IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Избор за песна на Евровизија на 23.02.’08
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Избор за песна на Евровизија на 23.02.’08

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Избор за песна на Евровизија на 23.02.’08
    Испратена: 20.Февруари.2008 во 09:28
Najverojatno veke ste gi gledale/slushale refrenite od ovogodishniot izbor za pesna na Evrovizija - DALI VI SE DOPAGAAT i dali veke si napravivte izbor za koja pesna bi glasale na primer?????
 
Mene na primer...na prv pat...NIEDNA ne mi se dopadna, megutoa slushajki gi sekoj den, ZAZIVEAA nekako vo mene (sto beshe i celtta, najverojatno na organizatorite) i ete TAMARA (Vrchak i ushte nekoj beshe) najveke mi se izdvojuva kako za najprikladna. 
 
STO MISLITE VIE???  големо%20гушкање
 
 


Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 16:48
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 11:24
GI PRSLUSAV SITE REFRENI...I ISKRENO VAKA NA PRVO SLUSANJE SE E KATASTROFA...MI SE DOPGA  GISH poradi mokniot glas, a za na TAMARA PESNAT..JA CUV SAMO NEA...U REFRENOT VRCAK GO NEMASE
...ali vaka sto citam na www.esctoday.com za nasive pesni skoro na 90% favorit im e ribata...ovaj,TUNA de голема%20насмевка..mene ni vo uvo ne mi vleze nejzinata pesna...kojznaeзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 13:18
песните веќе ги презентираа на сити радио и да ви кажам воопшто не ми се допаднаа....

Кога си работат за свои албуми пеачиве имаат хитчиња а за Евровизија воопшто не е ок , дали од толку што се трудат и композиториве па производот е лош ( според мене) 
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 16:10
Ми се допадна Горан Наумовски, Нокаут и... Паркети

Изменето од Monuska - 20.Февруари.2008 во 16:10
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 16:15
НЕ СЕ РАБОТИ ЗА ТЕМАВА ДАЛИ ЈА ИМАЛО ИЛИ НЕ, АМА ПЕСНИТЕ МИ ЗВУЧАТ ВЕЌЕ ВИДЕНО. ИСТА ШЕМА СО ГОДИНИ. МИСЛАМ ДЕКА ОВА ЌЕ БИДЕ НАЈСЛАБ КВАЛИТЕТ ДО СЕГА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 23:05
se e katastrofa! da ucestvuvase Boki i Big mama ke bese top! drugive se umreni!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 02:22
GISH ili PARKETI jas si gi obozhavam

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 03:41
Originally posted by IQ IQ напиша:

GISH ili PARKETI jas si gi obozhavam
 
Tie "parketi" bea so "Strawberry" pesnata????
 
 
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 03:50
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НЕ СЕ РАБОТИ ЗА ТЕМАВА ДАЛИ ЈА ИМАЛО ИЛИ НЕ, АМА ПЕСНИТЕ МИ ЗВУЧАТ ВЕЌЕ ВИДЕНО. ИСТА ШЕМА СО ГОДИНИ. МИСЛАМ ДЕКА ОВА ЌЕ БИДЕ НАЈСЛАБ КВАЛИТЕТ ДО СЕГА.
 
Mislam deka takva beshe reakcijata i na "komisijata" na pochetokot - deka bile iznenadeni prosto od loshiot kvalitet na pesnite ovaa godina.  Edvaj demek izbrale neshto....
 
Megutoa da, jas ne pamtam koga imale BASH za taa manifestacija dobri pesni (barem nekolku) SHTO ODMA ke ti legnat nekako. 
 
Najverojatno sega i go praktikuvaat toa "zazivuvanje" na pesnite PRED festivalot za izbor, za da NE se shokirame naednash koga prv pat ke gi slushneme.  голема%20насмевка  Ili mene mi se chini deka PRV pat ja koristat ovaa praktika.  збунетост
 
 
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 21:51
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

GISH ili PARKETI jas si gi obozhavam

 

Tie "parketi" bea so "Strawberry" pesnata????

 

 


tie ne mi se dopaga pesnata, tie mi se dopagaat, otkacheni se

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 04:17
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

GISH ili PARKETI jas si gi obozhavam

 

Tie "parketi" bea so "Strawberry" pesnata????

 

 


tie ne mi se dopaga pesnata, tie mi se dopagaat, otkacheni se
 
Da!  Otkacheni se.....голема%20насмевка
 
Jas bash, ne mnogu site grupi gi znam...ili znael od predhodno...(vo dijasporata sum demek голема%20насмевка) megutoa SEGA koga gi gledav na "refreni" od pesnite za EVRO, bash sluchajno naletav na prvo vkluchuvanje vo programata na niv DIREKNO, neznaejki za sto se raboti od prva demek, gledajki go nego i slushajki ja pesnata si rekov: E..ee...sto e sega ova, MRTV pak dava nekoi emisii od 1972...голема%20насмевка  смеење
 
Posle ukopchav sto e rabotata.....a sega slushajki gi site refreni postojano...mi se duri i simpatichno-otkacheni.  трепкање
 
I nivnata pesna ja "gledam" kako totalno drug stil, sto nemora da znachi deka e greshen.  Na primer mene, kako razlichen i prijaten za slushanje still, mi e pesnata na Jova Radevska, na primer.
 
Megutoa mi se chini deka sepak NIE treba da ja razgleduvame celata situacja kako Makedonski prestavnici....i da odbereme koj STILL ili KAKO ke sakame da se predstavime vo taa nekoja manifestacija. 
 
Na primer AKO sakame malce ovaa godina da se prikazeme kako "shtosni" i zabavni, togash Parketi bi odgovarale...ako sakame da bideme razlicho-prijatni  togash Jova bi odgovarala....ili pak Tamara bi bila, po moe, vo nekoe poseriozno pop-funk prestavuvanje...i sl.
 
I to....  голема%20насмевка  големо%20гушкање
 
 


Изменето од borec - 22.Февруари.2008 во 08:21
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 17:04
koga gi prashaa PARKETI:"sho mislite, ke pobedite li vie na skopskiot festival, pa da ja pretstavuvate Makedonija na evrovizija?", ovie rekoa"hmmm, pa nemame nie prijateli..."   

smeshno no i vistinito

nishto chudno nona da ja pratat

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 03:12
Originally posted by IQ IQ напиша:

koga gi prashaa PARKETI:"sho mislite, ke pobedite li vie na skopskiot festival, pa da ja pretstavuvate Makedonija na evrovizija?", ovie rekoa"hmmm, pa nemame nie prijateli..."   

smeshno no i vistinito

nishto chudno nona da ja pratat
 
 
смеење
 
Dobro sega i nona ima svoji obozavateli....i znae ponekogash da bide slatka i primamliva...megutoa ovaa pesna voopshto ne mi se dopagja i PREMNOGU e "vech vigjeno" .....  A se poveke i poveke nejzinite pesni podsekaat na Hrvatski shlageri, otkolku bilo sto drugo.  голема%20насмевка
 
Za nekoj natprevar za najfotogenichnost MOZE da ja pratime.....ako mene nekoj me prashuva. голема%20насмевка големо%20гушкање
 
 
 
 


Изменето од borec - 23.Февруари.2008 во 11:26
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 11:36
вечер ќе видимезадоволство голема%20насмевка паркети ги видов дури вчера на златна буба,... а не знаев дека се тоооолку многу откачени,.... голема%20насмевка 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,191 секунди.