IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Од каде  јас овде ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Од каде јас овде ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Од каде јас овде ?
    Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:37
Дали сте се понекогаш запрашале:  Од каде јас овде? Што правам  јас уствари тука ?збунетост

Дали го имате она чувство дека (не)припаѓате на тоа место , во тој момент ?


Како се однесувате во таква ситуација ?замисленост


Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 16:01
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:39


mi se ima sluceno ...
i ako osekam deka ne pripadjam tamo ...
jas si odam ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:10
koga gledam deka okolinata e neprifatliva,... koga gledam deka ne se chuvstvuvam komotno,... se povlekuvam..... ne sakam da bidam nekade kade shto nema da se chuvstvuvam ubavo..... трепкањесреќа
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:21
Едоставно, се прилагодувам.Ама полесно ми е да ја прилагодам средината и лугето кон моите сфаќања.

Изменето од majstorce62 - 08.Февруари.2008 во 19:22
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:36
Prvin se prasuvam zosto takvo cuvstvo, do mene li e ili do okolinata.Ako e do mene mi uspeva da se prilagodam, no ako e do okolinata definitivno si odam i vo idnina nema sansa da se najdam poftorno na toa mesto.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:45
Ja sekogas sum na pogresno mesto i vo pogresno vreme...koa ke me vidat : - Kaj bas sea naleta !
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:53
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ja sekogas sum na pogresno mesto i vo pogresno vreme...koa ke me vidat : - Kaj bas sea naleta !
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:13
Pravec---NAZAD
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 23:40
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Дали сте се понекогаш запрашале:  Од каде јас овде? Што правам  јас уствари тука ?збунетост

Дали го имате она чувство дека (не)припаѓате на тоа место , во тој момент ?


Како се однесувате во таква ситуација ?замисленост


многу пати ми се десило тоа ама back to reality со еден автошамаризненадувањесмеење
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 23:46
PA...KE SE OBIDAM DA SE PRILAGODAM,AKO MISLAM DEKA
NESHTO KE "NAUCHAM",AKO NE....LESI SE VRAKA DOMA...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 23:52
Mi se ima sluceno taka da se pocuvstvuvam ama brzo napustam takvo mesto kaj sto ne se cuvstvuvam ubavo.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 21:20
Da mi se ima sluceno..koga bev na 40 dena od smrtta na Tose vo Krusevo,na grobot od sok i neveruvanje,100 pati se prasav so baram ja tuka, i zaso sum uopste a ova mesto,za kogo??Celo vreme bev prisutna fizicki ama ne i pihicki..celo vreme se osekav kao da ne pripagam tamu.. toa e samo 1 primer od mnogu drugi..
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 22:44
сЕКОГАШ КОГА ЌЕ ФРЛАМ НЕКОЈ КОМЕНТАР НА ВЕРОИСПОВЕД СЕ ПРАШУВАМ - ОД КАДЕ ЈАС НА ОВОЈ ФОРУМ?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:03
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Дали сте се понекогаш запрашале:  Од каде јас овде? Што правам  јас уствари тука ?збунетост

Дали го имате она чувство дека (не)припаѓате на тоа место , во тој момент ?


Како се однесувате во таква ситуација ?замисленост


Се случиле и такви ситуации.
Па што правам-ќе се обидам да се убедам дека јас сум ОВДЕ и ТУКА, и дека околностите се тие што се.
Се обидувам да се прилагодам (на луѓето, ситуацијата), обично успевам.
Но и да не успеам-излез секогаш има, нели (напуштање на ситуацијата)

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.