IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОВИЗИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОВИЗИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 70>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 00:04
....ej   a sega pred 5 minuti cela sala na noze vo spomen na Tose Proeski ja peese cija si....mornici pominaa..nemase nikoj na scena so obrazlozenie ..deka nikoj ne moze da ja otpee onaka kako toa uspevase da go napravi Tose...
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 00:07
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

sega pred 10 minuti ja gledav Tamara,Vrcak-Hrcak i Gadza na Beovizija..moram da priznaam dobro izgledaa,,i od site balkanski zemji osven Srpskata koja tek utre u finaleto ke ja ispeat..najdobri se..a dobija i najglem aplauz


И тоа се веќе чуени муабети-секоја година одлично котираме на разно-разни топ листи,ги добиваме најсилните аплаузи,секогаш сме меѓу најдобрите...се додека не дојде денот т.е. изборот и гласањето и се додека не почнат добрососедските на ти-дај ми
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 00:17
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

sega pred 10 minuti ja gledav Tamara,Vrcak-Hrcak i Gadza na Beovizija..moram da priznaam dobro izgledaa,,i od site balkanski zemji osven Srpskata koja tek utre u finaleto ke ja ispeat..najdobri se..a dobija i najglem aplauz


И тоа се веќе чуени муабети-секоја година одлично котираме на разно-разни топ листи,ги добиваме најсилните аплаузи,секогаш сме меѓу најдобрите...се додека не дојде денот т.е. изборот и гласањето и се додека не почнат добрососедските на ти-дај ми
izvini ali da ne bea dobrososedskite,akoga kazuvam "dobrososedski" tuka mislam samo na zemjite od bivsa Jugoslavija nemase niedna godina ni da vlezeme u finale..osven 12 boda od Srbija..po 10 od Bosna,Crna Gora,...i po 8 od Slovenija i Hrvatska..plus 6 od Bugarija i po 2-3 os Avstija i Svajcarija kade ziveat nasi iselenici...od kogo drug ocekuvas...a za volja na vistinata..i toa e mnogu za toa kakvi pesni isprakame
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 02:44
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

sega pred 10 minuti ja gledav Tamara,Vrcak-Hrcak i Gadza na Beovizija..moram da priznaam dobro izgledaa,,i od site balkanski zemji osven Srpskata koja tek utre u finaleto ke ja ispeat..najdobri se..a dobija i najglem aplauz


И тоа се веќе чуени муабети-секоја година одлично котираме на разно-разни топ листи,ги добиваме најсилните аплаузи,секогаш сме меѓу најдобрите...се додека не дојде денот т.е. изборот и гласањето и се додека не почнат добрососедските на ти-дај ми
izvini ali da ne bea dobrososedskite,akoga kazuvam "dobrososedski" tuka mislam samo na zemjite od bivsa Jugoslavija nemase niedna godina ni da vlezeme u finale..osven 12 boda od Srbija..po 10 od Bosna,Crna Gora,...i po 8 od Slovenija i Hrvatska..plus 6 od Bugarija i po 2-3 os Avstija i Svajcarija kade ziveat nasi iselenici...od kogo drug ocekuvas...a za volja na vistinata..i toa e mnogu za toa kakvi pesni isprakame

moj predlog....da te ispratime tebe....moze ke zememe PRVO mesto....imas kapaciteti ti
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 08:56
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

[QUOTE=Makijaveli]
izvini ali da ne bea dobrososedskite,akoga kazuvam "dobrososedski" tuka mislam samo na zemjite od bivsa Jugoslavija nemase niedna godina ni da vlezeme u finale..osven 12 boda od Srbija..po 10 od Bosna,Crna Gora,...i po 8 od Slovenija i Hrvatska..plus 6 od Bugarija i po 2-3 os Avstija i Svajcarija kade ziveat nasi iselenici...od kogo drug ocekuvas...a za volja na vistinata..i toa e mnogu za toa kakvi pesni isprakame

