IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Амбициозност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Амбициозност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Амбициозност
    Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:22
Што мислете околу амбициозноста?

Дали е тоа  позитивна или негативна особина ?

Постои ли можност да се претера со амбициозноста ?



Ај  сега  јас да одговорам:  Татко ми  вика дека сум  била многу амбициозна личност, а ја му  викам ....можно е кул
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:55


ambicioznosta e dobra osobina ...
no uspehot treba da bide lichen ...
ne na smetka na nekoj drug ...
t.e. nasiot uspeh da ne pretstavuva neuspeh na nekoj drug ...

so ambicioznost se doadja do uspeh ...
ne so lesinarenje ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:59
АМБИЦИЈА - ДА, АМА НЕ ПО СЕКОЈА ЦЕНА. АМБИЦИОЗНОСТА ЈА СВАЌАМ КАКО ПОТРЕБА НА ДУХОТ ЗА ДОКАЖУВАЊЕ ВО СРЕДИНАТА, НО ПОВЕЌЕ ВО СОПСТВЕНИТЕ ОЧИ, ШТО ЗНАЧИ БЕЗ ГАЗЕЊЕ ПРЕКУ ЛЕШЕВИ И СО НЕЧЕСНИ ИГРИ.САМО ПРЕКУ ЛИЧНИТЕ СПОСОБНОСТИ И ЛИЧНИОТ ТРУД.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:56
ја ценам како особина,но за жал не ја поседувам тага
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:22
Sekako deka e dobra osobina .Koga ne bi bile ambiciozni ne bi se mrdnale od mesto.
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:22
Јас мислам дека се позитвна особина која јас ја немам
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:25
Am - bi - cickoznost
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 22:47
Јас велам дека е позитивна само во случај кога сме амбициозни во материјалните работи кои сакаме ние да ги стекнеме, а не нашиот партнер да има ова-она голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 22:53
јас дефиницијата за амбициозност ја перцепирам преку blueprayerсреќа девојката е лудилоизненадување, ќе успее многу, јас се надевам барем на пола од тоа што го очекувам од неаголема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 22:56
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

јас дефиницијата за амбициозност ја перцепирам преку blueprayerсреќа девојката е лудилоизненадување, ќе успее многу, јас се надевам барем на пола од тоа што го очекувам од неаголема%20насмевка
газење%20од%20смеење некој овде мене сака да ме насмее збунетост големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 23:14
it's the truthизненадување cross my hearth and hope to dieголема%20насмевка
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 21:14
Dobra osobina e..treba da se bide ambiciozen,i se stremi covek kon celta so si ja ima postaveno vo zivotot no normalno ne po sekoja cena..ne treba da se gazi preku lesevi za da se dojde do posakuvanoto..
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 02:31
Амбициозноста, исто како ароганцијата, е ризчина особина. Ако немаш со што да ја поткрепиш можеш гадно да се заебеш. Но кој ќе ризикува, и ќе има аргументи, ќе добие џек-пот.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 06:39
Ambicioznosta e pozitivna osobina koja a te dvizi samo napred..nema nisto loso da si ambiciozen......iskrena da bidam jas sum dosta ambiciozna, no vnimavam nikogo da ne povredam, ne gazam preku lesevi za da stignam do celta, i mislam deka sega za sega uspevam vo toa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.