IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Педофилија во нашите училишта
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Педофилија во нашите училишта

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
samohranamajka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samohranamajka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Педофилија во нашите училишта
    Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:30
Што е ова што се случува во нашето образование? Има ли министерството просветен инспекторат и можно ли е сето ова во Куманово да се случувало без да знаат колегите на педофилот? Од каде толку многу девојчиња на ,,црниот список,, на овој педофил?


Педагог осомничен за обљуба врз малолетнички
09.02.2008 20:23

30 дневен притвор за педагог од Куманово осомничен за обљуба врз малолетни лица. 60 годишниот Круме Димковски бил вработен во средното техничко училиште „Перо Наков“ во Куманово.

Користејќи ја својата функција во училиштето, ги повикувал ученичките во својата канцеларија и сексуално се изживувал врз нив.

Случајот во четвртокот го пријавиле пет ученички, се пожалиле дека педагогот во учебната година 2007-2008 година, наместо да разговара со нив за проблемите кои ги имале во училиште, тој ги допирал по телото и ги принудувал на сексуални односи.

Педагогот го признал делото.

Полицијата се сомнева дека многу повеќе девојчиња биле жртви на осомничениот педофил.

Изменето од mamma - 12.Септември.2008 во 16:36
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:32
Kako nema zakon vo ovaa drzava, treba roditelite da mu presudat
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:35
тоа ти е,.... срамот си го направил своето,... наместо да го пријават порано,... тие си чекале.... ако јас не си го направам,... кој друг ќе ми го направи животот ?? а,... само едно не ми е јасно,... неговата прва жртва,... зошто си дозволила да испадне од неговата канцеларија,... посрамотена и со наведната глава.... да кажела,... можеби ќе се спречело ова.... а сега,... само може да се надеваме дека ,,педагогот,, ќе биде правилно казнет
Кон врв
samohranamajka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samohranamajka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:35
Има Закон ама треба да се спроведе. Куманово е град со растурено образование. Сметам дека министерството треба под итно уште од утре да му ги одземе ингеренциите на градоначалникот на Куманово во областа на образованието. Има уште вакви случаи како во ,,Перо Наков,,. Но некој треба да ни ги заштити децата.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:38
да ти е страв да се образоваш више изненадување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
samohranamajka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samohranamajka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:39
Мојата ќерка не е злоупотребена од притворениот педофил, но ми кажуваше дома дека нејзините другарки често плачејќи си оделе дома по средбите со педофилот. Не можев јас да пријавувам бдејќи немав аргументи за тоа. Се надевав дека некоја од девојките дома ќе каже и дека на педофилот ќе му дојде крај. Конечно тоа се случи. Ама колку јас знам ова се случувало повеќе години. Јас знам веќе две години.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:40
хех,... треба да ги заштити децата,... ама како што прочитав,... тоа беше средно училиште така ?? средношколките не се наивни девојчиња од 10год,... тие треба да се изјаснат,... ама педофилијата е табу тема,... па никој ништо не се осмелува да ни објасни..... како што кажав,... доколку не дај Боже мене вакво нешто ми се случи,... јас прва ќе бидам што ќе покажам со прст кој ми направил такво нешто,... а нема да си ја наведнам главата и да си поќутам.... 
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:42
Originally posted by samohranamajka samohranamajka напиша:

Мојата ќерка не е злоупотребена од притворениот педофил, но ми кажуваше дома дека нејзините другарки често плачејќи си оделе дома по средбите со педофилот. Не можев јас да пријавувам бдејќи немав аргументи за тоа. Се надевав дека некоја од девојките дома ќе каже и дека на педофилот ќе му дојде крај. Конечно тоа се случи. Ама колку јас знам ова се случувало повеќе години. Јас знам веќе две години.



ете,... што ти реков,... од пуста мака и срам да не бидат казнети,... жртвите станале виновници
Кон врв
samohranamajka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samohranamajka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:52
Не знам колку се виновни девојчињата што молчеле досега. Притворениот професор Круме Димковски е богат човек и бизнисмен. Заедно со неговата сопруга имаат два големи и модерно опремени и одлично снабдени бутици за текстил на градскиот плоштад во Куманово. А Круме Димковски е кум на просветниот инспектор од Куманово Томе Спировски. Велат дека инспекторот постојано го покривал и прикривал. Така да поплаките завршувале кај кумашинот во фиока.

