IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Приватни професори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Приватни професори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:47
па речиси сите професори,... гледаат да им мине часот,... а кој и што научил,.... па тоа не е нивен проблем,... тие предавале на часот,.... трепкање
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:50
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

па речиси сите професори,... гледаат да им мине часот,... а кој и што научил,.... па тоа не е нивен проблем,... тие предавале на часот,.... трепкање

Predavaat de a ne daj boze da ti tekne da gi prasas da povtorat nesto.
e togas znaat se da ti iznaredat
i so im preostanue na ucenicite... da baraat pomos na drugo mesto

Изменето од shy_girl - 07.Март.2008 во 17:53
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:52
за тоа си во право намигнување
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:57
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

добро де,... не реков дека одат само слаби,... еве јас не познавам ниеден талентиран ученик што оди кај приватен професор 

Тоа се обидувам да ти укажам... затоа и многу таленти пропаѓаат прерано, бидејќи кај нас владее мислење дека, ако земаш часови кај приватен професор, не те бива по тој предмет.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:01
ne samo so ne te biva po toj predmet tuku i glup ke te napravat...toa e nasava drzava
da ne smees da izrazis zelba da se nadograduvas
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:07
tuka ,privatnite profesori ne sluzat za nadgraduvanje tuku za,.......protnuvanje!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:09
брза,.... мило,... професор што ти предава по некој предмет не смее да ти држи приватни часеви,..... трепкање а зошто мислиш за протнување ?? збунетост
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:11
Originally posted by brza brza напиша:

tuka ,privatnite profesori ne sluzat za nadgraduvanje tuku za,.......protnuvanje!


А кој е виновен за тоа, професорот или родителот. Колку родители знаеш што ангажирале приватен професор со цел надградување на талентот на нивнотот дете?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:19
Originally posted by brza brza напиша:

tuka ,privatnite profesori ne sluzat za nadgraduvanje tuku za,.......protnuvanje!

ili podobro kazano...tuka privatnite profesori sluzat za nadopolnuvanje na dupkite so ni gi ostavaat profesorite od skolo
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 19:25
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

tuka ,privatnite profesori ne sluzat za nadgraduvanje tuku za,.......protnuvanje!


А кој е виновен за тоа, професорот или родителот. Колку родители знаеш што ангажирале приватен професор со цел надградување на талентот на нивнотот дете?
 
 ova vazi ako site uchenici odat na privatni chasovi,....ama ,bidejki od istite tie profesori nekoi nauchile neshto bez da zemaat dopolnitelni chasovi,....toa znachi deka ne e do niv,...tuku do uchenikot,.....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 22:28
НЕ Е ГРЕВ ДА СЕ ДРЖАТ ПРИВАТНИ ЧАСОВИ, А НЕ Е СРАМНО ДА СЕ ОДИ НА ПРИВАТНИ ЧАСОВИ.НА ТАКВИ ЧАСОВИ МОЖЕ ДА СЕ НАДОПОЛНИ ОНА ШТО НЕ Е СВАТЕНО НА РЕДОВЕН ЧАС,ТОА НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕКОЈ Е ГЛУП...ТУКУ Е СВЕСЕН ДЕКА НЕГОВИТЕ ЗНАЕЊА НЕ СЕ ДОВОЛНИ ПО ОДРЕДЕНА ОБЛАСТ. РЕТКИ СЕ УЧЕНИЦИТЕ ШТО СЕ ПОДЕДНАКВО УСПЕШНИ ПО СИТЕ ПРЕДМЕТИ.НА ТАКВИ ЧАСОВИ МОЖЕ ДА СЕ ДОГРАДУВА И ТАЛЕНТОТ, А ТОА Е ИНВЕСТИЦИЈА ВО САМИОТ СЕБЕ, ВО СВОЈАТА ДАРБА. ГРЕВ Е АКО СЕ МАНИПУЛИРА.
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 23:44
Originally posted by brza brza напиша:


Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

tuka ,privatnite profesori ne sluzat za nadgraduvanje tuku za,.......protnuvanje!


А кој е виновен за тоа, професорот или родителот. Колку родители знаеш што ангажирале приватен професор со цел надградување на талентот на нивнотот дете?
   ova vazi ako site uchenici odat na privatni chasovi,....ama ,bidejki od istite tie profesori nekoi nauchile neshto bez da zemaat dopolnitelni chasovi,....toa znachi deka ne e do niv,...tuku do uchenikot,.....

Lee nemoj sega...uporno si vo toa da gi navreduvas ucenicite sto zemaat privatni casevi
Ke ti kazam eden slucaj: pravime pismena po mat. i prosekot bese 2.50 dali se uste vinata e vo ucenicite?
Zatoa pak za slednata pismena 80 % od ucenicite bea na privatni casevi i prosekot dostigna duri 4.20
Znaci ne e do ucenicite tuku do nekoj drug

Изменето од shy_girl - 07.Март.2008 во 23:45
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 00:16
paa,...shtom si platile,...mora da ima i nekoj + rezultat,....obichno , za besplatnoto ili od "nebo" padnato se vika ,..kako doshlo ,..taka otishlo,....demek ,..kako i da ne bilo...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 11:10
Очигледно постои некое недоразбирање...Не се критикуваат ти е што одат на приватни часови...Некому навистина се потребни,од причини што претходно ги наброив,да не се повторувам.Работава е да не се оди на приватни часови кај професор кој во училиште ви предава.А што се однесува до професорите,секој си работи со сопствена совест,па некои тоа го практикуваат,а некои не...Разликата е што кај нас за тие работи се критикува на страна,совесните си примаат плата за работата(а си ја работат),а несовесните ја примаат истата плата,и плус заработуваат на таквите часови,затоа што и на двете страни им одговара-професорите си заработиле за нешто што се должни да го направат на училиште,бесплатно,а родителите имаат ена грижа помалку,си ја платиле оценката...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.