moj predlog....da te ispratime tebe....moze ke zememe PRVO mesto....imas kapaciteti ti
...TESKO MENE..JAS SUM VEKE RAZOTKRIEN..VEKE VIDENO..ALI TI SO CRNAVA KACULKA..E GLUMIS NESTO KAO kkk samo u crno obleceni..plus so fakeli u ruka...sigurno zimas od site poeni..sem Izrael...ali koj gi vti Izraelcite?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 11:21
Abe u sporedba so nekoi,nasive pak si se arni..barem ne se 80 godisni dedovci kako od Hrvatska bar se moderni mladi,ke ripaat tamu na scenata,slobodni se..so drugo ni treba,bar nema da ne brukaat..a da ne se zamarame so toa plasman i sl.toa e veke videna rabota..uzivajte luge
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 18:22
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

sega pred 10 minuti ja gledav Tamara,Vrcak-Hrcak i Gadza na Beovizija..moram da priznaam dobro izgledaa,,i od site balkanski zemji osven Srpskata koja tek utre u finaleto ke ja ispeat..najdobri se..a dobija i najglem aplauz


И тоа се веќе чуени муабети-секоја година одлично котираме на разно-разни топ листи,ги добиваме најсилните аплаузи,секогаш сме меѓу најдобрите...се додека не дојде денот т.е. изборот и гласањето и се додека не почнат добрососедските на ти-дај ми
izvini ali da ne bea dobrososedskite,akoga kazuvam "dobrososedski" tuka mislam samo na zemjite od bivsa Jugoslavija nemase niedna godina ni da vlezeme u finale..osven 12 boda od Srbija..po 10 od Bosna,Crna Gora,...i po 8 od Slovenija i Hrvatska..plus 6 od Bugarija i po 2-3 os Avstija i Svajcarija kade ziveat nasi iselenici...od kogo drug ocekuvas...a za volja na vistinata..i toa e mnogu za toa kakvi pesni isprakame


Не знам како ме разбра ама тоа и ми беше муабетот.Секоја година се повторува истата песна:без разлика каква и да е и колку и да е квалитетна песната што ја праќаме-пресудни се комшиските гласови,кои понекогаш дури не се ни доволни ни за влез во финалето.Веќе кого и да прашаш со сигурност точно ќе знае да ти каже кој на кого ќе даде бодови и кој за кого ќе гласа и кој влегува директно во финале,а кој мака ќе мачи.Секогаш се повторува истото.
Не ми е јасно само зошто сме толку упорни и зошто се уште праќаме наши претставници кога полека но сигурно Евровизија се претвара во Бруковизија.
Кој добива гласови-квалитетите или циркузантите,разноразните травестити или пак од оваа година и мисирките(добро де,кукла мисирка,но нејсе..)???
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 10:23
KOJ GLEASE VCERA BEOVIZIJA>KAKO VI SE DOPSDNS SRSKIOT PRETSTANIK?   SEKOJQ CEST,NISTO CUDNO PAK DA POBEDAT..SUPER PESNA
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 10:25
Iskreno , spored mene toa im bese , moze gresam edinstvenata ODLICNA pesna , za koja se slozuvam so tebe visok plasman ke ima , a i Jelena Tomasevic ima extra glas.Ma gi biva ona Srbite nema sto
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 10:28
..НАШИВЕ СЕ НАЈБОЉИ,АКО НЕ ПОБЕДАТ СИГУРНО ЌЕ Е ДЕКА ,СЕ Е НАМЕСТЕНО!плазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 10:29
Originally posted by nena34 nena34 напиша:

Iskreno , spored mene toa im bese , moze gresam edinstvenata ODLICNA pesna , za koja se slozuvam so tebe visok plasman ke ima , a i Jelena Tomasevic ima extra glas.Ma gi biva ona Srbite nema sto
STVARNO BESE EXTRA NEMA STO..I PESNATA I GLAS I STAS MNOGU JAKA PESNA IMAAT I OVAA GODINA

Изменето од Makijaveli - 11.Март.2008 во 10:30
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 10:31
da , i jas mislam deka bese edinstvenata dobra pesna na Beovizija. Kako i kaj nas i kaj niv ovaa godina izborot na pesni cista nula. Ne znam dali se odrza hrvatskiot izbor i koj od kaj niv odi.
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 10:32
Zagor jas mislam deka nasive nema ni da vlezat vo finale, daj Boze da gresam , a za namestaljki pa vo nasava drzava sekoj poraz se pravda so toa , poznato e
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 10:34
НЕ..НИЕ МОРА ДА ПОБЕДИМЕ!НИЕ МОРА ДА ГО ПРЕКИНЕМЕ ПАДОТ.....голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 70>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.