IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Биста на Александров во Велес???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Биста на Александров во Велес???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака Обратен редослед
Смрдеш Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Смрдеш Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 16:42

 Сметаш че Хитлер за германците е како Тодор Александров  и ВМРО /како неин водач/ за Македониjа тага

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 16:02
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:


ZA TOA SI VO PRAVO!!!
NE E KRIV KAROV TUKU "MAKEDONSKITE" NI MEDIUMI!
Па тогаш дај во твојот двор да ставиме биста на ДУЧЕ, ако човекот си е во право. Нема ништо да ти прави народот, а за медиумите не ти гарантитам.[/QUOT


Slusaj vaka !!!
Da ja gledame realnata slika!!!
Ja ako sakam vo mojot dvor ke stavam bista i na Bakojani bez razlika so nikoj ziv makedonec ne saka da ja vidi!!!
Mojot dvor e moja licna sopstvenost i so baras da gledas ti vo dvorot moj!!!
E sega da stavea bista na javno mesto kako bistata na Mara Buneva vo Skopje togas toa e druga matematika!!!
Ova vo veles bese mediumska farsa!!! koja i jas licno ne ja opravduvam!




Eve prijatele primer nekoj Germanec si gradi bista od Hitler vo dvorot ,sto mislis ti deka ke se sluci?[/QUOTE]



А, колку ти е висока оградата и дали е созидана или е секојдневна македонска?

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 11:58
Originally posted by brza brza напиша:


[QUOTE..................................................
Eve prijatele primer nekoj Germanec si gradi bista od Hitler vo dvorot ,sto mislis ti deka ke se sluci?
a,shto ke se sluchi?!,......................tamu ima i zakon so koj shto se zabranuva sekakva upotreba na nacistichki simboli,......a,tuka nema takvo neshto,...znachi,...u svoj dvor mozesh da si stavish shto i da sakash ,...se dodeka e vo ramkite na pristojno odnesuvanje,...............[/QUOTE]

Igranje so cuvstvata na sograganite ako za tebe ne e za mene e nepristojno odnesuvanje.
Tocno e deka doma moze da imas se sto sakas, ama toa da bide skrieno od javnosta.

Eve uste edno prasanje, si gradis statua na Bil Laden vo tvoeto dvorce vo New York.
Sto mislis za toa ili i tamu ima zakon protiv gradenje na statui na teroristi?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 11:49
[QUOTE..................................................

Eve prijatele primer nekoj Germanec si gradi bista od Hitler vo dvorot ,sto mislis ti deka ke se sluci?[/QUOTE]

 a,shto ke se sluchi?!,......................tamu ima i zakon so koj shto se zabranuva sekakva upotreba na nacistichki simboli,......a,tuka nema takvo neshto,...znachi,...u svoj dvor mozesh da si stavish shto i da sakash ,...se dodeka e vo ramkite na pristojno odnesuvanje,...............
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mornar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mornar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 11:01
Koj ve plati majceto mu za ovakvi raboti. Abe samo rusinot i da ja resime ednas rabotata i so domasni  i nadvoresni dusmani.
,,ALEA JAHTA EST,,
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 10:11
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:


ZA TOA SI VO PRAVO!!!
NE E KRIV KAROV TUKU "MAKEDONSKITE" NI MEDIUMI!
Па тогаш дај во твојот двор да ставиме биста на ДУЧЕ, ако човекот си е во право. Нема ништо да ти прави народот, а за медиумите не ти гарантитам.[/QUOT


Slusaj vaka !!!
Da ja gledame realnata slika!!!
Ja ako sakam vo mojot dvor ke stavam bista i na Bakojani bez razlika so nikoj ziv makedonec ne saka da ja vidi!!!
Mojot dvor e moja licna sopstvenost i so baras da gledas ti vo dvorot moj!!!
E sega da stavea bista na javno mesto kako bistata na Mara Buneva vo Skopje togas toa e druga matematika!!!
Ova vo veles bese mediumska farsa!!! koja i jas licno ne ja opravduvam![/QUOTE]



Eve prijatele primer nekoj Germanec si gradi bista od Hitler vo dvorot ,sto mislis ti deka ke se sluci?
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 22:19
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

Bista, ma kakva bista.
sve toa da se mavni liceto na zemjata



така е здравко, во право си.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 19:50
Bista, ma kakva bista.
sve toa da se mavni liceto na zemjata
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 19:47
Originally posted by orlov orlov напиша:

Да, ама кога би бил само твој.Инаку колку за твоја иформација земјата на која се навоѓа и твојот и мојот двор и сите други дворови е на Република Македонија. Нам замјата ни е дадена на користење- плодоуживање.


