IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОВИЗИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОВИЗИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5354555657 70>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 16:50
Epa makedonceto nema da bide makedonce ako ne se kritikuva sebe si..ne znam so ocekuvale lugevo od niv trojca..site znaevme koja e pesnata,kakvi sposobnosti imaat izveduvacite i sl..ne vikam nikogas deka sme najdobri,zaso ne sme,treba use da se ucime,ama deka zasluzi nasata pesna da bide vo 10 finalisti zasluzi!!!Toa onaka sigurno i gordo go izjavuvam...so ako vlegle hrvatite,koga taa pesna veke e zaboravena,so ako e vo finaleto??!!Da bevme vo prvata polufinalna vecer sigurno ke vlezevme,ama toa e sekogas treba da se trudime da bideme podobri i podobri sekoja godina,ama nekako stoime u mesto..sepak bravo za Tamara,Vrcak i Adrijan im treba nasata podrska a ne losi komentari zatoa so sigurno razocaruvanjeto kaj niv e golemo kolku i da ne go pokazuvaat toa mozebi..
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 17:32
Originally posted by Eli Eli напиша:

Epa makedonceto nema da bide makedonce ako ne se kritikuva sebe si..ne znam so ocekuvale lugevo od niv trojca..site znaevme koja e pesnata,kakvi sposobnosti imaat izveduvacite i sl..ne vikam nikogas deka sme najdobri,zaso ne sme,treba use da se ucime,ama deka zasluzi nasata pesna da bide vo 10 finalisti zasluzi!!!Toa onaka sigurno i gordo go izjavuvam...so ako vlegle hrvatite,koga taa pesna veke e zaboravena,so ako e vo finaleto??!!Da bevme vo prvata polufinalna vecer sigurno ke vlezevme,ama toa e sekogas treba da se trudime da bideme podobri i podobri sekoja godina,ama nekako stoime u mesto..sepak bravo za Tamara,Vrcak i Adrijan im treba nasata podrska a ne losi komentari zatoa so sigurno razocaruvanjeto kaj niv e golemo kolku i da ne go pokazuvaat toa mozebi..


Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 20:08
Eve sea neso slucajno fativ na vesti kako Vrcak vika deka sme izigrani od balkanskive zemji..sigurno gi dobile informaciite koj za kogo glasal,i se iznenadile epten..pa ja ne se iznenaduvam ako Hrvatska ni dala 4 boda ili voopsto,ili pak drugive zemji..ama normalno e da se osekaat taka..koga pobliskive zemji od Jugoslavija ne ti davaat bodovi,so a ocekuvame togas od drugite zemji??Iako od sekogas sum bila protiv taa politika,sekogas sum bila da pobedi najdobroto,ako voopsto go ima(poso ne nudi nekoja naj naj muzika evrovizija bar po moj vkus)ama ocigledno e deka niso ne se menuva i ne trgnuva vo nasa polza..
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 21:57
...Evrovizija ... odamna e..politikovizija... makijavelce... aj ne vikam...ti rekov...
inaku nashive decki mene mi bea naj simpaticni... zal mi e shto mi se razocaraa ucenicite...mnogu sakaa nash*te da se plasiraat... ama aj zdravje...

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 04:00
kav i jas da se plasiraat..KOLKU BEV TAZEN..CITAV DENES KRITIKA NA ESCTODAY.COM...pisuva deka najgolema pricina sto nasite ne uspeaa da vlezat vo golemoto finale e ocasjnata,ako ne i nasjslaba koreografijaa..Navistina bese uzas..ripaa na site strabi..haoticni cea,dodeka ostanatite svojski se imaa potrudeno okolu scenskiot nsstsp
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
eurydice Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eurydice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 10:47
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...Evrovizija ... odamna e..politikovizija... makijavelce... aj ne vikam...ti rekov...inaku nashive decki mene mi bea naj simpaticni... zal mi e shto mi se razocaraa ucenicite...mnogu sakaa nash*te da se plasiraat... ama aj zdravje...


taka e

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 11:39
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Јас нема да коментирам , само сакав да кажам едно  големо  браво  за следниов  коментар што го прочитав на  порталот на ИДИВИДИ :
---------------------------------------------------------------------------------------------

abe pesnickata beshe prosecna (duri na nastapot nesho ja izmenile troa podobro so vokalite) spotot za pesnata beshe bez veze, i sega terate nekoj ni bil kriv abe za tamo samo pesna so sekoj vtor zbor vo nea ...MAKEDONIJA

-------------------------------------------------------------------------------------------------

аплауз





Заборавив да  кажам,  мој  фаворит се преставниците од Азербејџан. среќа
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 12:05
[QUOTE=Mona Liza]
[QUOTE=Mona Liza]
Azerbejdzan fdavorit?...znam deka za vkusovi ne se rasprava...ama tolku derenje u edna pesna nemam cueno do sega.Jas vecerva bidejki gi nema nasite navivam za SRBIJA i BOSNA I HERZEGOVINA,a knema da mi smeta ako pobedi i UKRAINA
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 13:03
moite favoriti se azerbejdzan i turska a i srbija ima odlicna pesna
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 15:34
мој фаворит е русија,.... трепкање украина, и босна се исто така добри,.... а и србија,...... шведска да не заборавам,... има што да се чуе вечерва,...... трепкање
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 15:51
Ерменија, Босна, Грција и Русија.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:36
Moj FAVORIT E Rusija-Manekenot Dima
Mi se dopagja i Island
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
nikuch Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikuch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 17:39
МНОГУ ОДАМНА ВЛЕЗЕНА Е ПОЛИТИКАТА И ЏАРО-МАЃИЈАТА НА МЕСТЕЊЕ НА ПОБЕДНИКОТ А СО САМОТО ТОА И МЕСТОТО НА НАРЕДНАТА ТУРИСТИЧКА ДЕСТИНАЦИЈА (ЧИТАЈ МЕСТО НА ОДРЖУВАЊЕ НА ЕВРОСОНГОТ)
СЕГА МИСЛАМ ДЕКА ПОВТОРНО ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИМЕ СО ПОБЕДНИКОТ КОЈ ЌЕ БИДЕ КРИТИКУВАН И ПОЗИТИВНО И НЕГАТИВНО АМА СЕПАК ЌЕ БИДЕ ЗАПИШАН ЗА ПОБЕДНИК
ГОЛЕМИНАТА НА НЕШТОТО СЕКОГАШ НЕ СЕ МЕРИ ВО САНТИМЕТРИ ИЛИ КИЛОГРАМИ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 23:07
...Jas velam Albanija ili Hrvatska.... a realno treba Rusija, Srbija ili Shpanija...aj da vidime koj ke pobedi....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5354555657 70>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.