IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Дали Пандев треба да замине од Италија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали Пандев треба да замине од Италија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
nbojan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nbojan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали Пандев треба да замине од Италија?
    Испратена: 25.Февруари.2008 во 15:18
Dali Goran Pandev treba da zamine od Italija, a ne samo od Lacio. Mnogu ekipi se interesiraa za nasiot fenomen no nitu edna od Italija?

Изменето од nbojan - 25.Февруари.2008 во 15:19
http://24fudbal.com.mk
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:32
ne mora da zamine od italija ama pod hitno da go smeni klubot, za toa sto sve drva igraat tamo, na pandev bi mu odgovarala spanija ili germanija... anglija ne e za nego
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 10:51
Spored mene Pandev treba da zaigra za Valensija.
Mislam deka tamu dobro bi se snasol, tip na koj bi mu odgovaral Spanskiot fudbal i organizacijata vo Valensija.
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 22:10
Neeee!!!!!!!Pandev e napraven za da igra Italija!!!!
Кон врв
Martina_3 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martina_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 17:28
Mislam deka zasluzuva podobar klub...
Кон врв
bobi_93 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobi_93 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 18:35
mislam deka treba da ja napusti italija
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 16:34
Pandev ima ponuda od angiskiot Liverpuul i Manchester Utd
1 Година верен форумџија
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 18:12
ПО БАРСА, АРСЕНАЛ И ЛИВЕРПУЛ, СЕГА И БАЕРН СЕ ЗАГРЕА ЗА СТРУМИЧАНЕЦОТ
Пандев: Ме бараат многу, но и Лацио ќе ми понуди нов договор

Горан Пандев во последно време е затрупан со понуди и со интерес од европски фудбалски гиганти, последниот дојде завчера од германски Баерн, но тој најавува дека во следните две години ќе ги одбива сите и ќе остане во италијански Лацио. Емисари на Баерн одамна се на мечевите на Лацио, а последен пат беа во средата на мечот со Реал Мадрид.
- Драго ми е што се интересираат за мене, но фактите што имам договор со Лацио уште две години и тоа што по тој период ќе стекнам право да добијам италијански пасош, се причините поради кои најверојатно ќе останам во Лацио. Се навикнав на Рим и на Италија - изјави Пандев.
Македонскиот репрезентативец годинава беше поврзуван со трансфери во Арсенал, Ливерпул, Манчестер сити, Милан и во Фиорентина, а во минатите три години и со заминување во Барселона.
- Има време. Млад сум. Имам 24 години, а по истекот на договорот ќе имам 26 и ќе бидам во полна фудбалска зрелост. Затоа и сега е толкав интересот, оти клубовите ќе имаат шанса по две години да ме земат и без пари. Но, и Лацио не седи со скрстени раце, па ми најавуваат дека зимава ќе ми понудат нов договор, со важност до 2012 година. Моите амбиции во следниот период се трансфер во уште поголем клуб од Лацио и освојување трофеи. На врвот на листата на желби ми е играње во Англија - вели Пандев.
Струмичанецот стана главна вест минатата недела, по двата гола за Лацио во мечот со Реал Мадрид, во Лигата на шампионите. Но, во неделата уследи непријатен момент, Милан го спушти на земја Лацио со триумфот со 5-1, во Рим.
- Исцрпени бевме и физички и психички. Згора, тренерот реши да му даде шанса на младиот голман од Уругвај, кому тоа му беше само втор меч за Лацио, а прв на „Олимпико“. Но, тоа е фудбалот - вели Пандев, кој деновиве, како и сите играчи на Лацио, доби одмор. - Ќе одмораме до среда, оти во минатите 20 дена одигравме осум меча. Потоа ќе тренираме, а в недела доаѓам во Македонија, за мечот со Андора - рече Пандев.

Г.М.

Ако го продаде, Лацио ќе заработи седум милиони евра

За Горан Пандев, некогашниот член на Интер, се шпекулира дека цената на фудбалскиот пазар му скокнала на 11 милиони евра. Тоа се суми на интернет-сајтовите што се занимаваат со вредност на фудбалерите. Лацио лани плати четири милиони евра за да го откупи договорот од Удинезе, кој имаше половина од сопственоста врз напаѓачот, па со евентуално пуштање на Македонецот би заработил седум милиони евра.
1 Година верен форумџија
Кон врв
josip bros tito Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај josip bros tito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 18:54
pa podobro mu e vo anglija moze poveke da go cenat tamu
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 20:34
Во никој случај не треба да замине во Англија! Таму се игра брз и динамичен фудбал, што во никој случај не му одговара на Пандев.
Кон врв
tinobt Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tinobt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 12:29
jas mislam trebase da si odi vo spanija vo at.madrid kade sto go vikaja ama nz zosto se zapuste toj transfer
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 23:06

Не би било лошо да го видам во скора иднина во некој германски клубдамечтаење

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 00:29
Каде сака нека оди само  НЕ  во германски клуб ....плазење
 
 
 
 
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 01:05
Pandev e legenda mislam neznam zosto inter mu pretstavuva baksuz na site makedonski fubaleri, kako primerot so pancev,a deka treba pandev da go smeni klubot treba pod itno, posto ovde nekako kako da go kocat ne go ostavaat da igra itn, no dokolku zamini vo bilo koj drug klub ke bide poinaku.
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.