IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Приватни професори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Приватни професори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 21:00
И ЕДЕН ДЕН КОГА ЌЕ ДОЈДЕШ ВО СТРУМИЦА СО ЕДНА ВСЕЛЕНСКА ЛИМУЗИНА КАКО ЈАХТА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 21:20
бек ту д топик плазење


иначе,...  јас никогаш не сум одела кај некој професор,... да ми објасни нешто,... а па камоли состав да ми напише,... нема шанси,... срам ми е да побарам некој да ми напише состав...голема%20насмевка
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 21:26
SOSTAV SAMA SI GI PISEV NO KAKVI MI BEA ZA TOA DA NE ZBORIME

Изменето од girl15 - 21.Февруари.2008 во 21:27
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 22:15
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Одам на часови по математика и сум многу задоволна, и можам искрено да кажам дека единственото знаење го добив од тие часови. Да, тажно е што покрај професорка во школо јас морам дополнително да плаќам, но од се она што треба да се научи на час јас сфаќам многу малку. Професорката работи со еден ученик, постојано нешто пишува и брише на табла а не го објаснува а и воопшто не ја интересира колку од учениците ја сфаќаат и следат на час. А што се однесува на состави по македонски, не сум плаќала и немам намера да плаќам, затоа што според мене едно е да ти покажат како правилно се пишува состав, есеј (а тоа сепак може и да се научи од книга ако не од час) а сосем друго е да ти го напишат целиот состав а да си добиеш петка за бубањето напамет.


НЕ САКАШ ДА ТИ ПРОДАДАМ НЕКОЛКУ?


Зарем ќе ми ги продаваш?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 23:17
заборавив дека завршуваш...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 20:31
Jas odam sekogas na spremanje matematika
Dokolku ne odam bi vadela samo 1
u ponedelnik ke pravam pismena i vikendov ke otidm 3 pati so mi ide okolu 600 den. za da mozam da izvadam dobra ocenka
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 21:56
не те бидува за бизнис - со 300 денари можеш да го честиш професорот ќебапи и пиво и да ти поткаже додека го правиш тестот. Ем поевтино, ем полесно.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 17:21
Кај приватните професори шемата е: Плати па клати!!!
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 17:52
А, АКО Е ПРОФЕСОРКА!?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 17:53
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А, АКО Е ПРОФЕСОРКА!?


Сличен принцип. Заврши и услуга, и ќе поминеш солидно
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:01
МИСЛИШ, НЕКОЈА РАСКЛАТЕНА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:23
Приватни професори требаат во два случаи
-кога ученикот е многу слаб,не може да сфати или поради тоа што нема никаква основа,или едноставно не му лежи соодветниот предмет(ова посебно се однесува на логичките предмети-математика,физика,хемија или на странски јазик)или нема кој дома барем малку да му помогне
-кога содржините што се обработуваат не се доволни за талентирани деца кои сакаат да постигнат многу повеќе.
И во двата случаи предметните професори се тие кои се должни да им помогнат на учениците,но под претпоставка дека тие тоа го сакаат.Е сега доаѓаме до тоа што 90%(може и повеќе) од учениците(т.е.нивните родители) не ги интересира ништо освен оценката(по можност надуена до крајни граници-читај 5).Затоа прво се моли предметниот професор да држи приватни часови(т.е. да се купи што поголема оценка).Неретко се случува и предметнот професор да не може да го предаде материјалот за да го сфатат учениците-недоволно е подготвен,не го владее добро материјалот или едноставно залутал во струката,па тогаш единствено оправдано родителите и ученикот бараат помош од друг професор.
Инаку јас воопшто не ги оправдувам родителите(и учениците) кои бараат приватни часови(освен во случаите кои ги наведов и уште ако се на факултет,па им треба дополнителна помош,што пак е должност на професорите и асистентите да го направат на консултации).Обично учениците што одат на приватни часови знаат само да ги критикуваат професорите,без дасе самокритични,мислат дека знаат доволно со самото тоа што одат на такви часови.Треба да се освестат и побараат помош секогаш кога нешто не разбрале.Професорите работат во паралелки каде неретко има по 30-40 ученици и не можат да постигнат и да си дозволат да заостанат со материјалот на редовните часови(наставната програма и онака е премногу надуена со материјал),а за дополнителна и додатна настава не може да се најде соодветен термин,бидејќи учениците имаат по 30-35 часови неделно(значи секој ден по 7 часа),ниту место(заради таквиот фонд на часови нема слободни училници).Значи – ученикот трба да праша за да му се помогне...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:29
[=D> [=D> [ =D>] ] ]

ЈАС КОГА БЕВ УЧЕНИК АКО ВНИМАВАВ НА ЧАС, СЕ МИ БЕШЕ ЈАСНО И НЕМАЛО ПОТРЕБА ДА ПРАШУВАМ. КОГА НЕ ВНИМАВАВ НЕ ЗНАЕВ ШТО ДА ПРАШАМ. И ВО ДВАТА СЛУЧАИ НЕ ПРАШУВАВ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 21:37
не те бидува за бизнис - со 300 денари можеш да го честиш професорот ќебапи и пиво и да ти поткаже додека го правиш тестот. Ем поевтино, ем полесно.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Indoktrinacija na mladata populacija, povikuvanje na mito i korupcija изненадување... Koj deneska se prodava za kebapcinja...pa  go proglasat za pedofil/pedofilka. Prekuvremenata rabota se naplaka. Inace predmetniot nastavnik zakonski ne smee da drzi privatni casovi na svoi ucenici.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.