IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ПРИЈАТНО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРИЈАТНО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПРИЈАТНО
    Испратена: 28.Февруари.2008 во 14:03
Ако некој пост воопшто го разбранувал моето срце и ме направил да се чувствувам лично навредена, тоа е следниов, напишан од Омер Ел фарук, во кој многу јасно, Христијанството се нарекува буниште....

Исламот се прифаќа со убедување,а не од интерес!И затоа не постои овосветско богатство кое ќе го натера вистинскиот муслиман да се откаже од Исламот.
Апостазија никогаш не се извршила врз муслиман.Зошто?-Затоа што ниеден здрав муслиман не го отфрлил Исламот.НИКОЈ НЕ Е БУДАЛА ОД ВО НЕКОЈА РАСЦВЕТАНА ГРАДИНА ПОЛНА СО РАЗНОРАЗНИ ЦВЕЌИЊА ДА ПРЕМИНЕ НА БУНИШТЕ.

Ако веќе некој не верува дека има муслимани што се преобратиле во христијанство, тоа е личен став, и не дава за право да се навредуваат другите вери.


За да го заштитам своето срце од омраза, и да не “Го намразам свети Никола заради некојси Никола“, решив да се повлечам од овој подфорум, а ти, почитуван модератору, си ја знаеш работата...




Изменето од maria_magdalena - 28.Февруари.2008 во 14:03
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 14:12

АХ БЕ КЛОШАРИ САМО ДА НАВРЕДУВАТЕ ЗНАЕТЕ..... НИШТО ПОВЕЌЕ...




....ЈА ДОБИВМЕ ВИСТИНСКАТА СЛИКА ЗА МАХАМЕДАНСТВОТО....

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 14:18

magdalence, ne odstapuvaj!!!!

i jas se najdov licno mnogu navredena i besna no koga podobro ke razmislis ke svatis deka kutriot omer ne e kriv, tolku dobro mu e ispran mozokot pa isusen i na kraj mu pustile centrifuga i mozebi uste mu se vrti vo glavata.намигнување
 
koga ke naidat na kontra argumenti gi faka panika i pocnuvaat so navredi toa veke go svativ citajki gi postovite i ako nekoe prasanje ne im odi vo polza ednostavno go ignoriraat големо%20гушкање
apce
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 14:23
Марија Магдалена, правилен избор. Зачувај си нерви! Овде само нервоза се набива, ова е како вистинско бојно поле! Тешко на сите!

Изменето од tofu - 28.Февруари.2008 во 14:23
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 15:04
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:



За да го заштитам своето срце од омраза, и да не “Го намразам свети Никола заради некојси Никола“, решив да се повлечам од овој подфорум, а ти, почитуван модератору, си ја знаеш работата...




Nemora da se povlekuvas ti,ke se povleceme nie muslimanite mnogu skoro od forumov inshallah среќа
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 15:10
Ne marija ne se povlekuvaj ti - celta nivna e jas da se povlecam...i zatoa posle eden kup navredi vrz mojata licnot se povlekuvam...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 15:11
Ne mora da se povlekuva nikoj, samo site treba da se odnesuvate kulturno, kako sto dolikuva na vistinski vernici.

Sekakva upotreba na nepristojni zborovi, potcenuvanje i ismejuvanje na drugi veri, nacionalnosti i rasi e apsolutno neprifatlivo. Vernik koj se odnesuva taka vsushnost ne e nikakov dobar vernik.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 15:24
Ne gledam potreba od povlekuvanje zaradi kakov i da e napis. Toa shto neshto e napishano od pripadnik na edna vera za drugata, i e poddrzhano (ili ne e kritikuvano) od pripadnicite na istata vera, samo pokazhuva kakov e generalno nivniot stav i shto tochno mislat. Ubavo e da se znae, ako se ima vo predvid deka treba da zhiveeme zaedno. I ubavo e da se znae toa, chisto da se ima vo predvid, koga sledniot pat kje zboruvaat kako verata na toj pripadnik propoveda mir, pochit i korektnost.
Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 15:33

Марија-магдалена немој да се навредуваш од вакви глупости , и  ти сама знаеш дека тоа е лага....

ајде да видиме дали исламот изгледа на биниште или не????

     We%20Want%20War           
           



тоа во раката к*ран е ??????

http://www.sullivan-county.com/images1/islam_kids.jpg   http://doctorbulldog.files.wordpress.com/2007/11/muslim-beating-woman.jpg


ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 15:58
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Ne marija ne se povlekuvaj ti - celta nivna e jas da se povlecam...i zatoa posle eden kup navredi vrz mojata licnot se povlekuvam...



pa ne treba da se pravi tolkava panika ako gospogicata resila da go napusti forumot, ke se smiri malku pa povtorno ke ni se vrati...

jas isto taka bev polovina godina otsuten od istite pricini pa se vrativ pa nikomu nisto...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 16:01
na kakvo biniste mali simo...

sakase da kazes na buniste????

neznam po sto ti izgleda ova na buniste????


zare lugeto koi si gi branat svoite drzavi i familii ti licat na buniste??????

navistina smesno ako so ova sakas da ni vratis za slucajov...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 16:37
на овој фору, човек само отров може да најде...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
hr.lucky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hr.lucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 16:57
pozdrav Marija bidi jaka i ne dozvoluvaj da te dopiraat navredi ,prosti im prostuvanjeto e doblest na hristijanite
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 16:59
мафтањеиако е во право мило ми е голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.