IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОВИЗИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОВИЗИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 67686970>
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 01:55
да...Ноктурно...аплаузаплаузаплауз...Тајната градина...музика за душата

Изменето од Andjelina - 13.Мај.2009 во 01:57
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 07:50
i ABBA isto taka
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 11:41
добри бевме... иако не влеговме среќа некако песниве не ми оставија впечаток...... збунетост
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 13:19
Штета,
децата си беа супер, си завршија работа а песните што влегоа во финале некои од нив дури ме фрапираа колку беа грди.
Мој фаворит беше Португалија.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
GoXI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GoXI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 14:54
abe so narod sme ja neznam. neli treba da prizneme deka i pesnata ne bese ubava i izvedbata. E od toa nema nikogas da ne bide. macka nikogas ne pagja na grb.
Кон врв
POLOO Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај POLOO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 21:44
GLUPOST SE ZNAESE DEKA NEMA DA VLEZEME IAKO DECKITE BEA SUPER AMA PESNATA NE I BESE OK DEKA E MAKEDONSKA
Кон врв
IndianGirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2009
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IndianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 18:48
Nasive imaa odlicen nastap steta sto ne vlegoa vo finale...
A inaku moj favorit e pesnata na Ermenija :)
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 22:56
Next Time ne pretstavija odlicno, bravo za momcinjataголемо%20гушкање
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 21:00
Originally posted by GoXI GoXI напиша:

abe so narod sme ja neznam. neli treba da prizneme deka i pesnata ne bese ubava i izvedbata. E od toa nema nikogas da ne bide. macka nikogas ne pagja na grb.


Изведбата не беше добра?????????????????????? колку и да не ја сака некој оваа нивна музика не може да каже дека изведбата била лоша..со тоа само си докажува дека е музички лаик,и дека нема поима од музика,ни слух ни нишо!!!
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
SLAVEVAT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SLAVEVAT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 22:36
Изведбата беше супер само нема кој да гласа и грците не кочат многу а инаку момчињата беа баш супер
Кон врв
Simona92 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Simona92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 17:40
топ изведба имаа Next Time а и песната беше супер и што ако ја испееа на македонски баш е супер, а на англиски не беше баш добра..како и да е не влеговме али не е до песната ни до момците до политиката е..ајт
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 19:09

   pa ista prikazna kako i lani , iako bevme 10-to rangirani ne ne pustija da ideme ponataka bidejki zirito odluci deka e podobro da odi finska koja bese 12 plasirana i koja na finalnata vecer (vo sabotava)pomina katastrofalno.
   taka bese i lani koga bevme podobri od svedska no togas pak ne zamenija i namesto nie otide svedska iako bese 11-to plasirana , toa ne e politika nego problemot e sto direktorot na festivalot svante (koj e sved) si pomaga na svoite ili za sosedite(vo godinesniov slucaj finska)
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 23:08
ovaa godina nekako mnogu se "derea" .........
nekako nemase pesna taka za dusa.........
ili da ostane taka pevliva ......
ete nekako rumunskata a i moldavskata pesna mi ostavija ubav vpecatok....
a sepak posledni bea.........
dodeka glasanjeto odi od populacija koja e najbrojna i taa ke pobedi........
ne ne biduva.....
spored mene  treba edno nedela dena........
strucna ziri komisija od sekoja drzava koja ucestvuva da bide "zatvorena " da ne recam vo karantin..........
i posle da gi islusaat pesnite na matrica .....
bez vizuelnost  , bez da znaat koja drzava .....apsolutno nisto.........
mozebi togas poblisku i porealno ke bide pobednikot i redosledot.....не%20знам


Изменето од bijonse1 - 17.Мај.2009 во 23:09
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 15:53
samo nakratko

1.mnogu ocekuvav ,malku od toa se ostvari
2. ogromna scena..duri bese nevkusna..izveduvacite se gubea na nea
3.NEXT TIME...katastrofalno pateticni..ne momcite...mislam na pesnata..ziv uzas
4.voditelite..edvaj prelazna ocenka
5.noviot sistem na glasanje dozvoluva manipulacii kako nikad do sega..primer sme nie i Srbija
6.moj favoriti bea..BOSNA I HERZEGOVINA,SVAJCARIJA i CRNA GORA
7.eUROSONGOT U bELGRAD 2008 BESE NESPOREDLIVO PODOBAR
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 67686970>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.