IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - СМРТНА КАЗНА?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СМРТНА КАЗНА?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 21>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 19:26
Treba da ima definitivno zosto covestvoto e seuste na zivotinsko nivo
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 19:27
како прво ја нема во секоја држава.... намигнување

второ,... ќе ја има се додека има болни умови на Земјава,... кои си даваат право да одлучуваат за другите.... ако сакаш да казниш човек,... има многу поболни начини отколку физичката,... т.е смртната казна 
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 19:31
мислам дека е полошо мачењето на збубет со телевизијата
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 20:35
Не сум за смртна казна, барем во никој случај јас не би ја пресудила или пак спровела. Точно е дека во ова време постојат многу помачни начини да се казни некој, отколку да се да се прати на бесилка, зошто смртта за злосторниците е ослободување. Но исто така сфаќам дека ако судбината биде толку сурова и дозволи некој манијак или психопат да повреди или да ми одземе некоја мила личност, ќе сакам и ќе се молам да го видам во електрична столица. Факт е дека светов станува се посуров и се случуваат се побизарни работи, стварно не знам како ќе се ослободиме од такви психопати. Барем јас не би била сигурна некој манијак што ме нападнал да биде сеуште на планетава. Се обидувам да го разгледам прашањево од повеќе аспекти, па дури и од тој дека таквите кутри души што заслужуваат смртна казна, молат да бидат ослободени од својот бизарен живот, од своите животински нагони. А и ми остана во меморија една работа што ми ја кажаа во врска со темава, штом еден обичен смртник си зел за слобода да уништи некому живот и општеството треба да биде одговорно спрема жртвата и да ја спроведе правдата.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 22:29
Нека ја има, ако не за друго тогаш за да се плашат од неа криминалците.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 22:57
Па..а шта зна ја?

Голема дилема е тоа, ама еве кога ќе слушнам на пример дека некој педофил или убиец со богато досие, си одлежал казна, и е пуштен на слобода-за пак да изврши исти дела, помислувам дека можеби е нужно зло.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:03
Pred nekolu godini doma ne opljackaa.Bev luta no ne barav kazna semo sakav jas da mozam da go istepam onaka posteno.Mene materijalno me ostetija ,nesto sto se nadomestuva,no pomislv kako li im e na onie koi bile siluvani,niv im e ukradeno nesto sveto, del od dusata i togas pomisliv prv pat na smrtna kazna.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:09
Smrtna kazna vo Makedonija????
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:16
Епа еве..што мислите за сторителот на бруталното убиство на Сандра...кој сега доби доживотна казна?
Дали заслужува да биде помилуван?
Дали ако се помилува-има гаранција дека нема да го повтори делото?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:26
Kakvo pomiluvanje.Toj necovek ne smee da izleze na sloboda,
dozivotna dobija roditelite na Sandra, a ovo gad si zivee vo zatvor.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:31
Гледаш..не е едноставно да се одговори со ДА или НЕ.
На овој во затвор уште и услуга му прават, зашто бил и онака бездомник-а сега е згрижен, најаден, напиен, ќе сади компир, ќе работка нешто...
Сепак....треба, бар за вакви тешки криминалци.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:32
јАС СУМ ЗА РЕФОРМА ВО ЗАКОНОТ - ПРВО ДА СЕ ОДЛЕЖИ ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР, ПА ДА СЕ РАЕАЛИЗИРА СМРТНАТА КАЗНА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:41
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

јАС СУМ ЗА РЕФОРМА ВО ЗАКОНОТ - ПРВО ДА СЕ ОДЛЕЖИ ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР, ПА ДА СЕ РАЕАЛИЗИРА СМРТНАТА КАЗНА.


А кој може да гарантира дека затвореникот ќе живее...до својата смрт?голема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 00:09
јас сум строго против тоа како некој кој не му дал живот да може да одлучи да му го одземе
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.