IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Родители
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Родители

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 23:32
da biserna to4no e
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 09:49
Originally posted by zagor zagor напиша:

ДАЛИ Е ОЧИГЛЕДНО ИЛИ НЕ,ВАЖНО ТАКА Е.....БИДЕТЕ СИГУРНИ И ПАЗЕТЕ ШТО ПРАВИТЕ...ДЕЦАТА НЕ СЕ ВИНОВНИ ЗА НИВНОТО ДОАЃАЊЕ НА ОВОЈ СВЕТ!


decata ne se vinovni za nivnoto doagjanje, nitu pak se vinovni ako roditelite se razvedat. Ne bi se slozila deka komunikacijata megju razvedenite roditeli i ponatamosnata griza na dvajcata roditeli za zaednickite deca e samo bleda kopija na zapadot.

slucaevi ima iljadu i eden, kako sto velat , sekoja planina svoja tezina. edna e majka i eden e tatko i na decata im e najubavo koga se tie zaedno, no ako veke ne moze da bidat zaedno, ne znaci deka ljubovta kon deteto prestanala.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 16:13
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ДЕЦАТА НИКОЈ НЕ ГИ ПРАШУВА КОГА СЕ РАСПАЃА БРАКОТ...

Точно така, а мое мислење е дека децата не ни треба да се прашуваат за тоа. Тоа ќе го сватат кога ке пораснат и ке оформат свој живот и брак. Значи кога ке сватат дека не може родителот да си го упропастува животот само за детето да ги гледа и двајцата родители на исто место  а тие уствари делат кров каде што не постои љубов. А што ако сакаат повторно да се заљубат? Повторн да се посветат некому? Јас сум малце старомодна и не сум за развод но ако се увиди дека бракот навистина не оди подобро развод отколку да се упропастат два живота. На детето нема ништо да му фали, а останувајки под ист кров може само да се створи напнатост караници и нетрпеливост.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 22:54
ЗА СИТЕ КОМЕНТАРИ ПРЕТХОДНИ..НЕМАТЕ БЛАГЕ ВЕЗЕ!!ЗОШТО НЕ МОЖЕ БРАКОТ ДА ФУНКЦИОНИРА..ШТО Е ТОА ШТО МУ СМЕТА И ГО РУШИ,ШТО Е ТОА ШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕШИ...!!!ДЕТЕ БЕЗ РОДИТЕЛ,ПОГОТОВО АКО РОДИТЕЛОТ Е ЖИВ...ТОА ДЕТЕ НЕ Е ДЕТЕ!!!ИМА КОМПЛЕКС..КОЈ ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ ГО НОСИ,ЌЕ ТЛЕЕ ВО НЕГО,И ЌЕ ЖИВЕЕ ВО НЕКОЈ НЕРЕАЛЕН СВЕТ ..СО СТРАВ ,СО ПОНИЖУВАЊЕ,СО НЕМОРАЛ,БЕЗ МАНИРИ НА ОДНЕСУВЕЊЕ..КОМПЛЕКС(ако гледаме реално ..)НА НИСКА ВРЕДНОСТ..И Т.Н.!!!...НЕКА МИ ПРОСТАТ ОНИЕ, КОЈ МОЖЕБИ СЕ ПРОЗВАНИ..НО ЖАЛАМ,НАВИСТИНА ЖАЛАМ ЗА ТОА ШТО МОЖЕБИ ЌЕ ГИ ПОВРЕДАМ,А СЕ НАОЃААТ ВО ТАКВА СИТУАЦИЈА,И КОЈ НЕ БИЛЕ НИ НАЈМАЛКУ ВИНОВНИ ЗА ОНА ВО КОЕ СЕ НАШЛЕ,А НАЈМАЛКУ МОЖЕЛЕ ДА РЕШАВААТ И РАСУДУВААТ ЗА СВОЈАТА СУДБИНА.
КОЈ МИСЛИ ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРА СО БРАКОТ И ДЕЦАТА..Е ЗА СЕКОЈА ОСУДА И КЛЕТВА....ИЛИ ДО КРАЈ..ИЛИ НЕ ПОЧНУВАЈ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 09:06
Voopsto ne si vo pravo.

