IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Приватни професори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Приватни професори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Приватни професори
    Испратена: 12.Мај.2009 во 23:28
abe roditelite neznaat so dapravat treba so ubavo na pomalte malku razbiranje A profesor daj mu pari ke mu objasni svatil ne svatil toa e aj cao a vaka eden razgovor so deteto malku vezbanje okolu predmetite malku sloboda i nema nikakov profesor da treba
>< POLICE LINE DO NOT CROSS ><
Полиција =D
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 21:20
..deneska razbrav deka roditelite zemaat privatni profesori zatoa shto ne mozat da rabotat so svoite deca...ne gi slushale... cel den mislam...kako moze... i zoshto mu se zema profesor na dete od II odd. plus celodnevna... posle 10 casa vo shkolo da prodolzi so privaten profesor...ne mi e normalno... 
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:09
ПРИВАТНИ ПРОФЕСОРИ ЗЕМААТ ТИЕ ШТО НИШТО НЕ ЗНААТ И ТИЕ ШТО САКААТ ПОВЕЌЕ ДА ЗНААТ... НА ПОГОЛЕМИОТ ДЕЛ, КОИ МИСЛАТ ДЕКА СЕ СИ ЗНААТ, НЕ ИМ ТРЕБААТ НИТУ РЕДОВНИТЕ ПРОФЕСОРИ... ТИЕ СЕ СИЛАТА НА ОПШТЕСТВОТО...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Дафи Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дафи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:50
Не е проблемот во наставата и матријалот и професорите..проблемот е во нас(т.е. сеа веке вас, јас завршив со тоа).Добро...може да ти се падне некој професот што си ги учи лекциите дома и после се праи научник и ги предава и ништо незнае настрана од лекцијата(овие ги мрзам ептен).
Приватни професори никогаш не сум ни помислил да зеам....неверувам дека може да ме научи нешо повеке одколку јас самиот со учебник пред мене.Арно ама има мрзливи луге(поради кои опстојуваат приватните професори) што ги мрзи да читнат нешо од учебник па ај да им раскаже професорот(предпоставувам мама и тато им ги читаат лектирите) и то е то...ако сакаш да научиш нема да плукаш по форуми за тоа како никој не објаснува нишо туку нема да бегаш од часови и ке си подучиш дома па после ке седиш на форум со некоја попаметна дискусија :)
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 23:34
Odam na casovi po angliski jazik!!!Sreka ne mi e dosadno zosto nastavnickata e super!!!
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 10:25
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Галебот Џонатан, е оличение на перманентно усовршување.Ја руши теоријата на преддиспозициите, со своите резултати.Тој е галеб, а галебите не се познати како мајстори на летањето, но секојдневно се надминува самиот себе со нови брзини и вештини...Резултатите ги постигнува потпирајќи се на сопственото рацио, преку аналитичкиот метод. Сепак, вистинското совршенство ќе го достигне откако ќе најде учител за летање.
Кој разбрал, разбрал, кој не, нека си ја прочира книгата
пс. со разбирање...


prekrasna kniga, ja drzam na ista polica so Maliot princ, Gradinarot na Tagore - special selection
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 10:21
Галебот Џонатан, е оличение на перманентно усовршување.Ја руши теоријата на преддиспозициите, со своите резултати.Тој е галеб, а галебите не се познати како мајстори на летањето, но секојдневно се надминува самиот себе со нови брзини и вештини...Резултатите ги постигнува потпирајќи се на сопственото рацио, преку аналитичкиот метод. Сепак, вистинското совршенство ќе го достигне откако ќе најде учител за летање.
Кој разбрал, разбрал, кој не, нека си ја прочира книгата
пс. со разбирање...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 22:07
НАСТАВНИЦИТЕ ВО УЧИЛИШТЕТО СПОРЕД НЕКОИ МОИ СОЗНАНИЈА САМИ СЕ ПРАШУВААТ, САМИ СИ ОБЈАСНУВААТ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
pobedni4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pobedni4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 21:33
nastavnicite u skoloto za dgabe se?
tie treba se da ni objasnat/ neli?
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 12:18
Програмата за средните училишта е изготвена за поребите на просечните ученици.Ако талентираниот сака да се надградува има три м ожности:
1. Да посетува дополнителни часови во истото училиште
2. Да посетува настава кај приватен професор
3. Самоучки да се надградува ( најспора варијаната)
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 11:10
Очигледно постои некое недоразбирање...Не се критикуваат ти е што одат на приватни часови...Некому навистина се потребни,од причини што претходно ги наброив,да не се повторувам.Работава е да не се оди на приватни часови кај професор кој во училиште ви предава.А што се однесува до професорите,секој си работи со сопствена совест,па некои тоа го практикуваат,а некои не...Разликата е што кај нас за тие работи се критикува на страна,совесните си примаат плата за работата(а си ја работат),а несовесните ја примаат истата плата,и плус заработуваат на таквите часови,затоа што и на двете страни им одговара-професорите си заработиле за нешто што се должни да го направат на училиште,бесплатно,а родителите имаат ена грижа помалку,си ја платиле оценката...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 00:16
paa,...shtom si platile,...mora da ima i nekoj + rezultat,....obichno , za besplatnoto ili od "nebo" padnato se vika ,..kako doshlo ,..taka otishlo,....demek ,..kako i da ne bilo...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 23:44
Originally posted by brza brza напиша:


Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

tuka ,privatnite profesori ne sluzat za nadgraduvanje tuku za,.......protnuvanje!


А кој е виновен за тоа, професорот или родителот. Колку родители знаеш што ангажирале приватен професор со цел надградување на талентот на нивнотот дете?
   ova vazi ako site uchenici odat na privatni chasovi,....ama ,bidejki od istite tie profesori nekoi nauchile neshto bez da zemaat dopolnitelni chasovi,....toa znachi deka ne e do niv,...tuku do uchenikot,.....

Lee nemoj sega...uporno si vo toa da gi navreduvas ucenicite sto zemaat privatni casevi
Ke ti kazam eden slucaj: pravime pismena po mat. i prosekot bese 2.50 dali se uste vinata e vo ucenicite?
Zatoa pak za slednata pismena 80 % od ucenicite bea na privatni casevi i prosekot dostigna duri 4.20
Znaci ne e do ucenicite tuku do nekoj drug

Изменето од shy_girl - 07.Март.2008 во 23:45
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 22:28
НЕ Е ГРЕВ ДА СЕ ДРЖАТ ПРИВАТНИ ЧАСОВИ, А НЕ Е СРАМНО ДА СЕ ОДИ НА ПРИВАТНИ ЧАСОВИ.НА ТАКВИ ЧАСОВИ МОЖЕ ДА СЕ НАДОПОЛНИ ОНА ШТО НЕ Е СВАТЕНО НА РЕДОВЕН ЧАС,ТОА НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕКОЈ Е ГЛУП...ТУКУ Е СВЕСЕН ДЕКА НЕГОВИТЕ ЗНАЕЊА НЕ СЕ ДОВОЛНИ ПО ОДРЕДЕНА ОБЛАСТ. РЕТКИ СЕ УЧЕНИЦИТЕ ШТО СЕ ПОДЕДНАКВО УСПЕШНИ ПО СИТЕ ПРЕДМЕТИ.НА ТАКВИ ЧАСОВИ МОЖЕ ДА СЕ ДОГРАДУВА И ТАЛЕНТОТ, А ТОА Е ИНВЕСТИЦИЈА ВО САМИОТ СЕБЕ, ВО СВОЈАТА ДАРБА. ГРЕВ Е АКО СЕ МАНИПУЛИРА.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.