IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Манчестер Јунајтед
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Манчестер Јунајтед

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 13141516>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2013 во 17:01
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Ако продолжат вака не заслужуваат да одат понатаму .... синоќа победија со гол кои дури и не го дадоа тие .... ма ајде
Они сами се победиja во место Ман Jунт.да ги тепа со разлика .Така ми кажаа по телефонот .
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2014 во 12:29


Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2014 во 12:30
Легенда .... газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 01:12
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 11:57
Раководството на Манчестер Јунајтед КОНАЧНО му кажа - Збогум - на Дејвид Мојс. По поразот од Евертон ( втор пат ) а тоа не се случило цели 40 години, по неполна година дена на клупата на Манчестер „The Chosen One“ заминува во историјата на клубот како лошо сеќавање. 

Иако веројатно ќе добие големо обештетување поради договорот тој беше потпишан на шест години, по низата негативни рекорди кои ги сруши со тимот на Црвените Ѓаволи, време беше да си оди. 
На клупата до крајот на сезоната ќе седи Рајан Гигс (за преостанатите три натпревари) а за следната сезона сите се надеваат дека на клупата на Олд Трафорд ќе го видат Јирген Клоп од Борусија Дортмунд. 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 13:13
Мислам дека не е до тренерот, туку до играчите... и да беа и Мурињо, и Венгер, и Клоп, ќе го направеа „мање-више“ истиов резултат како и Мојес со оглед дека имаат доста послаби играчи од оние на „тајкунските клубови“ Челси и Сити, па дури и од Арсенал и Тотенхем (освен Руни, фан Перси и де Хеа). Мислам дека требаше да му се даде уште една прилика следната сезона на Мојес.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 13:39
Колега овој пат ама НИКАКО не се сложувам со тебе .... не зборувам

Како може еден тим кој минатата година со истите играчи го освои првото место во Премиер лигата а сега истите тие (плус надополнети со Мата и бушавиот) неможат да обезбедат место ни во Лига Европа? збунетост

Не би рекла дека е баш до играчите и мислам дека задоцнија со клоцата на Мојс ... требаше порано да го направат тоа ... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 13:45
ако го сменат Мојес, следната сезона ќе ми биде на аватар...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 13:52
Веќе е сменет мило, може уште од сега да си го ставиш ... газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 18:36
се предомислив, многу е ружен....
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2014 во 18:29
Јунајтед планира да понуди 72 мил. евриќи на Песеже за Кавани...

И после Мојс им е крив, значи не било САМО до тренерот...   
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2014 во 12:51
Ван Гал официјално новиот тренер на Манчестер Јунајтед. По фијаското со Мојс, тој е едниот од најдобрите (слободни) во овој момент ... голема насмевка

Изменето од Blue Scarlet - 20.Мај.2014 во 12:52
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2014 во 12:53
... не знам од каде да почнам... ама сигурно е Мојс крив за се`, да не пишувам за џабе...

пс: Ман Јунајтед - МК Донс 0:4
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2014 во 20:43
Не ми е јасно зошто упорно се форсира формацијата 3-5-2 или 5-3-2  или како и да ја нарекуваат кога НЕ функционира?!?
Како беше она „Не постои добар напад без добра одбрана“ ( замисленост ) ....па затоа ако во следните 24 часа Ман. Јунајтед не обезбеди некој солиден бек нема да им помогне и скапо платениот Ди Марија со одбрана како швајцарско сирење ... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 13141516>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.