IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Паркети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Паркети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 22:35
океј се...
Ги слушав на Пиволенд лани...
добра атмосфера направија...среќа
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 22:59
паркети ми беа интересни во пораните денови и постарите песни, ги слушав уште пред 5-6 години, од кога почнаа да прават песни со елена ристеска и строубери, ги откажав не
а искрено, никој од пошироката јавност не ги познаваше пред овие песни






Изменето од Анастеа - 20.Мај.2010 во 01:16
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Sp-mk.com Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sp-mk.com Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2010 во 01:25
Секако и мене не ми се допаѓаат строубери, песната со елена и тие комерцијални срања.. Но МНОГУ ми се допаѓаат старите песни и комерцијализирањето не е причина да престанам да ги слушам СТАРИТЕ песни на паркети
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 02:17
Интересен бенд. Посебно ми се свиѓат старите Паркети, некако новите не ми имат легнато на уво. Можам да се пофалам дека бас гитаристот Зоки ми беше професор по Историја .
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 18:02
Originally posted by Phantomlord Phantomlord напиша:

Интересен бенд. Посебно ми се свиѓат старите Паркети, некако новите не ми имат легнато на уво. Можам да се пофалам дека бас гитаристот Зоки ми беше професор по Историја .


Medicinsko?
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 12:53
Originally posted by 10101 10101 напиша:

Originally posted by Phantomlord Phantomlord напиша:

Интересен бенд. Посебно ми се свиѓат старите Паркети, некако новите не ми имат легнато на уво. Можам да се пофалам дека бас гитаристот Зоки ми беше професор по Историја .


Medicinsko?


Медицинско бате
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 02:58
голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 03:08
Jaaaoo ako gi mrazam lugevo..coek da ne veruva duri....
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 16:04
Originally posted by Phantomlord Phantomlord напиша:

Интересен бенд. Посебно ми се свиѓат старите Паркети, некако новите не ми имат легнато на уво. Можам да се пофалам дека бас гитаристот Зоки ми беше професор по Историја .
basistot e toj sto vladee vo parketi, da ne bese on, nemase da gi biva плазење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 12:15
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Phantomlord Phantomlord напиша:

Интересен бенд. Посебно ми се свиѓат старите Паркети, некако новите не ми имат легнато на уво. Можам да се пофалам дека бас гитаристот Зоки ми беше професор по Историја .
basistot e toj sto vladee vo parketi, da ne bese on, nemase da gi biva плазење

Закон е човекот бе
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 12:17
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Jaaaoo ako gi mrazam lugevo..coek da ne veruva duri....


и мене ми се неподносливи... изненадување
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 18:59
jas ne mozam da razberam sto vi e tolku odbivno kaj parketi?

takvi se kakvi sto se, a svirat pank, od koj ne moze da barate da bide cist, kulturen i da dava dobar primer, toj e namenet ednostavno za zabava

ne sum niven fan, ama sekogas mi e interesno na svirki, znaat kako se pravi toa vo zivo
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 19:23
Не не..не голема%20насмевка
Мене не ми е одбивна музиката, слушам понекогаш некоја нивна песна. Мене ми се одбивни луѓетотага


Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 19:29
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Не не..не голема%20насмевка
Мене не ми е одбивна музиката, слушам понекогаш некоја нивна песна. Мене ми се одбивни луѓетотага


pa dobro de, kakva e muzikata, takvi se lugeto
ponekogas preteruvaat, ama toa e
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.