IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Лила Филиповска и нејзиното шоу
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лила Филиповска и нејзиното шоу

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
Автор
Порака
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Лила Филиповска и нејзиното шоу
    Испратена: 12.Февруари.2008 во 05:48
pa dobro bre dragi prijateli i prijatelki...se nadevam deka vi se slucilo barem ednas da naletate na novoto "show" na nasata spored nekoi "eminentni strucnjaci" najpametnata,najubavata,najelokventnata,multitalentiranata voditelka na TV SITEL - LILA FILIPOVSKA i neiziniot "nov show proekt" E AJ DA TE VIDAM...
...jas za sega ke se vozdrzam od komentari..bidejki ne sakam da vlijaam na javnoto mislenje na pocituvanite forumadzii...ve molam samo za vasite POFALBI i KRITIKI.....samo moram da kazam baba mi (ima 84 god) koga ja gledase ednas mi vika.."A bre sinko,ovaa majtap si igra so nas?...so emisija e ova?....Jas samo slegnav so ramenici bidejki nemav sto pametno da i odgovoram...Ve molam...pomognete mi mene..za da ja i pomognam na baba mi...koja e uste vo nedoumica...ali u toj termin ima na nekoja kablovska TV francuski fudbal..a baba mi kao vatren navivac na Bordo...utakmica ne propusta...ali utakmicite gi davaat 10 minuti po pocetokot na "emisijata na Lila"...i sekogas me prasuva...a bre ovaa uste li majtap si igra so nas?...Pomognetemi ve molam..ako ne poradi mene..poradi baba mi (koja by the way e srekna,zasto ovaa 2008 na Bordo dobro mu idelo u prvenstvoto)размислување


Изменето од diogenskopje - 12.Февруари.2008 во 05:49
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 09:05
Емисијата е празна - вез идеја, без концепт, без содржина.Во една детска игра има повеќе досетливост и инвентивност отколку во Ај да те видам. На Лила и е важно само да биде пред камерата а не каков квалитет ќе понуди.Гледав една емисија и ништо повеќе.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 09:42
А бе Диоген, што воопшто трошиш време на коментирање на такви емисии? Па ете да не беше ти јас немаше да знам ни дека Тони имал емисија, ни дека Лила имала емисија. А бе не ги мачи очите, ушите и мозокот со македонски шоу програми. Гледај Discovery
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 10:00
Originally posted by tofu tofu напиша:

А бе Диоген, што воопшто трошиш време на коментирање на такви емисии? Па ете да не беше ти јас немаше да знам ни дека Тони имал емисија, ни дека Лила имала емисија. А бе не ги мачи очите, ушите и мозокот со македонски шоу програми. Гледај Discovery

drag moj tofu..dodeka ne postoi relevantna kritika se do togas emisiite vo Makedonska produkcija ke odat nadole..Inace bez gajle..jas i voopsto ne gledam TV...nemam vreme..a i nema zasto....dovolno e samo ednas da poglednes edna od gore navedenite "emisii"..i da stanes strucnjak-kriticar...zatoa sto toa sto ednas ke go vidis...veruvaj mi boli..i ne mozes a da ne go iskomentiras...inace..pred spienje timerot na TV go mestam na 01.00 i pustam CNN...TOA MI E OMILENIOT KANAL..PORED dISCOVERY,DISCOVERY CIVILISATION I tRAVEL...ALI I ZA NIV IMAM SE PORETKO VREME...a za nasive takanareceni "proekti"...ke zboram i ke se boram dodeka sum ziv...ili dodeka ne gi simnat od TV programata..ako ne radi mene...radi baba mi среќа..pozdrav tofu
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 10:06
Да ама се плашам дека дури и критиката им ја зголемува популарноста. Се додека се зборува за нив, било добро или лошо, нив тоа им оди во прилог. Се мислам дали најдобра борба против трујачите е да ги критикуваш или да ги игнорираш?
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 10:16

No comment - во смисла дека за толку глупо нешто воопшто не треба ни да се дискутира!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 10:43
Originally posted by james dean james dean напиша:


No comment - во смисла дека за толку глупо нешто воопшто не треба ни да се дискутира!

imas pravo...ali za sto sve ovde se diskutira..ova ke ispadne i visoko intelektuelna temaгазење%20од%20смеење
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 10:53
еМИСИИТЕ НА ЛИЛА МОЖАТ ДА ПОСЛУЖАТ И СО ПОЗИТИВНА НАМЕНА - КАКО НАДГЛЕДНО СРЕДСТВО ЗА СТУДЕНТИТЕ ПО ЖУРНАЛИСТИКА ПРИ ПРАВЕЊЕТО СПОРЕБДБА ПОМЕЃУ ТАЛЕНТ И
АНТИТАЛНТ ВО ТВ ВОДИТЕЛСТВОТО.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 10:54
...НЕШТО КАКО ..КРИВ ПРАВЕЦ!!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 11:09

точно е дека критиката им ја зголемува популарноста,
благодарение на некои членови од форумов кои
постојано поставуваат вакви теми...што мене лично ми
се допаѓа...колку некој и да не ги гледа овие емисии
или програми...еднаш или два пати ќе погледне...
ако не за друго барем за да искоментира нешто..
а овие водителиве како Лила,и останатите...читајќи го ова
ќе се поправаат онаму каде што погрешиле...и успешно
опстојуваат и водат емисии и по десет сезони...

пс.поздрав до бабата на еден член од форумов...
и да ја доживее стотата год.со нашиве мили и драги
водители и со нивните забавни емисии...
    

Изменето од blashka - 12.Февруари.2008 во 11:29
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 11:22
Originally posted by james dean james dean напиша:


No comment - во смисла дека за толку глупо нешто воопшто не треба ни да се дискутира!


Еј, извини, можда лошо се "одразив" (што би рекол Гидра)!
Не мислев дека не требало да ја отвориш темава!

Баш напротив, добро е што тука имаме можност да се изнапљукаме на шљамот!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 11:38
A koja e Lila Filipovik, i sto e po profesija?

Mene mi lici na Dragan Vucik, vo zenska pakovka.
Isto intelektualno nivo spored mene.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 11:52

kultuzin...Лила е Лила Филиповска,Димитриевска,
а сега повторно Стојановска...забавувач на
широките народни маси...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 11:55
A so i e Dragan Vucic, epten mi lici na nego, se im e isto.
Isti vkus za muzika, isti intelekt, slicni emisii, gostite gore dole isi im se, itn.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.