IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Златна Бубамара на популарноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Златна Бубамара на популарноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 12>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:34
НИЕ СМЕ НАРОД ШТО БРЗО ЗАБОРАВА, ПА ТАКА И ОВАА ОДЛУКА
ЌЕ ЈА ОДНЕСЕ НЕКОЈ ВЕТЕР.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:35
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

mENE NE MI SE DOPAGA TOA STO NEMA DA SE DOSELUVA NAGRADA ZA NAJDOBAR PEJAC ZATOA STO ZIVOTOT PRODOLZUVA PONATAMU, NIKOJ I NIKOGAS NEMA DA GO ZAMENI TOSE, NO TREBA DA SE NAGRADAT NAJDOBRITE STO GI IMAME, TOA NEZANACI DEKA GO IZNEVERUVAME TOSE.NAKRAJOT NA KRAISTATA I TOSE NE BI SE SOGLASIL SO TOA.


Се сложувам со тебе Животот продолжува!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 15:14
Pa da zivotot prodolzuva,ama tesko e da se najde kaj nas realno najdobar peac bar u momentov..kolku i da se trudam ja ne mozam da go najdam..
Inace sekoja cest za organizacijata na bubamara,a poseben pozdrav za sekjavanjeto na Tose..niso do sea ne me pogodilo tolku kako toa..Bravo..
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 20:34
TOSE BESE VONSERIJSKI TALENT I SO SIGURNOST KE SI GO ISPOLNESE SONOT DA PEE NA SAN REMO. NO TOA E , NEMA DRUGO.тага
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 09:55
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Ustvari bidejki ZlatnaBubamara vazi za priredba od zabaven tip...a vcera toa najmalku bese...komotno mozese da se IZVINZT i da kazat deka ovaa 11 po red Bubamara celosno ke mu ja posvetat na nasiot TOSKA...mozea da go pustat dokumentarecot,snimki od negovi koncerti,poranesni negovi nastapi od BubaMarata,sekavanja za nego od negovi prijateli...sekoj sto nesto znacel vo negoviot zivot mozese da izleze i da kaze po nekoj zbor za nego,nekoja anegdota,ionaka Bubamarata e od zabaven tip,javuvanja na negovi kolego id celiot Balkan,mozese da ja donesat Antonija Sola....na kraj edna ogromna 4 pati pogolema bubamara da i dodelat na Menadzerkata Ljilana Petrovic...ista tolkava na nego za se sto napravi I SE USTE PRAVI ZA MAKEDONIJA...A se da se zavrsi so toa sto site negovi kolegi od zabavnata muzika ,pa i narodnata,zaedno so publikata da ja ispeat poslednata negova snimena pesna MAKEDONIJA NAVIVA ZA NAS...toa ke bese poppristojno ngo onaa sarada vcera..bat ova e moe mislenje




Alal da ti e.Stvarno trebase da se posveti na Tose.A za Dani...Pa lugje,seg dojde nivnoto vreme da se dokazuvaat Ocajot cuda pravi.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 00:04
Ne gledav i jas,pisete mi sto bese toa so DANI?????
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 10:40
Originally posted by VE007MK VE007MK напиша:

Ne gledav i jas,pisete mi sto bese toa so DANI?????



имаше женската настап заедно со овој,... кили или како го викаат,... трепкање сепак дани се пробиваше на сцена и тоше кога беше жив,... и баш ми е кул типката намигнување
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 10:53
....bas bese super Dani...Boze moj kakvi sme nie puritanci Makedoncive...nevideni...I sto toa  Dani napravi?...imase interesen nastap...nisto spektakularno...ali kaj nas od se od igla se pravi slon...pa Dani bese edinstvenata SVETLA tocka taa mracna vecer....devojkata improvizirase so Kili..se pozeza...i site  "auuuuuu"....."koja sramota"...se pravime eticni ,glumime moral...a sopstvenite perverzni misli,kjznae kolku podaleku na tie istite puritanci im odat

....BRAVO ZA DANI...kapata dole аплауз
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:04
Дани си беше ок!!!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:53
Bas bese ok,nemase vo nastapot niso nemoralno..ali takov ni e narodot..so da se prai..
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 01:49
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

A ZNAE LI NEKOJ KOGA KE IMA REPRIZA???


недела на канал 5 во 14h
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 15:50
Знаев дека Кили е чукнат, ама тој бил тотално забеган
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 23:24
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Знаев дека Кили е чукнат, ама тој бил тотално забеган

NO COOMENNT
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Luna83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 01:12
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by Feromona Feromona напиша:

Zlatna bubamara ma popularnosta e mozebi maalska zurka no Ranko i negovite prijateli,no tie negovi prijateli vredat da se vidat i slusnat.Zatoa sto ZLATNA BUBAMARA uspeva da gi sobere na edno mesto onie koi sto navistina VREDAT vo nasata drzava...a sto da se pravi koga toj Ranko si gi imal za praijateli i takvite lugje!!!A so vi smeta vakvata DESAVALJKA???Bas e zabavna...A znam da tie sto ja negiraat ima prvi da sednat pred TV ili ke se najdat tamu megu poslednite redovi IN LIVE...
Ajde te molam toj sto kaza BRAVO za GLUMCITE PEAT..da mi kaze zosto tolku si ja ispocituval taa manifestacija,koga kaj nas tolku mnogu se retki talentiranite glumci,a uste poretko istite i da pejat...pa na prst se brojat covece!!!Mene licno taa manifestacija mi e preforsirana i monotona...
...na bilo koja manifestacija kade sto  nagradi za najpopularni lica vo 100 kategorii se dodeluvaat od strana na "Akademijata" sostavena od Ranko,dvajca bliski negovi prijteli,kolegi od radioto,bratuced negov,zena mu..negoviot kum i starosvat mislam deka e poveke od jasno za kakva maalska zabaa stanuva...Inace za voja informacija..Makedonija e zemja so okolu 2.500.000 ziteli..a ima 100 kategorii i tolku nagradeni...газење%20од%20смеење..Kolku za sporedba..Oskarite..Bafta nagradite...SanRemo nagradite...Srpskiot Oskar na ppularnosta..Hrvatskite "PORIN" nagradi...EMI nagradite..i.t.n imaat troduplo pomalku kategorii i nagradi...A kaj nas sekoj koj go pustil Ranko preku red u Posta li Banka...dobiva nagrada...da ne e smesno ke bese tragicno....Ali toa e...vo drzava kade sto eeden gazda na obicno radio si dava pravo da proglasuva najuspesni...sto drugo da se ocekuva?..Kazi mi ti mene..od kade mu e toa negovo pravo...koj mu go dal?..i vrz baza na koja osnova se dodeluvaat istite?..U Svetot...aj da ne ideme tolku daleku...u Hrvatska,u Srbija...toa se pravi spored broj na prodadeni singlovi...tirazi na cd-a...vrtenja na pesni i spotovi po mediumi...glasanja koi traat mesec dena unazad pred samiot nastan...po pat na sms,mail..karticki...a kaj nas?....Ke se soberat Ranko so badzanacite,prijatelite,kolegite...ke zemat litro so litro ili flasa komovica,ili gajba pivo...i to ja znam i kafanata u koja se dogovaraat nagradite (nema da ja reklamirm)..ke naracaat i sopska obavezno голема%20насмевка...i pocnuvaat...nagrada za Sistina..najdobra privatna bolnica i za cel lekarski tim za najbolji doktori (zatoa sto ja porodile zena mu na Ranko..so maliot Ranko-junior),Zan Mitrev...kardiohirurg na godinata (mu vgradil troen baj-pas na badzanakot na Ranko),reklamna agencija...IDEJA +...ona im gi pravi dzinglovite na radio....mlad akter...Stojanka Noveva..3 godina na FDU,glumela u reklama za Skopsko...i kerka na komsivkata na Ranko....i mislam deka e deplasirano da redam ponatamu po koi kriteriumi se delat tie 100 nagradi...Taa epilepticka seansa trae tolku dolgo,sto na kraj kamen pijani se dodeluvaat i nagradi od tipot..najubavo ureden golubarnik,najdobar amatrski gonzo-snimak...tanga na godinata...i taa do brojkata 100...zatoa Bubamarata trae poveke i od Oskarite....Ej...znaes sto....dosta...ispod cest mi e i da zboram za Rankovata buba mara veke...a za gledanje...PRIZNAVAM...u zivo pari da mi davaat ne idam...ali KE GLEDAM...od SEIR normalno...abe do wc da mocam nema da idam za da ne propustam nesto....I da bidam iskren odvaj cekam da se uvalam u fotelja..so sokic...cips...i SEIR fakanje...A,sto se odnesuva do GLUMCITE PEAT...toa e show dostoen i za eden Broadway....Izvini prijatele/ke no ne sekoj sto e expert u svojata profesija , e i majstor u necija tugja.Kao vtoro ne se slozuvam so tebe za nasite glumci,zatoa sto oni se vrvni profesionalci,na vremeto megu NAJDOBRITE vo ex Jugoslavija...a so pesnata samo go pokazuvaat svojot multitalent i kreativnost..I toa ne e klasicna priredba..oni ne se GLUMCI koi taa vecer peat...oni se AKTERI koi taa vecer gi glumat pesnite sto gi izveduvaat...na eden sovrsen,nepretenciozen,urban,svetski a sepak Makedonski nacin!...Zatoa te molam ne mesaj babi i zabi....nanese golema navreda za celata Akterska fela vo Makedonija!.....mislam deka si dete,zatoa nema da upotre*am polosi zborovi...samo se nadevam drugpat poubavo ke razmislis...Vardar i Juventus nikogas nema da mozat da igraat u ista ligaплазење


A TI DIOGEN ZBORUVAS SE ROTIV ZLATNA BUBAMARA,A SI SEDEL VECERTA I CELA SI JA IZGLEDAL.AKO NE JA PODNESUVAS TAA MAALSKA ZURKA ,STO JA GLEDAS.A TI SE SI ZAPAMTIL,DA NE SI SNIMAL.A DELOT ZA TOSKA BESE NAJUBAV,SEKOJA CEST ZA ORGANIZACIJATA.BOGAMI SE IZNAPLAKAV,A I IGOR DZAMBAZOV BESE IZVONREDNO DOBAR VO GOVOROT.SEKOJ ZBOR MU BESE NA MESTO I SO SEKOJ ZBOR MI TECEA SOLZI KAKO REKA.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.