IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Златна Бубамара на популарноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Златна Бубамара на популарноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Златна Бубамара на популарноста
    Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:32
знае ли некој кога ќе биде златна бубамара на популарноста ?? и исто,... би сакала да го видам вашето мислење за оваа манифестација.... трепкање
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:43
не знам кога точно ќе биде, ама кога ќе дознаам одма се цртам пред телевизор и гледам
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 09:42
Na 21.02 na kanal5. Ama sto ako,bez Toska ne e isto.Samo koj ke zeme nagrada za najdobar peac,bas me interesira.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 09:49
Тешко на естрадата која се крсти во Златна бубамара. Толку од мене.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 11:16


Бубамарата беше интересна кога ја водеше Тони...
овој Сашко и нее баш некој најдобар избор за водител...
а инаку како манифестација ми се допаѓа...скоро
секогаш наградите одат во вистинските раце...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 19:32
Bubamara e mozebi i najinteresna manifestacija od vakov tip kaj nas..samo mislam deka go izgubi smekot so Toni ne e veke voditel..ne deka Sasko e los,ama Toni si e Toni..i edinstvenoto neso so me nervira kaj Bubamarata,e toa so uvek se istite luge gi dobivaat nagradte t.e prijatelite na Ranko Bubamara,sopstvenikot na radioto..ne znam,moze gresam ama edinstvenata realna nagrada tamu bese Tose-najdobar peac sekoja godina..
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 22:38
Бубамарата,бар лично за мене, е манифестација која ми е репер за тоа кој навистина колку вреди и не се сложувам со мислењето дека Бубамарите ги добиваат пријателите на Ранко. Секоја година наградите ги добиваат оние што навистина и ги заслужуваат.Се сложувам само со тоа што навистина поинтересна би била со Тони,но да му дадеме шанса и на Сашко,а?
Инаку,толкава ни е естрадата,уметниците се тие,па можеби затоа ни делува дека секоја година едни та исти си одат со наградите.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 03:17
Originally posted by tofu tofu напиша:

Тешко на естрадата која се крсти во Златна бубамара. Толку од мене.

Ovoj  tofu znaci mi gi cita mislite...Zlatna Bubamara e reper na naseto sekojdnevno sivilo u koe ziveeme..i pandan  na korupcijata i NEPOTIZMOT koj vladee vo MAKEDONIJA...tOA NE E MANIFESTACIJA..TUKU MAALSKA ZURKA NA RANKO I PRIJATELITE..Od vakvi desavalki kaj nas edintveno ja pocituvam i mislam deka vredi GLUMCITE PAT......ZNACI UA za bubamarata....BRAVO  za  glumcite peatнамигнувањенамигнување
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 16:33
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by tofu tofu напиша:

Тешко на естрадата која се крсти во Златна бубамара. Толку од мене.
Ovoj tofu znaci mi gi cita mislite...Zlatna Bubamara e reper na naseto sekojdnevno sivilo u koe ziveeme..i pandan na korupcijata i NEPOTIZMOT koj vladee vo MAKEDONIJA...tOA NE E MANIFESTACIJA..TUKU MAALSKA ZURKA NA RANKO I PRIJATELITE..Od vakvi desavalki kaj nas edintveno ja pocituvam i mislam deka vredi GLUMCITE PAT......ZNACI UA za bubamarata....BRAVO za glumcite peatнамигнувањенамигнување