Ti gi postavuvas mnogu patrijarhalno rabotite, brak do kraj na zivotot , iako mozebi vo toj brak nema ni sloga ni ljubov ni razbiranje? Koja e smislata takov brak da se odrzuva po sekoja cena? Decata? Sigurna sum deka niedno dete , kolku i da ne saka da mu se razdelat roditelite , isto tolku ne saka da gi gleda so namrsteni lica, bez ubav zbor, kako mrcat eden na drug. I ova e vo nekoja blaga forma .... da ne zboruvame za onie brakovi kade ima karanici i fizicko maltretiranje.

Porano se vleguvalo vo brak so dogovor na roditelite na mladozencite, najcesto bez ljubov, zenite voglavnom ne rabotele, bile domakinki, i da takvite brakovi opstojuvale.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 09:13
Originally posted by zagor zagor напиша:

ЗА СИТЕ КОМЕНТАРИ ПРЕТХОДНИ..НЕМАТЕ БЛАГЕ ВЕЗЕ!!ЗОШТО НЕ МОЖЕ БРАКОТ ДА ФУНКЦИОНИРА..ШТО Е ТОА ШТО МУ СМЕТА И ГО РУШИ,ШТО Е ТОА ШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕШИ...!!!ДЕТЕ БЕЗ РОДИТЕЛ,ПОГОТОВО АКО РОДИТЕЛОТ Е ЖИВ...ТОА ДЕТЕ НЕ Е ДЕТЕ!!!ИМА КОМПЛЕКС..КОЈ ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ ГО НОСИ,ЌЕ ТЛЕЕ ВО НЕГО,И ЌЕ ЖИВЕЕ ВО НЕКОЈ НЕРЕАЛЕН СВЕТ ..СО СТРАВ ,СО ПОНИЖУВАЊЕ,СО НЕМОРАЛ,БЕЗ МАНИРИ НА ОДНЕСУВЕЊЕ..КОМПЛЕКС(ако гледаме реално ..)НА НИСКА ВРЕДНОСТ..И Т.Н.!!!...НЕКА МИ ПРОСТАТ ОНИЕ, КОЈ МОЖЕБИ СЕ ПРОЗВАНИ..НО ЖАЛАМ,НАВИСТИНА ЖАЛАМ ЗА ТОА ШТО МОЖЕБИ ЌЕ ГИ ПОВРЕДАМ,А СЕ НАОЃААТ ВО ТАКВА СИТУАЦИЈА,И КОЈ НЕ БИЛЕ НИ НАЈМАЛКУ ВИНОВНИ ЗА ОНА ВО КОЕ СЕ НАШЛЕ,А НАЈМАЛКУ МОЖЕЛЕ ДА РЕШАВААТ И РАСУДУВААТ ЗА СВОЈАТА СУДБИНА.
КОЈ МИСЛИ ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРА СО БРАКОТ И ДЕЦАТА..Е ЗА СЕКОЈА ОСУДА И КЛЕТВА....ИЛИ ДО КРАЈ..ИЛИ НЕ ПОЧНУВАЈ!!!
на болдираното само едно ке ти речам.....ШТО АКО ЉУБОВТА ПРЕКИНЕ????
 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 09:21
Originally posted by zagor zagor напиша:

