IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Избор за песна на Евровизија на 23.02.’08
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Избор за песна на Евровизија на 23.02.’08

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:14
Originally posted by blashka blashka напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

PARKETIIIIIIIIII, sea gi gledav, ah odlichni se


i GISH beshe dosta interesen
 
 Гиш беше добарсреќа...како и секогаш...ама овие паркети...збунетост
 IQ... овој Сашко битолчанецов...од паркети...
 кога рече ...бејби само за тебе вечерва на евросонг...
 мислам дека тебе ти се обрати...преку екран...намигнувањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
BABE....ti tuka si bila be...????  големо%20гушкање
 
Tebe koja ti se dopagjashe najveke, Gish???  среќа
 
 


Изменето од borec - 24.Февруари.2008 во 00:15
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:19
 
 
   Гишсреќа...Влатко од морал.среќа..Пере од нокаутсреќа...
   Тамара беше одлична...ама оние со неа...како појава не можам да ги поднесам...Врчак и оној  СЕ ГАЏА...изненадувањеизненадување
 
   а за тебе...љубовголемо%20гушкањељубовголемо%20гушкање
Кон врв
nancy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nancy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:19
vrska nema pesnawa...turac-k*rac rabotawa...pa sledna godina ke ide verica pandilowska, pa lila filipovska so dragan vucic...i taka gi imame eden ton greotichki,,

eh zlatni parketi cim gi ispustiwme owaa godina od ruka, nisho, sleden put wakwa sansa ke nemame... osim shoznam k-15 da konk*riraat :)))))
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:31
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
   Гишсреќа...Влатко од морал.среќа..Пере од нокаутсреќа...
   Тамара беше одлична...ама оние со неа...како појава не можам да ги поднесам...Врчак и оној  СЕ ГАЏА...изненадувањеизненадување
 
   а за тебе...љубовголемо%20гушкањељубовголемо%20гушкање
 
газење%20од%20смеење  големо%20гушкање
 
DA!  Zatoa i mene koga gi slushav SAMO refrenite...neli TIE ne bea i ONA TAKA SAMA mnogu poubavo zvucheshe.  Megutoa se nadevam deka ke ja uskladat barem malce raborava.  Tamara dodusha NE treba mnogu popravki da pravi....SAMO TREBA TAKA DA SI OSTANE - SHIZIK!!!  љубов
 
Pozdravche i бакнеж
 
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:36
Originally posted by nancy nancy напиша:

vrska nema pesnawa...turac-k*rac rabotawa...pa sledna godina ke ide verica pandilowska, pa lila filipovska so dragan vucic...i taka gi imame eden ton greotichki,,

eh zlatni parketi cim gi ispustiwme owaa godina od ruka, nisho, sleden put wakwa sansa ke nemame... osim shoznam k-15 da konk*riraat :)))))
 
Ne be, zoshto taka ODMA razocharuvachki tonovi.  I tie bea shtosno-dobri.  намигнување
 
Aj neka si teraat taka....bez oko da im trepne, NEKA SE ISCHELICHAT MALCE I OD PORAZI!!!!  намигнување 
 
DOBRI SE!  големо%20гушкање
 
 
Кон врв
marjan_uk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marjan_uk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 03:39
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Sega koga veke celosno SITE gi slushav NAJVEKE mi se dopadna JOVA RADEVSKA so "Jas sum ovde"!!!!!! бакнеж


Mada seushte i TAMARA ostanuva za mene POP-FUNK Makedonska zvezda, i Tuna moze samo da i se fati. Tuna e poveke ambiciozna NEGO sto IMA kapacitet SETO TOA da go IZDRZI!!!! голема%20насмевка


Lele bre, kolku mi e krivo sto ne mozam da glasam..... кубење%20коса


AJ NEKOJ NEKA GLASA I ZA MENE BAREM EDNASH...PLEASE!!!!!


ZA JOVA RADEVSKA!!!!!!!!!!!!!!!! не%20вреден







а борец,... гледам не си од тука,... каде ја гледаш евровизија ??? ја има некаде на нет,... грл15 и мона сакаат да гледаат

Lele ja sakam pesnava !
Nie sme strasno nepismena nacija . Ne mozam da veruvam . nemozam !
Zirito treba da se strela ! Devojkava ja vidov prvpat a "zvucam" koo da mi e familija .
Definitivno najubava pesna na Skopskiov festival .
Nie ne treba da ucestvuvame na EUROSONG oti prakjame pesni na retardirani kompozitori .Sekoja cest za izvedbata na Tamara ama pesnava e "tapa" .
Cekaj be Vrcak abe za sramovi . Treba da se sramime ako vlezeme vo finale . Slucajno ako dozivee mal uspeh taa pesna 100 % ke bide rezultat na politika so sosednite drzavi no , ne veruvam . Po mene pesnava ne e ni stosna ni pak vo uvo vleva . Veke ako morase da odi nekoj od predhodno favoriziranite barem Lambe da go pratea .

