IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Педофилија и инцест во семејството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Педофилија и инцест во семејството

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 27>
Автор
Порака
avel85 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај avel85 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2012 во 22:15
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 00:14
значи големо гушкање за кастрацијата... само шо ја не сум толку фина.. ја би им свирнала и куршум!
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 00:47
..da ama ,..toa e za da ne se bunat...chovekoljupcite!голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 00:50
Кои се тие човекољупци ? Се што има форма на човек не значи дека е човек. Педофилот не е човек... Тоа е нешто... као на пример... наказа?
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 00:58
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

значи големо гушкање за кастрацијата... само шо ја не сум толку фина.. ја би им свирнала и куршум!
kurshum e mnogu lesna ..... brza ......netolku......bolna i traumatichna opcija za takvite.....duri se zaprepastiv od sama sebe ..........kakvi se nachini mi proletaa niz glava.......
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 00:59
Да не вадам мои сценарија.. сепак се потрудив да бидам фина. Значи кога дознав дека тој болнион шо ми се паѓа дедо дека ја пипнал братучетка ми.. ко касапирав у главава. Значи немам доволно зборови со кои можам да го опишам тој револт што го носам па и ден денес во душава.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2012 во 13:45
Се соочувам на едно посвесно ниво со мојот проблем и дојдов ем до заклучок ем до признание дека децата кои што биле сексуално злоупотребени а притоа не биле присилени на чинот ниту физички малтретирани туку излажани а притоа гениталиите одговориле позитивно на допирот на педофилот се носат со огромно чувство на вина. Е па јас го носам сеуште пизда ли му матер,и се осеќам одвратно со себеси, се срамам, мака ми е и уште долга борба ќе претстои пред мене кога ќе почнам да општам со партнерка на едно поинакво ниво. Колку ми е тажно ова кога гледам како се држам настрана од се, дури и од себе во секаква смисла на зборот тага

Дури и ноќеска сонував како некој тип сакал да ме силува. Некако се извлеков и му кажав на татко ми дека ми е страв од тој човек и татко ми целата вина ја префрли на мене затоа што тој му бил другар и почна да ме тепа и во сонот бев многу модра тага Значи колку ми се имаат одразено нештава тоа е лудило. Многу сум сама во ова, имам многу стравови, во потсвеста ми се мотаат разно разни ствари со кои се држам понастрана од живот и телесно уживање на нештата (не само сексуално). Здрвен живот затоа што некој си поиграл со мене и ми го земал детството па и ми ја унаказил младоста тага

Не можам со зборови, ниту со цел реферат ниту со сиот фонт на зборови што го имам во себеси да опишам колку сум лута, повредена, тажна. Не е фер, едноставно НЕ Е ФЕР!
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2012 во 17:46
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2012 во 19:14
Вреди да се прочита.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2012 во 20:41
С'е е во нашиот ум.

Ако е така, тогаш отфрли го оноа од таму.

Знам, лесно ми е тоа да го кажам, но тешко е да се направи...

Ама, тоа е ТОА.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2012 во 20:50
Да Месенџер, се е во нашиот ум, апсолутно се согласувам со тоа.

Но нашиот ум е составен од свесен и несвесен дел. Јас копам со психотерапијата по несвесното за да ги извадам пред себеси сите тие потиснати нешта. Решението како решение постои само ако нештата ги освестиме. Се оди полека, како што сите претпоставувам знаеме, ништо преку ноќ не се решава. Со работа на себе работите зреат, излегуваат и ние преку обиди и грешки учиме како да ги надминеме препреките. Јас имам препреки, имам огромни потешкотии за кои што неделава станав свесна но тие потешкотии и нивните корени не можев да ги видам порано затоа што времето не ми беше дојдено. Сега сум посилна да ги поднесам нештата кои непрестано работеле во потсвеста и имам доволно енергија за да продолжам во пронаоѓањето на решенија како да би се осеќала и јас подобро. Јас не престанувам да работам на тоа, не престанувам да истражувам. Излегувам од тој црн магичен круг, се вплеткувам во некаква нова мрежа на енормна лутина но тоа е дел од процесот. Излегувам полека од чувството на вина и се втурнувам во нов циклус од емоции - лутина! Еден ден лутината ќе се потроши и ќе свртам нов лист во животот... среќа
Кон врв
LGBT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LGBT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2012 во 09:29
Екши ги прочитав линковите и се шокирав. Секоја чест што си го издржала тоа, јас да бев на твое место ќе се самоубиев, претпостабвувам. Ме шокира вака рано насабајлечки упм.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2012 во 09:38
Човек се може да поднесе. Кога нема да осети на кожа и кога гледа оддалеку на нештата му изгледаат незамисливи тешко и дека никад не би ги издржил на своја кожа, но кога на човек му преостанува да биде само силен - тогаш што? Ќе биде силен и ќе издржи. Бев зависна од себе повредување, тоа ме враќаше во некоја нормала да речам, но се издржува. Се се победува. Имав капацитет да издржам... а сега имам и потенцијал да надминам намигнување

А ти си многу силна особа, знам јас големо гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
LGBT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LGBT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2012 во 09:46
Хех, од кај знаеш колку сум силна ме имаш прочитано само во неколку постови..
Инаку и јас се самоповредувам веќе 5 години и не знам како да престанам, сеуште никој не знае за ова и носам голем товар заради срамот... ова е тежок лавиринт!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.