IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Паркети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Паркети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 14>
Автор
Порака
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 01:45
Ajde be,budimo croativni...pa epten se jaki...Davor Gobac e fenomenalen,najotkachen tip na estradata...I ne se samo tie od toa vreme i od bivsh*te YU prostori,a Disciplina kitchme,Elektrichni orgazam,EKV,AZRA...
Inaku ushte ne sum ja chula evroviziskata na Parketi,pa NO COMMENT
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 01:48
ne zborime za evroviziskata na parketi, zborime za niv kako grupa

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 08:11
ИМА ЛИ МОДЕРАТОР НА ПОДФОРУМОВ?!
Има ли пилот на авионот голема%20насмевка
Темава не е за српски бендови кои постоеле пред векови и се излитени ко стар џинс кој кога го носиш се мислиш дали во секој момент може да ти се скине и да имаш дупка на газот.

ПАРКЕТИ
Кафеави Џуџина, Бал, Умрени луѓе, Шеќерна, Мравка зелена...
Уште не ми трепнало окото наведов 5 супер песмички од нaјкул бендот во Македонија.
Паркети постојат од почетокот на 90тите

Еве една снимка од почетокот на нивната кариера. Песната се вика Муви и е баш онака панк песмичка.

Во меѓувреме снимија 2 албума (мислам не сум сигурен, дома имам 20тина песни од нив севкупно), на кои музички еволуираат. ОВА Е НЕШТО ШТО НЕ СЕ ПРЕПОЗНАВА СО 2 ИСЛУШАНИ ПЕСНИ.

Паркети беа предгрупа на Bloodhound Gang,  најоткачената група на светот (коосновачи се на Jackass, дајте подобра референца од ова ако имате). И многу добро се поклопи нивниот настап со она што следеше подоцна.

Со другарите имавме период од 2-3 години кога не испуштавме ниеден нивен настап. На еден нивен концерт на „Бал“ играв стискавац со девојчицата со најголеми цицки која пишува по македонските интернет форуми mary_jane (за преференци прашајте го Lou Weed).

На изборот за евровизија се појавија затоа што во последно време се обидуваат да дознае светот за нив. Еднаш после свирка се муабетеф со Сашо и Себастијан Симс и ми кажаа дека имаат голема желба да свират на Exit или Zigget.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 08:40
Neknja im ja cuv pesnata
shekjerna zasekjerena
mislam takva suptilnost vo texot i pa i vo drugi texovi ne sum slusnal i ova nivno estetsko poetsko umetnicko izrazuvanje granici so genijalonsta na makedonskiot narod

im posakuvam se najdobro vo nivniot pohod kon slavata i da naucat da svirat

im se divam kako mozat na bina ili na evrosong da izlezat ( srekja so tamu bilo na plejbek pa moze da se usere samo peenjeto) i heroite od bitola da nemat sram
toa e uspeh - otfrlajki ja samokritikata kako stara krpa

nekoj spomnal vazno e da se svoi- da neka se svoi e najvazno no treba i da znaat da svirat

za parketi samo najdobro i tipov go vidov vcera - e super svoj iako izgleda kako kreten no jebi ga da si svoj ne e lesno
голема%20насмевка


Изменето од anakin - 06.Март.2008 во 08:42
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
safra Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај safra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 13:22
Абе шо се палите на нешто шо невреди ни пет пари.
Знаете што ќе ви кажам во животот сум слушал секаква музика и еден куп пеачи ама како пеачот на Паркети..уф...ептен тапа дечки...не ја бива работава. Не го велам ова затоа што имам нешто против нив..Нема глас дечки. Се дере ко некој тресок*рец и што вреди после и текст и музика?.Ништо.
Ги познавам и сум ги слушал многу одамна. Ама баш ништо се немат променето. Жалосно е во оваа држава шо се популаризира шкартот. Сега откако заврши евровизијата нека пробаат кај Драган Вучич. Слободно
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:27
Originally posted by anakin anakin напиша:



...im posakuvam se najdobro vo nivniot pohod kon slavata i da naucat da svirat...