Te podrzuvam 100 % za Jova .

Изменето од marjan_uk - 24.Февруари.2008 во 03:41
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 07:19
Ni mene ne mi se veruva kako mozeshe bash ZHIRITO da ne ja oceni kako kvalitetna - tuka narodot se pokaza kako pogolem EXPERT izgleda...sepak nivnata poddrshka beshe pogolema.
 
Sto se odnesuva do pesnata na Lambe, mene lichno voopshto NE MI SE DOPADNA!!!!!  Pa sto e ova????  Jas neznam kako lugjevo razmisluvaat??  Ako nekoja pesna e so patriotski text, NEMORA da zbachi i deka MORA da mi se dopadne....bez da me proglasat za NEPRIJATEL na drzavata!  голема%20насмевка  Pa na krajot od kraishtata i nemora sekoja godina da se predstavuvame so patriotski pesni - zarem ke si postavuvame TAKVI normi??? збунетост
 
A za Tamara jas barem VOOPSHTO nema da se sramam ako vlezat vo finale..... (TAA beshe mojata VTORA opredelba)  zatoa sto osven toa sto E IZVONREDNA pop-funk interpretatorka i shizichki izgleda, ni pesnata NE E TOLKU LOSHA.  Ni mene NE mi se dopaga nejzinata pridruzba. Voopshto ne im se uskladeni glasovite pa i ritmichki so Tamara.....megutoa TOA E....a znam deka ke napravat SE za toa posoglasno da zvuchi.  Vprochem kako shto i obeti Vrchak (eden od dechkite) - znachi i samiot bil svesen za toa!  намигнување 
 
Pozdrav среќа
 
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 08:11
Originally posted by borec borec напиша:

Sega koga veke celosno SITE gi slushav NAJVEKE mi se dopadna JOVA RADEVSKA so "Jas sum ovde"!!!!!!  бакнеж


Mada seushte i TAMARA ostanuva za mene POP-FUNK Makedonska zvezda, i Tuna moze samo da i se fati.  Tuna e poveke ambiciozna NEGO sto IMA kapacitet SETO TOA da go IZDRZI!!!!  голема%20насмевка

 

Lele bre, kolku mi e krivo sto ne mozam da glasam.....  кубење%20коса

 

AJ NEKOJ NEKA GLASA I ZA MENE BAREM EDNASH...PLEASE!!!!!

 

ZA JOVA RADEVSKA!!!!!!!!!!!!!!!!  не%20вреден

 

 

 

 


Апсолутно се согласувам со тебе. Јова беше најдобра, прееееееееекрасна песна, едвај чекам да најдам мп3 и да уживам, а се надевам дека ќе го најдам и албумот што го има издадено на англиски. Девојката дефинитивно си доби доста фанови со настапов.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 13:44
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Originally posted by borec borec напиша:


ZA JOVA RADEVSKA!!!!!!!!!!!!!!!!  не%20вреден
 


Апсолутно се согласувам со тебе. Јова беше најдобра, прееееееееекрасна песна, едвај чекам да најдам мп3 и да уживам, а се надевам дека ќе го најдам и албумот што го има издадено на англиски. Девојката дефинитивно си доби доста фанови со настапов.
 
I tebe ti se "zalepi" prosto za dushicheto???  среќа
 
A da ne zboruvame za toa AKO pobedeshe ona, kako ubavo ke zvucheshe koga ke ja ispeeshe i na Angliski, mislam na akcentot....ke beshe isto taka originalna kako i na Makedonski.   
 
Pesnata ednostavo e raj za slushanje.....  намигнување
 
 
 
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 15:55
Iskreno,kazav veke mozebi ama niedna pesna ne mi se dpadna ovaa godina,mislam deka izborot bese najslab do sea..za pobednicite ne znam so da kazam,zaso skoro i ne se slusase muzikata,samo peenjeto na Tamara,iako sum iznenadena kako loso ja ispea pesnata..ona moze mnogu bolje..valjda do togas ke se popravi..
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 17:02
Originally posted by blashka blashka напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

PARKETIIIIIIIIII, sea gi gledav, ah odlichni se i GISH beshe dosta interesen

 

 Гиш беше добарсреќа...како и секогаш...ама овие паркети...збунетост

 IQ... овој Сашко битолчанецов...од паркети...

 кога рече ...бејби само за тебе вечерва на евросонг...

 мислам дека тебе ти се обрати...преку екран...намигнувањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање



mene ami komu

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 17:12
voopsto ne sum zadovolna znaci sostav : siptar, debela i ligle лутиналутиналутиналутина

sakav konecno nesto asalno i hard core ali toa e ,zal mi e za Parketiтага
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 17:15
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:

voopsto ne sum zadovolna znaci sostav : siptar, debela i ligle лутиналутиналутиналутина


 
 
 
 
  
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 17:18
сакав другарчињава малце да се смени бе што е више со овие местенкилутиналутина

не ми е јасно стварно зашто мора се да е однапред одредено....

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.