ЗА СИТЕ КОМЕНТАРИ ПРЕТХОДНИ..НЕМАТЕ БЛАГЕ ВЕЗЕ!!ЗОШТО НЕ МОЖЕ БРАКОТ ДА ФУНКЦИОНИРА..ШТО Е ТОА ШТО МУ СМЕТА И ГО РУШИ,ШТО Е ТОА ШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕШИ...!!!ДЕТЕ БЕЗ РОДИТЕЛ,ПОГОТОВО АКО РОДИТЕЛОТ Е ЖИВ...ТОА ДЕТЕ НЕ Е ДЕТЕ!!!ИМА КОМПЛЕКС..КОЈ ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ ГО НОСИ,ЌЕ ТЛЕЕ ВО НЕГО,И ЌЕ ЖИВЕЕ ВО НЕКОЈ НЕРЕАЛЕН СВЕТ ..СО СТРАВ ,СО ПОНИЖУВАЊЕ,СО НЕМОРАЛ,БЕЗ МАНИРИ НА ОДНЕСУВЕЊЕ..КОМПЛЕКС(ако гледаме реално ..)НА НИСКА ВРЕДНОСТ..И Т.Н.!!!...НЕКА МИ ПРОСТАТ ОНИЕ, КОЈ МОЖЕБИ СЕ ПРОЗВАНИ..НО ЖАЛАМ,НАВИСТИНА ЖАЛАМ ЗА ТОА ШТО МОЖЕБИ ЌЕ ГИ ПОВРЕДАМ,А СЕ НАОЃААТ ВО ТАКВА СИТУАЦИЈА,И КОЈ НЕ БИЛЕ НИ НАЈМАЛКУ ВИНОВНИ ЗА ОНА ВО КОЕ СЕ НАШЛЕ,А НАЈМАЛКУ МОЖЕЛЕ ДА РЕШАВААТ И РАСУДУВААТ ЗА СВОЈАТА СУДБИНА.
КОЈ МИСЛИ ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРА СО БРАКОТ И ДЕЦАТА..Е ЗА СЕКОЈА ОСУДА И КЛЕТВА....ИЛИ ДО КРАЈ..ИЛИ НЕ ПОЧНУВАЈ!!!


NE!! NE e taka zagor!!!! eve jas licno sum dete od razvedeni roditeli... i nebi rekla deka ziveam so strav, deka nemam maniri na odnesuvanjeto, deka imam kompleksi , i deka ne znam da cenam.... itn... ubavo da me poznavas bi go svatil toa...

ne vikam deka e ubavo bez eden roditel da porasnes!!! No mozam da kazam i gorda sum, deka majkami, koja me izgleda, i koja me pusti na pravilen pat, toa mnogu, mnogu dobro go napravi!!! ednostavno nemam zborovi za toa sto majkami go napravila za mene!!!! Ni nikogas nisto ne mi falese nitu mi fali!!!!

Mozebi bas poradi toa, sto sum odrasla "samo" so eden roditel, gi gledam nekoi stavri podrugacie, znam pojse da cenam nekoi raboti, i mislam deka povozdrasna sum od sekogas nego moite vrsnici, bas poradi toa sto bilo taka!!!

Изменето од seka - 05.Март.2008 во 09:23
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 09:56
......НЕ ОСТАНУВАМ РАМНОДУШЕН НА ВАШИТЕ КОМЕНТАРИ!.....РЕПЛИКА ЌЕ ДАДАМ ВО ДРУГА ПРИЛИКА..НАСКОРО!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 14:27
......НЕ ОСТАНУВАМ РАМНОДУШЕН НА ВАШИТЕ КОМЕНТАРИ!...
----------------------------------------------------------------------------------------
Ni jas...me luti shto za site neuspesi na neuspeshnosta na brakot... se  se prepishuva na mazot.
Nerealno e deka relaciite vo brakot preku nok se smenile...
Nerealno e negiranjeto deka na neuspeshen brak...prethodelo neuspeshna vrska...e sega shto nekoj zamizuva...i zivee vo lazni iluziii deka brakot neshto ke smeni...
...za ljubov...se potrebni dvajca...za nesloga..pak se potrebni dvajca...roditelstvoto ne e brak... roditelstvoto e griza za decata... zoshto pri razvod se stavaat decata na sredina...zoshto odmazdite za neuspeshniot brak odat preku grbot na deteto???



