IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Приватни професори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Приватни професори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Приватни професори
    Испратена: 21.Февруари.2008 во 14:43
дали овие приватни професори си заработуваат на маката ( читај мрзата ) на учениците.... зошто одиме на школо,... ако некој треба и плус,.... да ни го објасни материјалот ??збунетост значи,... прашање е,... што всушност ние учиме на школо,... ??? зошто некој се нафаќа за 100ден да напише состав по македонски јазик,... за да му го подвали на свој колега, професор по македонски јазик.... или зошто оние што ,,спремаат,, по математика,... им ги наоѓаат тестовите што треба да се прават.... и што сме научиле..... ништо,...

добро е да се побара помош,... не може се да се знае,... ама професорите што ни предаваат во школо се должни да ни објаснат се што не знаеме,... а не да трошиме пари по приватни професори трепкање
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 15:48
И БОЛНА И СКАПА ТЕМА.
МЕНЕ ТРИ ГОДИНИ МЕ ОСТАВАШЕ ПРОФЕСОРОТ ПО МАТЕМАТИКА НА ПОЛАГАЊЕ, АМ ГО ЗАФРКНАВ - СЕКОГАШ НА ДРУГ МУ ГИ ДАВАВ ПАРИТЕ ЗА ПОДГОТВУВАЊЕ.
А 100 ДЕНАРИ ЗА СОСТАВ ПО МАКЕДОНСКИ Е МНОГУ, ЈАС ГИ ИМАМ СИТЕ ( ОД ДЕДО НОЕ ДО СЕГА) ВО КОМПЈУТЕРОТ И ЌЕ ТИ ОТПЕЧАТАМ КАКОВ САКАШ ЗА 50.

Изменето од majstorce62 - 21.Февруари.2008 во 15:49
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:53
Одам на часови по математика и сум многу задоволна, и можам искрено да кажам дека единственото знаење го добив од тие часови. Да, тажно е што покрај професорка во школо јас морам дополнително да плаќам, но од се она што треба да се научи на час јас сфаќам многу малку. Професорката работи со еден ученик, постојано нешто пишува и брише на табла а не го објаснува а и воопшто не ја интересира колку од учениците ја сфаќаат и следат на час. А што се однесува на состави по македонски, не сум плаќала и немам намера да плаќам, затоа што според мене едно е да ти покажат како правилно се пишува состав, есеј (а тоа сепак може и да се научи од книга ако не од час) а сосем друго е да ти го напишат целиот состав а да си добиеш петка за бубањето напамет.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 18:12
nikogas ne sum odel na privatni casovi...ako nesto ne sum naucil na cas...so malku poveke trud domce ili so kolegite malo konsultacija.....btw bi mi pricinilo zadovolstvo koga bi mozel da pomognam na nekoj/a za sto i da e....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 19:11
TOA NE DOBRO STO VO MKD IMA PRIVATNI CASOVE
NA PRIMER OVDE AKO NEKOJ PREDMET NE TI ODI I NASTAVNIKOT POSLE CASOVITE KE TI DADE DOPOLNITELNO VO NEDELATA EDNAS PO 2CASA NO NIE TOA NE GO PLAKAME
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 19:41
"ovdeka"... objasni prvo kolku ucenici ste vo klas...kolku traat casovite...dali matematika , makedonski, angliski se bog i nikoj drug...
vo mk, celo vreme zboruvav, ama nikoj ne sakashe da me svati (so isklucok na majstorce) deka 30-40 ucenici vo 1 klas se mnogu, deka 45 min. se mnogu malku da se objasni plkaniraniot nastaven materijal, deka privatni profesori se plakaat zatoa shto ucenicite na cas ne se trudat da ucat tuku si igraat so mobilki, igraat majtap so profesorite...sekoja cest na isklucocite...deka se vrednuva ucenik, a ne znaenje. Pismenite po makedonski se proforma, na dvajca moi vnuci im napishav ist sostav, na edniot mu se stava 5, na drugiot 3.Znaci se vrednuva ucenikot i ocenite shto gi ima, ne sostavot, pismenata.Angliski, odi na k*rs, tamu za mu velat super e, istiot ucenik na cas izleguva drvo. Zoshto?
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 19:50
OVDE OKOLU 20 UCENICI SME VO MOJOTT KLAS NO SITE UCENICI STO SE ZAPISUVAT SITE SAKAT DA GO NAUCAT TOA BIDEJKI ZNAAT DEKA E TESKO I SITE VNIMAVAT NA CASOVITE KOGA SE PREDAVA LEKCIJA .......CASOVITE TRAT 45 MINUTI NO IMAME PO DVA CASA


