IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Родители
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Родители

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 22:02
Koga ke naucime da gi pocituvame roditelite...vo isto vreme  gi ucime i nash*te deca da ne pocituvaat nas... 

Изменето од mamamd - 05.Март.2008 во 22:02
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 23:15
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ДА СЕ НАДЕВАМ,И МИЛО МИ Е НАВИСТИНА АКО Е ТАКА КАКО ШТО КАЖУВАТЕ ....!!!


Taka e nema sto da te lazam ako te lazam tebe se lazam samata!!!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 10:09
Originally posted by zagor zagor напиша:

..АМА СПОРЕДБАААА....

SPOREDBA SI E SPOREDBA I NE MORAT VO NIKOJ SLUCAJ DA E SRODNA SO TEMATA ZOSTO >>>>>>>>>>>>SEPAK TOA E SPOREDBA>>>>>>>>>>>>>>>>>>VAZANA E SUSTINATA A NE TEMATA!
car's freack
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:15
Супер се сложувам со моите и не можам без нив :)
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:32

moite roditeli?

pa ako se smeta da imas majka koja cel zivot se trudi da izgleda podobro od tebe i da ti nabiva kompleksi deka sepak nesto na tebe ne cini ok e...
ako se smeta za majka onaa koja cel zivot si gradi kariera i pred koja mora sekad da zboris kako da si "deloven sostanok" togas blaze si mi....
a i majka koja edvaj cekase da se iselam za da si go donese doma "deckoto"..........e togas super mi e...
 
a za tatko....pa se gledame edvaj ednas vo dva meseci,porano se javuvase sekoj den a sega go nema so denvi da prasa kako sum...izgovor:na pat bev....
sekoj razgovor so nego se bazira na istoto:imas pari?..kolku?....ti treba nesto?....drugo nema....
 
a i ke bev posrekna ako voopsto gi nemav,zosto vaka koga ziveam sama i ne gi gledam mi e podobro.....se nerviram ednostavno po sredbite so niv zasto nikogas ne me prasale dali sum srekna,do kade sum so zivotot.kako mi e mene?  nikogas...
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 05:22
Topsexy ne sakam da me sfatis deka te sozaluvam,nego socuvstvuvam so tebe i zatoa !
Se e skolo vo zivotot!Se nadevam deka ti si naucila kakov roditel ne treba da bides!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 12:00
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Topsexy ne sakam da me sfatis deka te sozaluvam,nego socuvstvuvam so tebe i zatoa !
Se e skolo vo zivotot!Se nadevam deka ti si naucila kakov roditel ne treba da bides!
 
 
nema tuka nikakva potreba od sozaluvanje
sum preziveala taka 15 godini,pa zasto da ne i sega....
samo sfativ deka voopsto ne sakam nekogas da bidam roditel
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 12:20
ne sakam da ti solam pamet,ama mislam deka ke se predomislish i ke bidesh roditek kakov shto si posakuvala ti da imash!ti posakuvam se najdobro!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 21:57
a i ke bev posrekna ako voopsto gi nemav,zosto vaka koga ziveam sama i ne gi gledam mi e podobro.....se nerviram ednostavno po sredbite so niv zasto nikogas ne me prasale dali sum srekna,do kade sum so zivotot.kako mi e mene?  nikogas...
--------------------------------------------------------------------------------------------------
...Samo da ti kazam deka ne im e polesno i na drugite, koi imaat majki koi mnogu prashuvaat. Moite sinovi, koi gi poznavam po likot deka neshto ne e vo red i gi prashuvam shto im e , vednash mi davaat signal za tajm aut.
...Cesto, samo za da ne me navredat deka mnogu prashuvam samo ke me gushnat i ke mi recat "stara" ne se sekiraj, ne e nishto strashno. Se ucam da ne gi prashuvam, ama teshko odi. Vrtam, sucam, fakam na finti, se pravam nezainteresirana, a me kopka i na kraj kutrite tie ke mi kazat nekoj fragment, pa koga ke pocnam jas ushte poveke da gi davam mi vikaat - E stara, jasno li ti e zoshto ne ti kazuvame  nekoi raboti.
...Banalen pr. uplatile livce, Liverpul gubi i sega tie se nerviraat, a jas onaka "mudro sportski" - Aman be sine shto satvi na niv, pa znaesh deka gi mestat utakmicite. Poarno so tie 50 den da si kupeshe edno sokce. E tie patos...pagaat od smeenje. I po nekoe vreme naogam livce, ama ne na 50, tuku na 500. Sleduva:-Ajde stara podobro beshe da ne znaeshe da citash, sega si go rasipa denot za dzabe.
...Stalno sum vo dilema...da prashuvam...da si molcam... I pak prashuvam...i pak tie si igraat "majtapi" na moja smetka.
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 23:21
ama sto gi e*am....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 23:30
ТОА Е ВЕЌЕ ИНЦЕСТ СО УМИСЛА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 23:30
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ТОА Е ВЕЌЕ ИНЦЕСТ СО УМИСЛА...
 
 
ama ne vo bukvalno znacenje
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 23:32
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ТОА Е ВЕЌЕ ИНЦЕСТ СО УМИСЛА...



ama ne vo bukvalno znacenje


РАЗБИРА СЕ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 23:43
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

ne sakam da ti solam pamet,ama mislam deka ke se predomislish i ke bidesh roditek kakov shto si posakuvala ti da imash!ti posakuvam se najdobro!голема%20насмевка


Nesto sto i jas iskreno bi ti go posakala topsexy.
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.