Значи БРАВО за коментарите и на двајцата!
Ве читам,посебно тебе диогену,и се чудам до каде ти се извитоперени критериумите штом вакво нешто можеш да помислиш,а се крстев на храброста што си ја имал тоа и да го напишеш вака јавно!Ако Бубамарата ти е пандан за сето негативно што си го навел,ако Таа ти е репер за сивилото и депресијата што не’ снашла и ако тоа ти е маалска журка-тогаш дај активирај го Геј лобито и изборете се да се забранат сите такви манифестации на кои им се оддава признание на тие што навистина значат и вредат нешто,а кои спрема тебе и твоите истомисленици тоа не го заслужиле лично и со свој труд,туку непотизмот за нив ја завршил работата.Да,еве пример ќе ги земам само Тоше и Калиопи(не дека другите ги омаловажувам,но списокот е долг,а јас не би да зафаќам од просторот во кој некој треба да си ги лечи фрустрациите):за Калиопи најзаслужно е влашкото лоби,а за Тоше тоа што е од историското Крушево,посебно што татко му го носи името на еден од нашите најголеми револуционери.Ц ц ц.
Би коментирала уште ама сметам дека не вреди.
Толку од мене!
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 17:11
Zlatna bubamara ma popularnosta e mozebi maalska zurka no Ranko i negovite prijateli,no tie negovi prijateli vredat da se vidat i slusnat.Zatoa sto ZLATNA BUBAMARA uspeva da gi sobere na edno mesto onie koi sto navistina VREDAT vo nasata drzava...a sto da se pravi koga toj Ranko si gi imal za praijateli i takvite lugje!!!A so vi smeta vakvata DESAVALJKA???Bas e zabavna...A znam da tie sto ja negiraat ima prvi da sednat pred TV ili ke se najdat tamu megu poslednite redovi IN LIVE...
Ajde te molam toj sto kaza BRAVO za GLUMCITE PEAT..da mi kaze zosto tolku si ja ispocituval taa manifestacija,koga kaj nas tolku mnogu se retki talentiranite glumci,a uste poretko istite i da pejat...pa na prst se brojat covece!!!Mene licno taa manifestacija mi e preforsirana i monotona...
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 18:23
Originally posted by Feromona Feromona напиша:

Zlatna bubamara ma popularnosta e mozebi maalska zurka no Ranko i negovite prijateli,no tie negovi prijateli vredat da se vidat i slusnat.Zatoa sto ZLATNA BUBAMARA uspeva da gi sobere na edno mesto onie koi sto navistina VREDAT vo nasata drzava...a sto da se pravi koga toj Ranko si gi imal za praijateli i takvite lugje!!!A so vi smeta vakvata DESAVALJKA???Bas e zabavna...A znam da tie sto ja negiraat ima prvi da sednat pred TV ili ke se najdat tamu megu poslednite redovi IN LIVE...
Ajde te molam toj sto kaza BRAVO za GLUMCITE PEAT..da mi kaze zosto tolku si ja ispocituval taa manifestacija,koga kaj nas tolku mnogu se retki talentiranite glumci,a uste poretko istite i da pejat...pa na prst se brojat covece!!!Mene licno taa manifestacija mi e preforsirana i monotona...

Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 18:36
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 20:43
Originally posted by Feromona Feromona напиша:

Zlatna bubamara ma popularnosta e mozebi maalska zurka no Ranko i negovite prijateli,no tie negovi prijateli vredat da se vidat i slusnat.Zatoa sto ZLATNA BUBAMARA uspeva da gi sobere na edno mesto onie koi sto navistina VREDAT vo nasata drzava...a sto da se pravi koga toj Ranko si gi imal za praijateli i takvite lugje!!!A so vi smeta vakvata DESAVALJKA???Bas e zabavna...A znam da tie sto ja negiraat ima prvi da sednat pred TV ili ke se najdat tamu megu poslednite redovi IN LIVE...
Ajde te molam toj sto kaza BRAVO za GLUMCITE PEAT..da mi kaze zosto tolku si ja ispocituval taa manifestacija,koga kaj nas tolku mnogu se retki talentiranite glumci,a uste poretko istite i da pejat...pa na prst se brojat covece!!!Mene licno taa manifestacija mi e preforsirana i monotona...