Изменето од girl15 - 21.Февруари.2008 во 19:51
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:06
Originally posted by girl15 girl15 напиша:

OVDE OKOLU 20 UCENICI SME VO MOJOTT KLAS NO SITE UCENICI STO SE ZAPISUVAT SITE SAKAT DA GO NAUCAT TOA BIDEJKI ZNAAT DEKA E TESKO I SITE VNIMAVAT NA CASOVITE KOGA SE PREDAVA LEKCIJA .......CASOVITE TRAT 45 MINUTI NO IMAME PO DVA CASA


МОРЕ ДЕТЕ,ЦЕЛО ВРЕМЕ ВЕЛИШ ОВДЕ, ОВДЕ...КАДЕ Е ТОА овде, на некоја друга планета?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:07
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Одам на часови по математика и сум многу задоволна, и можам искрено да кажам дека единственото знаење го добив од тие часови. Да, тажно е што покрај професорка во школо јас морам дополнително да плаќам, но од се она што треба да се научи на час јас сфаќам многу малку. Професорката работи со еден ученик, постојано нешто пишува и брише на табла а не го објаснува а и воопшто не ја интересира колку од учениците ја сфаќаат и следат на час. А што се однесува на состави по македонски, не сум плаќала и немам намера да плаќам, затоа што според мене едно е да ти покажат како правилно се пишува состав, есеј (а тоа сепак може и да се научи од книга ако не од час) а сосем друго е да ти го напишат целиот состав а да си добиеш петка за бубањето напамет.


НЕ САКАШ ДА ТИ ПРОДАДАМ НЕКОЛКУ?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:14
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by girl15 girl15 напиша:

OVDE OKOLU 20 UCENICI SME VO MOJOTT KLAS NO SITE UCENICI STO SE ZAPISUVAT SITE SAKAT DA GO NAUCAT TOA BIDEJKI ZNAAT DEKA E TESKO I SITE VNIMAVAT NA CASOVITE KOGA SE PREDAVA LEKCIJA .......CASOVITE TRAT 45 MINUTI NO IMAME PO DVA CASA


МОРЕ ДЕТЕ,ЦЕЛО ВРЕМЕ ВЕЛИШ ОВДЕ, ОВДЕ...КАДЕ Е ТОА овде, на некоја друга планета?
EH TREBA DA SE ODVIKNAM OD OVA "OVDE" AJ KE PROBAM ...
P.S. NE SUM OD DRUGA PLANETA

Изменето од girl15 - 21.Февруари.2008 во 20:15
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:17
МАЛКУ МИ ФАЛЕШЕ ДА ТЕ СТАВАМ КАКО ТЕМА ВО МИСТЕРИИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:26
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

МАЛКУ МИ ФАЛЕШЕ ДА ТЕ СТАВАМ КАКО ТЕМА ВО МИСТЕРИИ.
NO PROBLEM MOZE DA ME STAVIS KE PREPRAVAM VO VOZEMJANKA A KE ZIVEAM NA PLANETATA VENERA
SE SALAM

Изменето од girl15 - 21.Февруари.2008 во 20:27
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:38
НЕ ВЕНЕРА СИТЕ СЕ ЉУБОВЏИИ, ПА ИЧ НЕ МИСЛАТ НА ШКОЛОТОТО. ПРОФЕСОРИТЕ ИМААТ МНОГУ РАБОТА НА ДОПОЛНИТЕЛНАТА НАСТАВА И СЕ НАЈБОГАТИ СУШТЕСТВА ТАМУ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:49
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НЕ ВЕНЕРА СИТЕ СЕ ЉУБОВЏИИ, ПА ИЧ НЕ МИСЛАТ НА ШКОЛОТОТО. ПРОФЕСОРИТЕ ИМААТ МНОГУ РАБОТА НА ДОПОЛНИТЕЛНАТА НАСТАВА И СЕ НАЈБОГАТИ СУШТЕСТВА ТАМУ.
HEHE SEGA EDNA DRUGARKA MI KAZA TREBALO DA SUM NASTAVNICKA PO LJUBOV PA ZATOA MI ODGOVARA MENE PLANETATA A ZA SKOLOTO ISTO KE MISLAM
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.