...nekoj spomnal vazno e da se svoi- da neka se svoi e najvazno no treba i da znaat da svirat ...





А бе они можда 15-16 години се на сцена и уште не научиле да свират, па допрва ќе научеле. Толку дал Господ, сега, не заебавај!


Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:29
ги сааааккааамммголема%20насмевка

имав многу девојкии и и сииитее беа убавии но никоја не беше какоооо Strawberryтрепкање

Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 17:17
Me zainteresiravte so temava,pa rekov,ajde i jas da se obrazuvam vo pogled na Parketi...Iako se 10 godini na scena(koja?),jas za niv slusnav(procitav)duri na forumov,bidejci Evrovizija ne gledav(glupost mi e).Gi preslusav nivnite pesni na YouTube i se' sfativ...Mamma,stavi me na listata ,se chudam i na niv,ama i na site koi gi sakaat..Za vkusovite navistina ne se rasprava,podobri se od bilo koj turbo-folk izveduvach,ama nitu znaat da svirat,a za peachot da ne komentiram...Osven za ludosta i "originalnosta"iskopirana od eden kup grupi,kako na bivshata Yu scena,taka i poshiroko.Ama kaj nas nemalo takvo neshto,mladive deneshni ne se zapoznaeni so gorespomenatite grupi,(da ne ja shiram temava,za da ne me izbrishat),.pa mozebi zatoa im se interesni.Vsushnost,vo Makedonija site gore-dole znaat ubavo da peat,pa jas ovie nikako da gi svaram...Neshto ne e vo red so moive kriteriumi?...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 21:45
Originally posted by star star напиша:

Me zainteresiravte so temava,pa rekov,ajde i jas da se obrazuvam vo pogled na Parketi...Iako se 10 godini na scena(koja?),jas za niv slusnav(procitav)duri na forumov,bidejci Evrovizija ne gledav(glupost mi e).Gi preslusav nivnite pesni na YouTube i se' sfativ...Mamma,stavi me na listata ,se chudam i na niv,ama i na site koi gi sakaat..Za vkusovite navistina ne se rasprava,podobri se od bilo koj turbo-folk izveduvach,ama nitu znaat da svirat,a za peachot da ne komentiram...Osven za ludosta i "originalnosta"iskopirana od eden kup grupi,kako na bivshata Yu scena,taka i poshiroko.Ama kaj nas nemalo takvo neshto,mladive deneshni ne se zapoznaeni so gorespomenatite grupi,(da ne ja shiram temava,za da ne me izbrishat),.pa mozebi zatoa im se interesni.Vsushnost,vo Makedonija site gore-dole znaat ubavo da peat,pa jas ovie nikako da gi svaram...Neshto ne e vo red so moive kriteriumi?...


You are IN...wellcome to the club...намигнување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 21:49
Thanks
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 22:20
Мене Паркети ми се ок, кога сум расположена ги слушам и се смеам. ОК, тоа е кога сум пеперутка и кога се ми е полно и рамно, ама не се нешто посебно според мене.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 03:20
samo sho se vrativ od nivna svirka ubavo si pominav, se iznavikav se iznaripav i sea sum cool
dosta veselo beshe iako ochekuvav pokulturen narod(bend), nekoi raboti shto se sluchija ne bea bash potrebni

se na se dobro beshe, samo sho ne mi ja svirea mravka zelena

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 10:29
Originally posted by IQ IQ напиша:

samo sho se vrativ od nivna svirka ubavo si pominav, se iznavikav se iznaripav i sea sum cool
dosta veselo beshe iako ochekuvav pokulturen narod(bend), nekoi raboti shto se sluchija ne bea bash potrebni

se na se dobro beshe, samo sho ne mi ja svirea mravka zelena




Што, да не се соблекуваше тој...?



Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 10:46
a da se soblecit- so kje vidis hehehheheehh
da zivejat Parteti
i sakam da se sretnam so niv zimi se kje im pokazam kako se cvirit Cdur
a za D7maj kje se potrudat nekoja godina- nemam tolku vreme



Изменето од anakin - 09.Март.2008 во 10:47
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.