IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што би сториле кога...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би сториле кога...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што би сториле кога...
    Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:02
...bi doznale deka vi preostanuvaat samo uste 1-2godini od zivotot...bi prodolzile normalno kako i do sega ili bi izmenile nesto (dokolku bi izmenile sto bi izmenile...)????

Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 15:57
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:06
nekomu ne mu preostanuvat ni tolku a baska neznae za toa

ova tema ne samo so e hipoteticka nego koga kje se ostvari soznanieto e pregr0zno - za da se polemizira voopsto za toa

jas moja prijatelke bi otvaral poveseli temi od ova brrrrrrrrrrrrrrr


edna goooooooolema големо%20гушкање do ZEZ


Изменето од anakin - 16.Февруари.2008 во 12:08
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:13
prijatele da vo pravo si,no i toa e del od zivotot......taka da zosto da ne se podzamislime i toa bi go napravile sega i da dademe se od sebe za da bide zivotot nas onaka kako sto sakame nie....neli....zivej go sekoj den kako poseleden...a ke go zivee taka samo onoj koj znae deka mu se odbrojani denovite.....
 
 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:13

eve edna големо%20гушкање i za tebe!

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:15
od denot koga kje doznaes koga e krajot- toj den zavrsuva zivotot
zivot kako ZIVOT

ako eden den kje doznaeme deka za 3 meseci kje se razpadne nasata Planeta toj den i zavrsuva Zivot na planetava nasa- potoa kje bide se samo ne zivot

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:20
Би се преселила на море, во некоја малечка куќичка, па и колиба нека е, само да можам да ги слушам брановите...Би читала книги, би слушала музика и дотолку ќе се опуштам и ќе бидам среќна и задоволна што накрај ќе оздравам...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:22
ќе гледам да ги исперам оние малку гревови во животот ќе го распродадам имотот и ќе изградам црква со народна кујна , ќе напишам авто биографија , ќе ликвидирам неколку криминалци тивко со придушувач ,  да им го олеснам животот на луѓето , да им дадам идеја на младите што треба да направат , човекот умира ама некоја идеја никогаш среќа
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:25
Originally posted by hektor hektor напиша:

ќе гледам да ги исперам оние малку гревови во животот ќе го распродадам имотот и ќе изградам црква со народна кујна , ќе напишам авто биографија , ќе ликвидирам неколку криминалци тивко со придушувач ,  да им го олеснам животот на луѓето , да им дадам идеја на младите што треба да направат , човекот умира ама некоја идеја никогаш среќа



Сакас сега да отвориме една кујна?Тоа е многу хумано
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:33
моментално имам еден долгорочен и два риволвинг кредити , инаку нема проблем сонце бакнеж
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:38
Originally posted by hektor hektor напиша:

моментално имам еден долгорочен и два риволвинг кредити , инаку нема проблем сонце бакнеж



Ќе го решиме тоа,јас ќе ти позајмам,само да го затворам о.к. и потрошувачкиот
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:40
Би го поминала времето со некој што искрено ме сака,како би му ја надокнадила празнината што ќе ја чувствува кога ќе ме нема,а ма затоа ќе има прекрасни мигови на кои ќе се сеќава.Ама малку е морбидно да се размислува за тоа.Сега се ежам од таква помисла.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 13:30
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

...bi doznale deka vi preostanuvaat samo uste 1-2godini od zivotot...bi prodolzile normalno kako i do sega ili bi izmenile nesto (dokolku bi izmenile sto bi izmenile...)????



искрено, би се самоубила, а  парите што ги имам зараборено тука ке ги дадам на сестра ми ,знаејки дека и така и така ми остануваат само последните 2 години, па не сакам да правам трошок среќа
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 14:16
најглупавото нешто што можеш да го сториш е да се самоубиеш. А имаш цели две годи...Многу нешта можеш да направиш за тој период. Знаеш ли колкумина здрави и прави во межувреме можат да се преселат на оној свет, а мислеле дека ќе живеат најмалку уште 50 години.
Во никој случај не би се самоубил. Животот е убав до последниот ден.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 15:20
Originally posted by hektor hektor напиша:

ќе гледам да ги исперам оние малку гревови во животот ќе го распродадам имотот и ќе изградам црква со народна кујна , ќе напишам авто биографија , ќе ликвидирам неколку криминалци тивко со придушувач ,  да им го олеснам животот на луѓето , да им дадам идеја на младите што треба да направат , човекот умира ама некоја идеја никогаш среќа
 
NEMA DA PERAM GREVOVI!!! KE NAPRAVAM NA BRZINKA NOVI!!! SE STO SUM SAKALA A MI BILO ZABRANETO. KE RECAM f**k!!! WHO CARES...
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 2,969 секунди.