IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - wacom tablet
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

wacom tablet

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
gase3924 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gase3924 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: wacom tablet
    Испратена: 24.Февруари.2008 во 04:49
zdravo na site na ovoj forum.
poradi toa sto ova mi prv post dobrovenajdov site.
sakam da prasam dali kaj nas nekade moze da se najde da se kupi wacom tablet kakov i da e, ili toa bi idelo po naracka
blagodaram odnapred
poz
Кон врв
AngrySk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AngrySk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 09:45
Vo Anhoch...
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 12:37
Има во Анхоч и во Невада.Не мора каков и да е... ги имаат сите.
Само пази до 60.000 денари одат скапите. голема%20насмевка


Изменето од mdeni - 24.Февруари.2008 во 13:29
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 12:41
zar?
Кон врв
gase3924 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gase3924 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 03:15
koja e internet stranata na nevada posto tesko mi e nekako da ja najdam na google :D
fala
Кон врв
gase3924 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gase3924 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 03:17
i ima li nekoj iskustvo so ovie wacom tablets ?
mi treba malce info od nekoj so gi koristi.
me interesira koja e u princip glavnata razlika pomegu wacom bamboo, bamboo fun, Intuos3 i graphire ??
fala
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 06:36
www.nevada.com.mk

Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 10:15
Sum koristel wacom i trust tableti.

Wacom se ekstra ama samo ako vadis leb so nea. Inace, bi rekol skap luksuz. Imas i poevtini varijanti koi ke ti zavrsat "rabota" bez da frlas mn pari kao Trust i Genius.

Za modelite najubavo da vidis na www.wacom.com :)
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 10:44
Originally posted by fichot fichot напиша:

Sum koristel wacom i trust tableti.

Wacom se ekstra ama samo ako vadis leb so nea. Inace, bi rekol skap luksuz. Imas i poevtini varijanti koi ke ti zavrsat "rabota" bez da frlas mn pari kao Trust i Genius.

Za modelite najubavo da vidis na www.wacom.com :)


Me nateravte da pobaram tuka vo svajcarija, da vidam kolku se dvizat... mislev deka se preskapi, no sto vidov... koristeni no funktionieraat i orginal Wacom ( A3+A4) od prilika e 100 evra a ima i poevtini ... ke me naterate da si kupam....
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 14:37
Originally posted by gase3924 gase3924 напиша:

i ima li nekoj iskustvo so ovie wacom tablets ?
mi treba malce info od nekoj so gi koristi.
me interesira koja e u princip glavnata razlika pomegu wacom bamboo, bamboo fun, Intuos3 i graphire ??
fala


Razlikata e vo performansite i cenata
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
gase3924 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gase3924 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 14:50
amnito- znam deka razlikata e parite ali koj performans e u princip glavnata razlika za da bidat tolku razlicni u ceni
seka- daj nabaci eden navaka :D. Za kakov tocno wacom stanuva zbor posto ja gleav nesto i na e-bay pa cenite na novi se tuka nekade (50-100 evra razlika kaj poskapite)
fichot- pa u princip planiram da si go vadm lebot so pomosh na tablet.

u princip mnogu teska odluka e posto ednas se kupuva a skupa e i ne se znae dali ke se isplati.

fala za odgovorite
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 15:07
gase3924 neznam kaj nas (makedonija) kako se dvizat cenite... no tuka kolku sto vidov od prilika se tie... se iznenadiv... sega ako planiras so nego da zarabotuvas... togas bi ti trebalo pogolem tablet... jas se resiv posle novi Aparat ke si dozvolam i eden tablet i ako nema so toa da zarabotuvam pari...
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 02:39
Ako biva kazi za shto tocno ke koristish tablet pa ke gledame da ti pomogneme podobro. Inaku jas imav Wacom A3 od postarite model koj e super za CAD/CAM, no probaj da retushirash slika vo Photoshop, ke se kaesh shto voopshto si sednal pred kompjuter. Zatoa ima razni modeli od Wacom. Ako e retush i nemash iskustvo so tablet, ti preporacuvam Cintiq 21. Ednash go probav i stalno mislam na nego .
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 00:27

I jas odamna se tokmam za WACOM...
Za digital painting i cartooning. голема%20насмевка

A5, Graphire vo Anhoch okolu 200 Euros.


Pozdrav

Igor


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.