IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Паркети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Паркети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
Автор
Порака
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 10:52


А бе тој не ни имат храброст да се соблечит. Само се фолират. Се соблекува гол-до-пола (што би рекле К-15)

П.С. Немој па ти сеа D7maj. Они не ни знаат што е тоа! Си фаќаат рифчиња... и ... стисни овде, стисни онде...


Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 10:54
more i da se stisnit treba da se znae kade
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 21:49
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

samo sho se vrativ od nivna svirka ubavo si pominav, se iznavikav se iznaripav i sea sum cool
dosta veselo beshe iako ochekuvav pokulturen narod(bend), nekoi raboti shto se sluchija ne bea bash potrebni

se na se dobro beshe, samo sho ne mi ja svirea mravka zelena




Што, да не се соблекуваше тој...?






se sobleche be nevospitan eden, i toa ne nagore...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 23:35


Кажи како знам, а IQ?

Е ајде де... кажи... цел или гол-до-пола???


Мислам... ги покажа само срамните влакненца или собрал храброст????










Изменето од james dean - 09.Март.2008 во 23:36
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 00:53

Originally posted by IQ IQ напиша:


se sobleche be nevospitan eden, i toa ne nagore...


E toa sum go propushtil голема%20насмевка

I jas beshe na svirkata.
OK.
Narod, in front "shutkadziite"... среќа

Imale i podobri svirki.

Inaku Slave Parket (tapanarot) e
i chlen na Foltin - ushte eden epten cool bend.

Pozdrav

Igor

PS: Aj mozh naskoro kje gi gledame na MTV Adria.
      Za edna od pesnite spomnaa deka kje snimat
      naskoro video za tamu..





Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 03:34
Originally posted by james dean james dean напиша:



Кажи како знам, а IQ?

Е ајде де... кажи... цел или гол-до-пола???


Мислам... ги покажа само срамните влакненца или собрал храброст????


abe se pokaza toj, ama od pozadi

nevaspitanje








[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 03:35
Originally posted by Igor-T Igor-T напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:


se sobleche be nevospitan eden, i toa ne nagore...
E toa sum go propushtil голема%20насмевкаI jas beshe na svirkata.OK.Narod, in front "shutkadziite"... среќаImale i podobri svirki.Inaku Slave Parket (tapanarot) ei chlen na Foltin - ushte eden epten cool bend.PozdravIgorPS: Aj mozh naskoro kje gi gledame na MTV Adria.      Za edna od pesnite spomnaa deka kje snimat      naskoro video za tamu..




aaaaa ti od shtip si ?

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
safra Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај safra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 13:01
Decki FOLTIN se 100000000000000 svetlosni godini podobri od Parketi iako i dvata benda ni doaagat od Bitola. Ne sakam da ja utnam temava ama nemojte takvi raboti
Foltin - e toa e muzika za izvoz. Klasa covece.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 23:28
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by james dean james dean напиша:



Кажи како знам, а IQ?

Е ајде де... кажи... цел или гол-до-пола???


Мислам... ги покажа само срамните влакненца или собрал храброст????


abe se pokaza toj, ama od pozadi

nevaspitanje










значи и после толку години, уште не собрал храброст да го покаже "алатот"



Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 02:06
Originally posted by safra safra напиша:


Foltin - e toa e muzika za izvoz. Klasa covece.


APSOLUTNO!

Za mene eden od najkvalitetnite "produkti" od Makedonija.

Go spomenav faktot za Slave tapanarot
sho ete i tamu i tamu naogja satisfakcija.
голема%20насмевка

@ IQ - Da od ST.
голема%20насмевка

Pozdrav

Igor



Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 04:24
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by james dean james dean напиша:














значи и после толку години, уште не собрал храброст да го покаже "алатот"






moze nema so sho da se pofali
a i ja otidov na svirka tamu ne na striptiz, neka se soblekuva na drugo mesto

pozdrav do ovoj nad mene

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 07:54
Originally posted by safra safra напиша:

Decki FOLTIN se 100000000000000 svetlosni godini podobri od Parketi iako i dvata benda ni doaagat od Bitola. Ne sakam da ja utnam temava ama nemojte takvi raboti
Foltin - e toa e muzika za izvoz. Klasa covece.

Кај најде жиФти сФе да ги споредуваш Фолтин со Паркети.
Како прво Фолтин свират џез а Паркети панк. Два сосема спротивни музички правци.

И џезот не го поднесувам. Кога на некое минифестивалче ќе ги акнат Фолтин у среде програма помеѓу ска, панк, рок, метал, каковидае бенд тоа значи само едно. Скокни до wc, земи нешто за јадење, грабни пиво и напрај заседа некаде, а може и легни-готов.

Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
safra Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај safra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 11:47
Epa druze bese spomnat tapanarot na Parketi demek bil i tapanar vo Foltin. Licno ne znam kolku e ova tocno i ne me interesira i se slozuvam so toa deka dvata benda pravat sosema razlicna muzika, no slusajki gi FOLTIN covek vleguva vo druga dimenzija i tuka mozes da najdes od punk do goa. Od folk do hip-hop. Od klasika do ...
Slusajki gi Parketi ti stanuva jasno deka deckite pravat muzika koja bi ja napravile 12 godisni deca. Vo Gevgelija imase bend so tolkavi decki koi duplo podobro svirea i pea od Parketi. Fakt e deka ako ne znaes da pees pokazi sto znaes vo slucajot na parketi - glupiraj se do daska. Vo Bugarski prevod - pokazi cicki.
Porasnav so muzika i samiot bev clen na eden bend koj go nemase ksmetot da stanat Parketi.
Ako treba da pees - pej
Ako treba da rapuvas - rapuvaj
Jas bi se otkazal od peac da sum na negovo mesto!
Bi ve prasal dali dvata najuspesni punk bendovi Ramones i the Clach imaa vakov ligav (citaj nepismen) peac?
Dali Sigue Sigue Sputnik imaa vakov peac?
I sto sega tolku se zapnafte za Parketi koga gi vidofte na Eurosongot? Kaj befte do sega da debatirame za niv?
Jas razbiram deckoto da nema pojma od peenje vo zivo, no studiski izvaden album a da zvuci tooolku out, e toa nemoze da projde.
Aj vaka da gi ostavime decata da si igraat vo parkot
vo parkot so kuceto Sarko da se setat
a posle nekoe vreme da gi sobere teta
SITE JURIS NA MIKROFON!!!!!pesna so najubavi noti....
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 13:21
аплаузаплаузаплауз...morav da repliciram...se spomnaa The Clash...трепкањеголемо%20гушкање
a deka se drugo e sosema na mesto...i toa e tochnoнамигнување
I mislam deka premnogu vnimanie odzemaa nekoi koi navistina
toa ne go zasluzuvaat..no sekogash ima vakvi i ...onakvi,nekoj saka ona shto jas nesakam,nekoj nemora da slusha ona shto jas slusham...toa e


Изменето од mamma - 11.Март.2008 во 13:21

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.