Изменето од samohranamajka - 10.Февруари.2008 во 18:52
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:56
Originally posted by samohranamajka samohranamajka напиша:

Не знам колку се виновни девојчињата што молчеле досега. Притворениот професор Круме Димковски е богат човек и бизнисмен. Заедно со неговата сопруга имаат два големи и модерно опремени и одлично снабдени бутици за текстил на градскиот плоштад во Куманово. А Круме Димковски е кум на просветниот инспектор од Куманово Томе Спировски. Велат дека инспекторот постојано го покривал и прикривал. Така да поплаките завршувале кај кумашинот во фиока.



не велам дека девојчињата се виновни,... тоа никако,... тие се само жртви.... не е се до политиката,... ако се сака,... може да се истера правдата,... дали родителите на девојчињата знаеле што им се случува ?? и кој е тој што себеси се нарекува родител,... па дозволил само така да помине човекот што блудничел врз неговата ќерка,... јас,... кога еден ден ќе бидам родител,... и нешто вакво им се случи на моите деца,... ќе го превртам секој камен,... секое дрво,... па има да ја најдам правдата,...
Кон врв
analiticar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај analiticar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:02
ova e namestaljka pa covekot e na 60   god od kaj kaj nego erekcija
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:04
Побркал човекот поимите педагог со педофил.Или помислил дека ова второто е специјализирана форма на првото па сакал да се направи малку постручен. Ама така е кога некој е учен, а недоучен - ќе си срка како што си дробел.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:29

AKO SE SEKAVATE VO PRILEPSKATA GIMNAZIJA IMASE ISTA VAKVA SLUCKA PRED 3-4 GODINI.SITE GI NAUCIJA IMINJATA NA DEVOJCINJATA KOI PRIJAVILE.SE SIREA SEKAKVI MUABETI(MALOGRAGANSKI)ZA DEVOJCINJATA A MNOGU MALKU LUGJE GO NAPADNAA PROFESOROT.

ZAMISLETE -PEDAGOG.NA TAKOV COVEK KOLEKTIVOT,A I NIE RODITELITE SME MU DALE DOVERBA DA GI SOVETUVA NASITE DECA.IMA LI NEKOJ VO OVAA DRZAVA KOJ SE GRIZI KAKVI PROFESORI PREDAVAAT PO UCILISTATA,KAKVI PSIHOLOZI I PEDAGOZI SE SETAAT PO UCILISNITE HODNICI..........ILI SEKOJA VLADA SAMO KE ROTIRA NASTAVNICI OD EDNO UCILISTE  VO DRUGO,KE DONESUVA SEKOJ SO SVOETO DOAGJANJE NA VLAST USTE PO 3 PREDMETI KOI DECATA KE MORAAT DA GI UCAT,BEZ DA SE ZAPRASAAT VO KOJA EVROPSKA DRZAVA UCILISNITE RANCI SE TOLKU TESKI.

PRETPOSTAVUVAM DEKA E KRAJNO VREME NASITE PROFESORI,NASTAVNICI,PEDAGOZI SEKOJA GODINA DA POMINAT NA PSIHOLOSKI TESTOVI.SEKOJA CEST NA ISKLUCOCITE,NO SITUACIJAVA E KRAJNO SERIOZNA.

KADE GI PRAKAME NASITE DECA DA SE OBRAZUVAAT I KOJ E STEPENOT NA NAOBRAZBA KOI GO DOBIVAAT OD KADAROT KOJ GO IMA VO UCILISTATA?

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:51
.....МОЖЕ ОВА Е ДЕЛ ОД ПРОЕКТОТ..."СЕКСУАЛНО ВОСПИТУВАЊЕ".....ЕВЕ ИМА И КАДАР....АЈ СЕГА!!!!!!
  ЧИТАЈТЕ ЈА ТЕМАТА...КАКОВ ТРЕБА ДА БИДЕ НАСТАВНИКОТ.......ТОЛКУ!!!лутина
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.