.....ako ne si go privatiziral zemjisteto krajno vreme e toa da go napravis......inaku renta ke plakas na drzavata.......patem vo Makedonija se pomalku ima zemjiste vo drzavna sopstvenost ili dadeno na plodouzivanje .....prati zakoni....ili za tebe vremeto stoi...

Изменето од moira - 09.Март.2008 во 19:48
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 17:20
Originally posted by orlov orlov напиша:



Pogledni dobro za shto plakjash danok na drzjavata? Dali za sopstvenost ili za davanje na koristenje ili plodouzjivanje.
A, sega poshto na drzjavnite administratori im trebat pari kje ni go prodavaat zemjishteto.
No za toa potoa.

 
Јас мислам дека и ние сме само привремено на овој свет дојдени...затоа и го почитувам оној евреин Ајнштајн кој ни (до)кажа дека се е РЕЛАТИВНО на овој свет..
намигнувањеголема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 17:15
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Да, ама кога би бил само твој.
Инаку колку за твоја иформација земјата на која се навоѓа и твојот и мојот двор и сите други дворови е на Република Македонија. Нам замјата ни е дадена на користење- плодоуживање.

 
Јас мислам дека земјиштето е сопственост на имателот на имотниот лист...но се што се наоѓа подлабоко од (мислам) 80 сантиметри подлабоко е сопственост на Државата..освен ако ова што го знам со некој акт е изменето..
намигнувањеголема%20насмевка



Pogledni dobro za shto plakjash danok na drzjavata? Dali za sopstvenost ili za davanje na koristenje ili plodouzjivanje.
A, sega poshto na drzjavnite administratori im trebat pari kje ni go prodavaat zemjishteto.
No za toa potoa.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 17:09
Originally posted by orlov orlov напиша:

Да, ама кога би бил само твој.
Инаку колку за твоја иформација земјата на која се навоѓа и твојот и мојот двор и сите други дворови е на Република Македонија. Нам замјата ни е дадена на користење- плодоуживање.

 
Јас мислам дека земјиштето е сопственост на имателот на имотниот лист...но се што се наоѓа подлабоко од (мислам) 80 сантиметри подлабоко е сопственост на Државата..освен ако ова што го знам со некој акт е изменето..
намигнувањеголема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:31
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:


ZA TOA SI VO PRAVO!!!
NE E KRIV KAROV TUKU "MAKEDONSKITE" NI MEDIUMI!
Па тогаш дај во твојот двор да ставиме биста на ДУЧЕ, ако човекот си е во право. Нема ништо да ти прави народот, а за медиумите не ти гарантитам.[/QUOT


Slusaj vaka !!!
Da ja gledame realnata slika!!!
Ja ako sakam vo mojot dvor ke stavam bista i na Bakojani bez razlika so nikoj ziv makedonec ne saka da ja vidi!!!
Mojot dvor e moja licna sopstvenost i so baras da gledas ti vo dvorot moj!!!
E sega da stavea bista na javno mesto kako bistata na Mara Buneva vo Skopje togas toa e druga matematika!!!
Ova vo veles bese mediumska farsa!!! koja i jas licno ne ja opravduvam![/QUOTE]



Да, ама кога би бил само твој.
Инаку колку за твоја иформација земјата на која се навоѓа и твојот и мојот двор и сите други дворови е на Република Македонија. Нам замјата ни е дадена на користење- плодоуживање.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:07

ZA TOA SI VO PRAVO!!!
NE E KRIV KAROV TUKU "MAKEDONSKITE" NI MEDIUMI![/QUOTE]Па тогаш дај во твојот двор да ставиме биста на ДУЧЕ, ако човекот си е во право. Нема ништо да ти прави народот, а за медиумите не ти гарантитам.[/QUOT


Slusaj vaka !!!
Da ja gledame realnata slika!!!
Ja ako sakam vo mojot dvor ke stavam bista i na Bakojani bez razlika so nikoj ziv makedonec ne saka da ja vidi!!!
Mojot dvor e moja licna sopstvenost i so baras da gledas ti vo dvorot moj!!!
E sega da stavea bista na javno mesto kako bistata na Mara Buneva vo Skopje togas toa e druga matematika!!!
Ova vo veles bese mediumska farsa!!! koja i jas licno ne ja opravduvam!
car's freack
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.