Изменето од mamamd - 05.Март.2008 во 14:28
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:25
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

ЗА СИТЕ КОМЕНТАРИ ПРЕТХОДНИ..НЕМАТЕ БЛАГЕ ВЕЗЕ!!ЗОШТО НЕ МОЖЕ БРАКОТ ДА ФУНКЦИОНИРА..ШТО Е ТОА ШТО МУ СМЕТА И ГО РУШИ,ШТО Е ТОА ШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕШИ...!!!ДЕТЕ БЕЗ РОДИТЕЛ,ПОГОТОВО АКО РОДИТЕЛОТ Е ЖИВ...ТОА ДЕТЕ НЕ Е ДЕТЕ!!!ИМА КОМПЛЕКС..КОЈ ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ ГО НОСИ,ЌЕ ТЛЕЕ ВО НЕГО,И ЌЕ ЖИВЕЕ ВО НЕКОЈ НЕРЕАЛЕН СВЕТ ..СО СТРАВ ,СО ПОНИЖУВАЊЕ,СО НЕМОРАЛ,БЕЗ МАНИРИ НА ОДНЕСУВЕЊЕ..КОМПЛЕКС(ако гледаме реално ..)НА НИСКА ВРЕДНОСТ..И Т.Н.!!!...НЕКА МИ ПРОСТАТ ОНИЕ, КОЈ МОЖЕБИ СЕ ПРОЗВАНИ..НО ЖАЛАМ,НАВИСТИНА ЖАЛАМ ЗА ТОА ШТО МОЖЕБИ ЌЕ ГИ ПОВРЕДАМ,А СЕ НАОЃААТ ВО ТАКВА СИТУАЦИЈА,И КОЈ НЕ БИЛЕ НИ НАЈМАЛКУ ВИНОВНИ ЗА ОНА ВО КОЕ СЕ НАШЛЕ,А НАЈМАЛКУ МОЖЕЛЕ ДА РЕШАВААТ И РАСУДУВААТ ЗА СВОЈАТА СУДБИНА.
КОЈ МИСЛИ ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРА СО БРАКОТ И ДЕЦАТА..Е ЗА СЕКОЈА ОСУДА И КЛЕТВА....ИЛИ ДО КРАЈ..ИЛИ НЕ ПОЧНУВАЈ!!!


NE!! NE e taka zagor!!!! eve jas licno sum dete od razvedeni roditeli... i nebi rekla deka ziveam so strav, deka nemam maniri na odnesuvanjeto, deka imam kompleksi , i deka ne znam da cenam.... itn... ubavo da me poznavas bi go svatil toa...

ne vikam deka e ubavo bez eden roditel da porasnes!!! No mozam da kazam i gorda sum, deka majkami, koja me izgleda, i koja me pusti na pravilen pat, toa mnogu, mnogu dobro go napravi!!! ednostavno nemam zborovi za toa sto majkami go napravila za mene!!!! Ni nikogas nisto ne mi falese nitu mi fali!!!!

Mozebi bas poradi toa, sto sum odrasla "samo" so eden roditel, gi gledam nekoi stavri podrugacie, znam pojse da cenam nekoi raboti, i mislam deka povozdrasna sum od sekogas nego moite vrsnici, bas poradi toa sto bilo taka!!!



сека и јас можам да го кажам истото големо%20гушкање скроз истото
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:28
...ДА СЕ НАДЕВАМ,И МИЛО МИ Е НАВИСТИНА АКО Е ТАКА КАКО ШТО КАЖУВАТЕ ....!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:33
загор ти личам јас на личност со комплекси трепкање или пак дека сум неприфатена од средината среќа
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:46
SETO TOA PRASANJE NA LICNOSTA A NE NA TOA VO KAKVA SREDINA SE RAZVIVA!!!
JAS LICNO PORASNAV VO FAMILIJA NA PUSACI MAJKA MI,TATKO MI I SESTRAMI I CELO MOE DRUSTVO PA JAS NE PUSAM!
ISTOTO E I SO DRUGITE NAVIKI I MANIRI NA LICNOSTA!
car's freack
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:52
..АМА СПОРЕДБАААА....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.