IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Втора Таттоо Забава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Втора Таттоо Забава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Втора Таттоо Забава
    Испратена: 22.Февруари.2008 во 21:38
шо убо ме изненадивте....доаѓааам......голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 09:42
i jas doagjam pozdrav
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 14:48

голема%20насмевка


Изменето од Tattoo Beauty - 18.Март.2008 во 20:24
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 14:49
смешенедвај чекам големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 14:55Изменето од Tattoo Beauty - 18.Март.2008 во 21:39
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 07:06
Ќе биде весело, и ќе се потрудам да дојдам :)
Уај Нот во соодветен простор да ги чујам пред се. У Маракана некако не ми е ќејф да идам.
Паа се гледаме ;)
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 11:47
Бидна и ова. Прекрасни тетоважи, во некој категории човек баш да не може да се одлучи. Буги-преубава нова тетоважа морам да признаам големо%20гушкање патем и дека патриотска ептен кеиф ми напрај.задоволство Но наместо да има повеќе народ од минатата година баш поради тоа што сега имаше и што повеќе да се види, добри бендови патем и други влегоа во ова збиднување како Валијант на пример....нешто слабо народ ми имаше...не знам дента како било посетено ама сепак јас топ си поминав. Истите фацки од минатата година снимаа, истите беа пијани се исто голема%20насмевка. Дури се изненадив тоа што минатата година бев со плава „коса„ и маска а сепак еден од Ниш ме препозна.изненадувањеголема%20насмевка Пријатно изненадена од тетоважите....аплауз
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 15:47
ти одма рипорт си пишала уште рано ауууголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

ако ако...


ја сеа станувам пошто афтер парти беше лудница голема%20насмевка

Иначе за фестот и јас имам фин спомен иако бев уште на шанд кај Скин арт од 12ч имаше движење ,зезање, реметење, гушкање, пољубци и доскочици....

голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка

посебно се изненадив од дружбата на Дамир , љуба и Џоле од Таттоо Магазин ме дружеа увелико со џин и тоник  голема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањетрепкањеголема%20насмевка
таму се изнасликавме, ке ви стаам и сликиголема%20насмевка

Од предминатата овој беше подобар , Луба изненади со сворто учество  Дамир исто а и нашиве не беа лоши голема%20насмевка

и еве  ви и слики а кои има уште нека стави (да се дополни и темата)голема%20насмевка

Поз до ситеголема%20насмевка

Lubaтрепкањеna oska tattoo modelotтрепкање

pitbullJa i neno
oskatattoo- smekorot трепкањетрепкање


na Igorce Bt tettovazite
od Neno tattooIgorceљубовтрепкањетрепкањеголема%20насмевка

Изменето од Tattoo Beauty - 30.Март.2008 во 19:26
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 15:53
Mite i Tome голема%20насмевкаголема%20насмевкаehee za dzopa nagradata ali imase i zastoголема%20насмевкаголема%20насмевка

fina black& greyнамигнување

mmmmmцрвенеењецрвенеење

check this outтрепкањетрепкањетрепкање


Damirrrголема%20насмевка


eve go i so tetovazite (extra normalno i na nego izgledaat)голема%20насмевкаMajaaaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголемо%20гушкање


Koi fishot sto svetka nenormalno u diskoголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 15:58
frikot od BT ejjjjголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Azazgoth големо%20гушкање
големо%20гушкање


Neno i drugarcetoтрепкање


mn jaki tetovazi намигнување

Luba& her ta2model


голема%20насмевка голема%20насмевка  голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од Tattoo Beauty - 28.Јуни.2008 во 16:41
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 16:02
голема%20насмевкаja i lepi dzoleголемо%20гушкањенамигнувањетрепкањетрепкањетрепкање


Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 16:14
withe the sexy tattooed guys

трепкање  голема%20насмевка голема%20насмевка
eve ja patriotskataголема%20насмевка


голема%20насмевкаi bitolcanecotтрепкањеСлики и клипчиња не ви даам уште да нема афери и трачсмеење

се надевам не се толку инспиративни овие а ако некој има уште нека стави

Поздравголема%20насмевка
трепкање

Изменето од Tattoo Beauty - 30.Март.2008 во 16:44
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 23:26
mmmmm ama tebe te ima u vest a????


lelle bas super sea se vidov po forumive super zurka poz i do boogie ve vidov na stand

Изменето од Sweet angel^^^ - 31.Март.2008 во 23:32
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 00:55
ma,...sve e toa"machji kashalj",.....ova e vistinska tetovaza!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.