IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобар гитарист...?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобар гитарист...?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2005 во 17:57
Originally posted by Гостин Гостин напиша:

pa sto znam,ovde ne se slucuvaat takvi koncerti nitu pak idat poznati
bendovi (dobro mnogu retko) a vo druga zemja na koncert ne sum bila i
toa ti e toa.ama ima vreme taka da ok e.


OK...so i gonna send you an buzz if i know a good band is rocking somewhere in mak.....
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 11:21
spored mene : Joe Satriani, Steve Vai, ... Al Di Meola, Pako De Lucia .. ima mnogu dobri Gitaristi ama ovie se nedostizni....
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 15:05
taka e amstel, ne mozesh da kazesh deka eden e najdobar, eve na primer da go zememe Mark Knopfler i Joe Satriani? Koj e podobar? Toa shto Satriani moze da go otsviri Mark ne moze ni da go sonuva, ama M.K ima otsvireno mnogu ubavi solazi i e dobar gitarist. Ina4e Benson mnogu mi se svigja, Hedrix isto e car! Za Stern ne mi teknuva, izgleda nishto ne sum 4ul od nego...a Yndwie Malmsteen? a pak u drug pravec da odime Gary Moore.... a ima eden gitarist shto spored mene ima najoriginalen stil na svirenje, epten e virtuoz i ima dobri instrumentali... ama nikako da mi tekne kako se vika... negov instrumental ide u fon na Rok Podium t.e ideshe u fon, ne znam dali ushte ja ima taa emisija...
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
lavica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 480
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lavica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 15:08
VO MAKEDONIJA VLATKO STEFANOVSKI.
sm
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 15:26
KOJ E NAJDOBAR???? SE ZNAE JIMI HENDRIX.pa daj luge ne zezajte nema bolji od tipot.
Кон врв
MaRy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 16:16
Originally posted by Maro Maro напиша:

KOJ E NAJDOBAR???? SE ZNAE <font style="font-weight: bold;" size="5">JIMI HENDRIX.pa daj luge ne zezajte nema bolji od tipot.


Ej poleka,sekoj si ima svoe mislenje
Ask not who i am, for i am everything you hate, everything you love, everything you wish you were, and the most dispised thought that comes to mind, simply put i am life.Who are you?
Кон врв
grimer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grimer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 16:31

drugarcina videte go Michelangelo

podobar e i od Yngwie Malmsteen

se e relativno
Кон врв
MaRy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 16:41
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by Гостин Гостин напиша:

pa sto znam,ovde ne se slucuvaat takvi koncerti nitu pak idat poznati
bendovi (dobro mnogu retko) a vo druga zemja na koncert ne sum bila i
toa ti e toa.ama ima vreme taka da ok e.


OK...so i gonna send you an buzz if i know a good band is rocking somewhere in mak.....


Ete taka.Vazi
Ask not who i am, for i am everything you hate, everything you love, everything you wish you were, and the most dispised thought that comes to mind, simply put i am life.Who are you?
Кон врв
MaRy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 16:43
Originally posted by kafka kafka напиша:

taka e amstel, ne mozesh da kazesh deka eden e najdobar, eve na primer da go zememe Mark Knopfler i Joe Satriani? Koj e podobar? Toa shto Satriani moze da go otsviri Mark ne moze ni da go sonuva, ama M.K ima otsvireno mnogu ubavi solazi i e dobar gitarist. Ina4e Benson mnogu mi se svigja, Hedrix isto e car! Za Stern ne mi teknuva, izgleda nishto ne sum 4ul od nego...a Yndwie Malmsteen? a pak u drug pravec da odime Gary Moore.... a ima eden gitarist shto spored mene ima najoriginalen stil na svirenje, epten e virtuoz i ima dobri instrumentali... ama nikako da mi tekne kako se vika... negov instrumental ide u fon na Rok Podium t.e ideshe u fon, ne znam dali ushte ja ima taa emisija...



Bravo kafka
Ask not who i am, for i am everything you hate, everything you love, everything you wish you were, and the most dispised thought that comes to mind, simply put i am life.Who are you?
Кон врв
grimer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grimer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 18:08

dobro be MaRy pisis za gitaristi a ne go znajs Yndwie Malmsteen so coek si ti

ako znaeneto ti e tolkavo imase edna tema za MAROON5 pisi tamu (bez navreda)

se e relativno
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 21:01
a koj vika deka ne go znam?
Кон врв
MaRy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 21:02
odnosno (toa bev jas u pm) koj vika deka ne go znam? ne se navrediv normalno,ne me navreduvaat malogragjanstini(bez navreda)
Ask not who i am, for i am everything you hate, everything you love, everything you wish you were, and the most dispised thought that comes to mind, simply put i am life.Who are you?
Кон врв
MaRy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2005 во 21:06
samo oti ne go spomnav zatoa li se zalis? pa dobro jas rekov deka eden od tie cij stil najmnogu mi se svigja e Dimebag,a ponatamu drugite gi prodolzija komentarite
Ask not who i am, for i am everything you hate, everything you love, everything you wish you were, and the most dispised thought that comes to mind, simply put i am life.Who are you?
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2005 во 09:00

JIMI HENDRIX

JIMI PAGE

ALBERT KING

во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.