...na bilo koja manifestacija kade sto  nagradi za najpopularni lica vo 100 kategorii se dodeluvaat od strana na "Akademijata" sostavena od Ranko,dvajca bliski negovi prijteli,kolegi od radioto,bratuced negov,zena mu..negoviot kum i starosvat mislam deka e poveke od jasno za kakva maalska zabaa stanuva...Inace za voja informacija..Makedonija e zemja so okolu 2.500.000 ziteli..a ima 100 kategorii i tolku nagradeni...газење%20од%20смеење..Kolku za sporedba..Oskarite..Bafta nagradite...SanRemo nagradite...Srpskiot Oskar na ppularnosta..Hrvatskite "PORIN" nagradi...EMI nagradite..i.t.n imaat troduplo pomalku kategorii i nagradi...A kaj nas sekoj koj go pustil Ranko preku red u Posta li Banka...dobiva nagrada...da ne e smesno ke bese tragicno....Ali toa e...vo drzava kade sto eeden gazda na obicno radio si dava pravo da proglasuva najuspesni...sto drugo da se ocekuva?..Kazi mi ti mene..od kade mu e toa negovo pravo...koj mu go dal?..i vrz baza na koja osnova se dodeluvaat istite?..U Svetot...aj da ne ideme tolku daleku...u Hrvatska,u Srbija...toa se pravi spored broj na prodadeni singlovi...tirazi na cd-a...vrtenja na pesni i spotovi po mediumi...glasanja koi traat mesec dena unazad pred samiot nastan...po pat na sms,mail..karticki...a kaj nas?....Ke se soberat Ranko so badzanacite,prijatelite,kolegite...ke zemat litro so litro ili flasa komovica,ili gajba pivo...i to ja znam i kafanata u koja se dogovaraat nagradite (nema da ja reklamirm)..ke naracaat i sopska obavezno голема%20насмевка...i pocnuvaat...nagrada za Sistina..najdobra privatna bolnica i za cel lekarski tim za najbolji doktori (zatoa sto ja porodile zena mu na Ranko..so maliot Ranko-junior),Zan Mitrev...kardiohirurg na godinata (mu vgradil troen baj-pas na badzanakot na Ranko),reklamna agencija...IDEJA +...ona im gi pravi dzinglovite na radio....mlad akter...Stojanka Noveva..3 godina na FDU,glumela u reklama za Skopsko...i kerka na komsivkata na Ranko....i mislam deka e deplasirano da redam ponatamu po koi kriteriumi se delat tie 100 nagradi...Taa epilepticka seansa trae tolku dolgo,sto na kraj kamen pijani se dodeluvaat i nagradi od tipot..najubavo ureden golubarnik,najdobar amatrski gonzo-snimak...tanga na godinata...i taa do brojkata 100...zatoa Bubamarata trae poveke i od Oskarite....Ej...znaes sto....dosta...ispod cest mi e i da zboram za Rankovata buba mara veke...a za gledanje...PRIZNAVAM...u zivo pari da mi davaat ne idam...ali KE GLEDAM...od SEIR normalno...abe do wc da mocam nema da idam za da ne propustam nesto....I da bidam iskren odvaj cekam da se uvalam u fotelja..so sokic...cips...i SEIR fakanje...
A,sto se odnesuva do GLUMCITE PEAT...toa e show dostoen i za eden Broadway....Izvini prijatele/ke no ne sekoj sto e expert u svojata profesija , e i majstor u necija tugja.Kao vtoro ne se slozuvam so tebe za nasite glumci,zatoa sto oni se vrvni profesionalci,na vremeto megu NAJDOBRITE vo ex Jugoslavija...a so pesnata samo go pokazuvaat svojot multitalent i kreativnost..I toa ne e klasicna priredba..oni ne se GLUMCI koi taa vecer peat...oni se AKTERI koi taa vecer gi glumat pesnite sto gi izveduvaat...na eden sovrsen,nepretenciozen,urban,svetski a sepak Makedonski nacin!
...Zatoa te molam ne mesaj babi i zabi....nanese golema navreda za celata Akterska fela vo Makedonija!


Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 20:45
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by Feromona Feromona напиша:

Zlatna bubamara ma popularnosta e mozebi maalska zurka no Ranko i negovite prijateli,no tie negovi prijateli vredat da se vidat i slusnat.Zatoa sto ZLATNA BUBAMARA uspeva da gi sobere na edno mesto onie koi sto navistina VREDAT vo nasata drzava...a sto da se pravi koga toj Ranko si gi imal za praijateli i takvite lugje!!!A so vi smeta vakvata DESAVALJKA???Bas e zabavna...A znam da tie sto ja negiraat ima prvi da sednat pred TV ili ke se najdat tamu megu poslednite redovi IN LIVE...
Ajde te molam toj sto kaza BRAVO za GLUMCITE PEAT..da mi kaze zosto tolku si ja ispocituval taa manifestacija,koga kaj nas tolku mnogu se retki talentiranite glumci,a uste poretko istite i da pejat...pa na prst se brojat covece!!!Mene licno taa manifestacija mi e preforsirana i monotona...

