IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Косово независно од 17 февруари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Косово независно од 17 февруари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 48>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:50
аха големо%20гушкање ма таа нема поим се кити со туги перја ко она да го напраила независно косово газење%20од%20смеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:51
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

аха големо%20гушкање ма таа нема поим се кити со туги перја ко она да го напраила независно косово газење%20од%20смеење
 
jas ne bi komentiral nisto dodeka gospodjicata ne se pojavi na forum ... sepak , ne e vo red da se zboruva za nekogo vo negovo otsastvo големо%20гушкање
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:54
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

   
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Абе челнкава (што ми е сомнително дека е членка) дојде овде само да провоцира ???


..ne dojdov da provociram nikogo,,no ednostavno,,sakav da vidam kakvo razmisluvaat moite sonarodnici,,,po povod proglasuvanjeto na nezavisnosta na Kosovo,,

a kolku za toa dali sum "clenka",,ili "clen"...da ti objasnuvam samo deka kaj nas nemame zakon da se pojavuvaat maski so zhenski iminja,,,ili obratno,,,ednostavno se pretstavuvame toa sto sme...ne znam kako e kaj vas...

Originally posted by antigona antigona напиша:


Si otide,se isplasi.Popladne sme posilni Ima ludi po svetov,steta sto pocnuvaat da preovladuvaat


...kolku slatko me nasmea...blagodaram,,,

,,koga bi me isplasel nekoj,,togas toa bi bile lugje "intelektualci"..koi zboruvaat so fakti i argumenti,,i koga onie bi me navredile nesto,,,togash da,,bi razmisluvala zoshto se sluci toa,,a onie sto se sovladeni od emociite,,i navreduvaat,,pravo da ti kazham,,nitu gi chitam..



Dobro,stvarno sto ne remetis????A bas bevme mirni bez Vas.Greota e sto radi poedinci site ALBANCI gi stavame vo ist kos.Ama treba na Vas,t.e. na takvite kako tebe da im se zablagodarat.I te zamoliv da ne upotrebuvas navodnici i zapirki.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:55
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

аха големо%20гушкање ма таа нема поим се кити со туги перја ко она да го напраила независно косово газење%20од%20смеење


te podrzuvam vo se,i bas mi e krivo sto treba da odam.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:56
Антигона баш ми е криво што треба да одиш..патем мирослав членката е онлајнголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:56

ce se oblozime li ? големо%20гушкање

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:57
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

sakas li da se oblozime ? голема%20насмевкаголемо%20гушкање




Тука нешто смрди.
Не е во прашање облог. Сепак ми се чини дека вирусот- албански, преобразено во нусе албанско некој овде го подржува.
Ма не дозволувајте им да се китат со перја.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:57
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

 da pretpostavime deka ce baraat isti uslovi kako i albancite vo makedonija ... sepak , kako sto makedonija e tatkovina na makedonskite albanci , taka i albanija e tatkovina na albanskite makedonci , neli? . e , vo toj , slucaj , ti bi gi poddrzala ... kazi mi te molam , dali sega gi ispolnuvaat tvoite kriteriumi za nivno baranje , a ako ne , te molam da mi pojasnis zosto ne големо%20гушкање ti blagodaram


iskreno da ti kazham,,,ne sum mnogu zapoznaena so pozicijata na makedoncite vo albanija,,,no znam deka onie tamu ne se mnozinstvo kako albancite vo makedonija..

..no koga bi bile,,sto mi preci mene da onie zboruvaat na niven jazik,,,da postavaat nivni znaminja,,,i duri ne bi dozvolila rabotite da eskaliraat,,i da odat do tamu,,sto nekoj ke bide prinuden so sila da gi bara tie prava...
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:58
a kolku za toa dali sum "clenka",,ili "clen"...da ti objasnuvam samo deka kaj nas nemame zakon da se pojavuvaat maski so zhenski iminja,,,ili obratno,,,ednostavno se pretstavuvame toa sto sme...ne znam kako e kaj vas...



Pa nauci,ako veke zivees vo nasava zemja,redno e mislam.


,,koga bi me isplasel nekoj,,togas toa bi bile lugje "intelektualci"..koi zboruvaat so fakti i argumenti,,i koga onie bi me navredile nesto,,,togash da,,bi razmisluvala zoshto se sluci toa,,a onie sto se sovladeni od emociite,,i navreduvaat,,pravo da ti kazham,,nitu gi chitam..

Pa kako togas ni repliciras
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:58
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

 da pretpostavime deka ce baraat isti uslovi kako i albancite vo makedonija ... sepak , kako sto makedonija e tatkovina na makedonskite albanci , taka i albanija e tatkovina na albanskite makedonci , neli? . e , vo toj , slucaj , ti bi gi poddrzala ... kazi mi te molam , dali sega gi ispolnuvaat tvoite kriteriumi za nivno baranje , a ako ne , te molam da mi pojasnis zosto ne големо%20гушкање ti blagodaram


iskreno da ti kazham,,,ne sum mnogu zapoznaena so pozicijata na makedoncite vo albanija,,,no znam deka onie tamu ne se mnozinstvo kako albancite vo makedonija..

..no koga bi bile,,sto mi preci mene da onie zboruvaat na niven jazik,,,da postavaat nivni znaminja,,,i duri ne bi dozvolila rabotite da eskaliraat,,i da odat do tamu,,sto nekoj ke bide prinuden so sila da gi bara tie prava...
ти реков мирослав ЏАБЕ ЧЕКАШ газење%20од%20смеење нема поим таа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:59
едно прашање до албаниан шврл-КОИ БОИ СЕ СИМБОЛ НА МК ЗНАМЕ ??голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:59
bez navredi ... nitu insinuacii ... pls
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 17:00
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ce se oblozime li ? големо%20гушкање






Ти гарантирам дека ќе загубиш.
Членката отиде да реферира, патем кажано и да пофали и да покуди, а и да напише во аналите на нивното мвр.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 17:00
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

 da pretpostavime deka ce baraat isti uslovi kako i albancite vo makedonija ... sepak , kako sto makedonija e tatkovina na makedonskite albanci , taka i albanija e tatkovina na albanskite makedonci , neli? . e , vo toj , slucaj , ti bi gi poddrzala ... kazi mi te molam , dali sega gi ispolnuvaat tvoite kriteriumi za nivno baranje , a ako ne , te molam da mi pojasnis zosto ne големо%20гушкање ti blagodaram


iskreno da ti kazham,,,ne sum mnogu zapoznaena so pozicijata na makedoncite vo albanija,,,no znam deka onie tamu ne se mnozinstvo kako albancite vo makedonija..

..no koga bi bile,,sto mi preci mene da onie zboruvaat na niven jazik,,,da postavaat nivni znaminja,,,i duri ne bi dozvolila rabotite da eskaliraat,,i da odat do tamu,,sto nekoj ke bide prinuden so sila da gi bara tie prava...



Da da ne se mnozinstvo,ama i tie sto gi ima nemaat pravo da prozborat doma na makedonski,a kamo li vo nekoja javna ustanova.Aba dobivte preku leb pogaca,ama...
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.