IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Паркети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Паркети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
Автор
Порака
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 17:37
Eeee баш штета. Се надевам у Скопје ко ќе бидат ќе успееме да најдеме некој да слика нон стоп. Ја планирам некако да бидам на сцена.
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 14:51
Гласајте за Паркети на WorldSings

Освен Next Time, Македонија има уште еден претставник на WorldSings. Тоа се битолските Паркети. Тие за сега имаат 122 гласа, и без оглед што не се во првите 20, постојат сериозни изгледи да се најдат меѓу најдобрите. Гласајте за Паркети на WorldSings. Затоа Гласајте за Паркети!



WorldSings е музички натпревар во кој учествуваат музичари од целиот свет. Првите 20 песни кои ќе бидат одбрани според он-лајн гласање (кое завршува на 31. декември), ќе се квалификуваат за настап на World's best song натпреварот кој ќе се одржи на 19. март 2010 во Лас Вегас.

Наградите кои ќе бидат доделени од страна на шестчлено жири се:

Прва награда: $500.000.
Втора награда: $200.000.
Трета награда: $100.000.
Четврта награда: $40.000.
Останатите 16 финалисти ке добијат по $10.000.
За да гласате треба прво да се регистрирате.

(Веста ни ја испратија фановите на Паркети)

http://mmm.com.mk/?ItemID=6E1F31BB12B261449FEA9BF247A32D2D

Изменето од macaparket - 10.Октомври.2009 во 14:52
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
repetitor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај repetitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2009 во 21:18
Evergrin stih : "ti si cupe ubo mnoguuuu ! "
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 21:44
Originally posted by repetitor repetitor напиша:

Evergrin stih : "ti si cupe ubo mnoguuuu ! "
toa da, ama ko ke go vidam ovaj so stipceto изненадување ne mozam da go trpam....
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 16:17
parketi gi sledam od poodamna, imaa na vremeto zivi svirki a i se uste verojatno imaat, grupata e otkacena, luda i bas mi se dopaga nivniot stil
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 17:39
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

parketi gi sledam od poodamna, imaa na vremeto zivi svirki a i se uste verojatno imaat, grupata e otkacena, luda i bas mi se dopaga nivniot stil
всушност малку им падна нивото кога станаа познати, претходно беа многу подобри
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 14:13
Добро би им дошло едно туширање..среќаПосебно на пејачот...
Инаку интересни се...И за слушање и за гледање..
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 22:32
Нешто ги нема последно, сигурно „готват“ нешто плазење
а можеби и ќе ги очекуваме посвторно на избор за песна за на евровизија, од нив ништо не се знае голема%20насмевка
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 21:48
parketi gi znam uste od poodamna, imaa na vremeto zivi svirki vo kocani, pa i vo drugi gradovi vo makedonija, ok se, otkaceni, malku poveke se sega iskomercijlizirani, ama jebi ga toa tieголема%20насмевка
Кон врв
MySelfme Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MySelfme Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2010 во 16:35
Bas se super, gi obozavam...super otkaceni, otiginalni.
ekstra, a posebno bitolskion akcent cool...
NOTHING NEVER ENDS...

Kakov paradoks!!!Sovrsenata ljubov e onaa sto ne pravi nesrecni.

Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 09:54
паркети според мене се најглупиот македонски бенд ever.
и мислам дека не заслужуваат тема да се отвора за нивнене
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 11:33
Е зошто да не заслужуваат?збунетост
Како и сите музичари и тие: си имаат обожаватели, си имаат и критизери...
Кон врв
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 11:37
мене не ми звучат добро ама сакам да гледам кога трескат глупости на ова мислев паркетимојот живот нема веќе смисла пелените ми се жива кисла а не е тука мама да ме слечи мочка почна на к....о да ме печи

Изменето од bingo - 02.Февруари.2010 во 11:42
Кон врв
Sp-mk.com Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sp-mk.com Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 22:23
Паркети е бенд од Битола кој се состои од Сашо Паркет (вокал), Зоки Паркет (бас), Симс Себастиан Паркет (гитара), Марија Паркет (вокал, гитара), Славе Паркет (тапани). Првиот албум (Грижа на совеста) е издаден во 1996 година, иако пред тоа долго време имаат свирено во андерграунд рок сцената. Текстовите им се за различни теми, каде што имаат различни значења, во некои имаат морбидни значења, во некои воопшто немаат значење, пишуваат на теми рок енд рол, љубов, социјални теми... Исто така имаат направено и адапции на неколку познати песни. Паркети имаат свирено на најубави и на најлоши места. На многу настапи, своите родители не ги пуштале децата да одат бидејќи имало многу голотија, шутки, насилство. Еднаш настапот им бил прекинат од полицијата. Паркети се најдобри во живо, затоа и тие ги сметаат сите песни како демо песни. Во последниве неколку години се претворија во малку комерцијален бенд, но сеуште имаат дел од нивниот стар стил, а секако, старите песни остануваат засекогаш во нашите срца (и компјутери :) ), можеме да очекуваме нови песни од Паркети (сеуште не се знаат какви).
Повеќе информации за Паркети ќе најдете на:
http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B8
Многу нивни песни и настапи ќе најдете на youtube
Да не постирам директен линк, можете да ги симнете скоро СИТЕ песни од паркети од тука: http://ob.blog.mk/parketi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.