...na bilo koja manifestacija kade sto  nagradi za najpopularni lica vo 100 kategorii se dodeluvaat od strana na "Akademijata" sostavena od Ranko,dvajca bliski negovi prijteli,kolegi od radioto,bratuced negov,zena mu..negoviot kum i starosvat mislam deka e poveke od jasno za kakva maalska zabaa stanuva...Inace za voja informacija..Makedonija e zemja so okolu 2.500.000 ziteli..a ima 100 kategorii i tolku nagradeni...газење%20од%20смеење..Kolku za sporedba..Oskarite..Bafta nagradite...SanRemo nagradite...Srpskiot Oskar na ppularnosta..Hrvatskite "PORIN" nagradi...EMI nagradite..i.t.n imaat troduplo pomalku kategorii i nagradi...A kaj nas sekoj koj go pustil Ranko preku red u Posta li Banka...dobiva nagrada...da ne e smesno ke bese tragicno....Ali toa e...vo drzava kade sto eeden gazda na obicno radio si dava pravo da proglasuva najuspesni...sto drugo da se ocekuva?..Kazi mi ti mene..od kade mu e toa negovo pravo...koj mu go dal?..i vrz baza na koja osnova se dodeluvaat istite?..U Svetot...aj da ne ideme tolku daleku...u Hrvatska,u Srbija...toa se pravi spored broj na prodadeni singlovi...tirazi na cd-a...vrtenja na pesni i spotovi po mediumi...glasanja koi traat mesec dena unazad pred samiot nastan...po pat na sms,mail..karticki...a kaj nas?....Ke se soberat Ranko so badzanacite,prijatelite,kolegite...ke zemat litro so litro ili flasa komovica,ili gajba pivo...i to ja znam i kafanata u koja se dogovaraat nagradite (nema da ja reklamirm)..ke naracaat i sopska obavezno голема%20насмевка...i pocnuvaat...nagrada za Sistina..najdobra privatna bolnica i za cel lekarski tim za najbolji doktori (zatoa sto ja porodile zena mu na Ranko..so maliot Ranko-junior),Zan Mitrev...kardiohirurg na godinata (mu vgradil troen baj-pas na badzanakot na Ranko),reklamna agencija...IDEJA +...ona im gi pravi dzinglovite na radio....mlad akter...Stojanka Noveva..3 godina na FDU,glumela u reklama za Skopsko...i kerka na komsivkata na Ranko....i mislam deka e deplasirano da redam ponatamu po koi kriteriumi se delat tie 100 nagradi...Taa epilepticka seansa trae tolku dolgo,sto na kraj kamen pijani se dodeluvaat i nagradi od tipot..najubavo ureden golubarnik,najdobar amatrski gonzo-snimak...tanga na godinata...i taa do brojkata 100...zatoa Bubamarata trae poveke i od Oskarite....Ej...znaes sto....dosta...ispod cest mi e i da zboram za Rankovata buba mara veke...a za gledanje...PRIZNAVAM...u zivo pari da mi davaat ne idam...ali KE GLEDAM...od SEIR normalno...abe do wc da mocam nema da idam za da ne propustam nesto....I da bidam iskren odvaj cekam da se uvalam u fotelja..so sokic...cips...i SEIR fakanje...
A,sto se odnesuva do GLUMCITE PEAT...toa e show dostoen i za eden Broadway....Izvini prijatele/ke no ne sekoj sto e expert u svojata profesija , e i majstor u necija tugja.Kao vtoro ne se slozuvam so tebe za nasite glumci,zatoa sto oni se vrvni profesionalci,na vremeto megu NAJDOBRITE vo ex Jugoslavija...a so pesnata samo go pokazuvaat svojot multitalent i kreativnost..I toa ne e klasicna priredba..oni ne se GLUMCI koi taa vecer peat...oni se AKTERI koi taa vecer gi glumat pesnite sto gi izveduvaat...na eden sovrsen,nepretenciozen,urban,svetski a sepak Makedonski nacin!
...Zatoa te molam ne mesaj babi i zabi....nanese golema navreda za celata Akterska fela vo Makedonija!
.....mislam deka si dete,zatoa nema da upotre*am polosi zborovi...samo se nadevam drugpat poubavo ke razmislis...Vardar i Juventus nikogas nema da mozat da igraat u ista ligaплазење


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.