IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Милан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Милан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 27>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 19:32
Cim izgubija od Inter vo derbito ( sto znaci sansite za titula 90% otpadnaa) i porazot od Udineze vo kupot na Italija...znaci Milan ke se nasoci samo kon Liga na sampioni...a vo domasnoto prvenstvo ke si redi utakmici i ke udrzuva 2-3 mesto...
voopsto ne e za igranje vo kladilnica, neka ne ve lazat malite koeficienti kako za sigurni tipovi!!
 
 
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 19:40
милан катастрофа а дека во лига шампиони има некоја шанса тоа тие научно фантастика
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 12:32
e dobro ako si ti nekoj gatac i nekoj sto ja znae idninata togas ok...
 
od poslednite 10 polufinalina/finale Milan igrav vo 8...imaat najgolem uspeh tamu i se najtorfejniot evropski klub na tie natprevari...jas samo rekov deka Milan navistina ke se nasoci samo tamu,a sto ke bide vo idnina jas kako tebe ne znam...ke pocekam da vidam!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 12:11
                                                   Му се подготвува отказ на Леонардо

 
Раководството на Милан ги изненади сите со ангажирањето на Леонардо, но наскоро би можело повторно да изненади со неочекуван отказ за бразилскиот стручњак. Италијанските медиуми се погласно шпекулираат дека "росонерите" се веќе во преговори со Хуанде Рамос и Рафа Бенитез и дека испаѓањето од трката за шампионската титула во Серија "А" само им ги зголемува шансите на другите стручњаци.

 
Во моментов поблиску до Милан е Хуанде Рамос, кој е слободен по раскинот на договорот со ЦСКА, додека актуелниот менаџер на Ливерпул извесно време е поврзуван со Ливерпул. Сепак, на Рамос се гледа како на привремено решение, слично како што беше тоа случај со Реал Мадрид кој го ангажираше во вториот дел од минатата сезона.

Одлуката за отказ на Леонардо би можела да дојде многу скоро, веројатно по двомечот со Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите, особено ако "росонерите" доживеат елиминација. На Бразилецот му беше потребно извесно време да го вкомпонира тимот, но пред крајот на 2009 година направи одлична серија по која се искачи на второто место на табелата и дури го загрози непрокосновениот Интер. Сепак, трите натпревари по ред без победа повторно го исфрлија Милан од трката за титулата за што Леонардо би можел да ја плати сметката.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 20:39
После Пари Сен Жермен во Франција, Хамбург во Германија, Олимпијакос во Грција и Арсенал во Англија авиокомпанијата од Обединетите Арапски Емирства "Флај Стадион" избра да напише името на екипите на Милан, еден од најуспешните клубови во светот.

Договорот за спонзорство со О.А.Е. стапува на сила од јули 2010 година и ќе важи пет години. Спонзорството на авиокомпанијата ќе влее во хазната на "Росоњерите" 60 милиони евра плус други бонуси при постигнувањето на спортски успеси.

Договорот помеѓу миланскиот гранд и авиопревозвачот беше огласен официјално денес на потпретседателот на Милан Адриано Галиани и Бутрос Бутрос, потпретседател на коропоративна комуникација на Арапската компанија, кој парафира документот од името на претседателот шејх Хамед Бин Саид Ал-Мактум.

На пресконференцијата присуствуваа тренерот на тимот Леонардо, капитенот Масимо Амброзини, Дејвид Бекам и Роналдињо
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2010 во 10:01
Бекам по Мундијалот се враќа во Галакси

Англискиот репрезентативец и во моментов член на Милан, Дејвид Бекам на крајот од сезоната сигурно ќе се врати во Лос Анџелес Галакси и покрај најавите дека е можно да потпише перманентен договор со членот на Серија "А". Тоа го потврди комесарот на американската професионална лига (МЛС), Дон Гербер, кој додаде и дека Бекам е голем успех за фудбалот во оваа земја. Како што е познато, 35-годишниот Англичанец во јануари го почна вториот шестмечен престој во Милан каде настапуваше и во пролетната полуетапа од минатата сезона.

"Дејвид ќе се врати по Светското првенство, нема никакво сомнение во тоа. Тој е еден од најпопуларните луѓе на планетата и се уште е член на Лос Анџелес Галакси. Со негово враќање во САД ќе покажеме дека ние сме сериозна лига и дека сериозно сметаме на големите светски фудбалски ѕвезди", рече Гербер.

Бекам вчера настапи за англиската репрезентација во пријателскиот дуел против Египет, што е прва проба за Гордиот албион пред почетокот на Мундијалот во Јужна Африка. Лично селекторот Фабио Капело лани му препорача игра во Милан оваа полусезона со цел да биде во врвна форма за настапот на Светското првенство. Основна цел на Бекам е да го достигне легендарниот Питер Шилтон според бројот на настапи за англиската репрезентација. Поранешниот голман во својата кариера одигра 125 натпревари, а Бекам досега има 115.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 16:36
 Пато во групата на Милан на гостувањето на Манчестер Јунајтед 

Бразилският напаѓач на Милан Алешандре Пато погоди во групата на тимот за гостувањето на Манчестер Јунајтед во 1/8-финалниот меч-реванш од Купот шампиони. Најмладиот стрелец беше вклучен за патувањето до Англија, иако неговото учество на средбата се уште не е сигурно поради повредата во бедрата.
Групата на Милан за натпреварот во Манчестер:
Голмани: Абиати, Дида, Рома

Одбрана: Абате, Антонини, Бонер, Фавали, Јанкуловски, Неста, Тиаго Силва, Замброта;

Полузащитници: Амброзини, Бекам, Фламини, Гатузо, Пирло, Зеедорф;

Напад: Бориело, Хунтелаар, Инзаги, Пато, Роналдињо; 

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:24
mora da pobedime...ili so dva gola prednost nasproti edna 0 za MU,среќа ili so 3 i poveke gola na gosti ako dozvolime MU da poentira....
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 17:49
ќе ги растртиме манчестер верчеррр хахаха

Изменето од Jovan.74 - 10.Март.2010 во 17:49
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 23:49
тагатагатагатагатагатагатагасршено%20срце
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 23:52
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

ќе ги растртиме манчестер верчеррр хахаха


верчеррр  што значизбунетост
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 18:22
Бекам го пропушта Светското првенство

Дејвид Бекам најверојатно нема да може да игра на Светското првенство во Јужна Африка, дури и во случај да се најде на списокот на селекторот Фабио Капело, по тешката повреда која ја здоби за време на синоќешниот дуел со Киево. Бекам во еден момент застана и сам се повреди, а по првите прегледи е констатирано дека дошло до пукање на ахиловата тетива на левата нога. Рехабилитацијата по ваква повреда од прилика трае од 5 до 6 месеци. "Го видов во болка и страв. Го прегрнав во соблекувалната и му го кажав тоа што сакаше да го слушне, а тоа е дека ќе биде повторно со нас и следната сезона" изјави вториот човек во клубот на Милан Адриано Галијани. И тренерот на "Росонерите" Леонардо потврди дека се работи за тешка повреда. "Кога се случи тоа се чинеше дека не е ништо страшно, но мислам дека него му беше одма јасно за што се работи." Бекам ќе биде опериран уште денеска во Финска кај професорот Сакари Ораве кој е еден од најдобрите светски
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 18:23
Само еден бод разлика дојдеда
 
Милан го искористи киксот на Интер

Фудбалерите на Милан го искористија поразот на Интер во 28. коло во Серија А и ја намалија бодовната разлика на табелата, откако синоќа во последниот натпревар од колото на домашен терен со голот на Кларенс Сидорф во последната минута стигнаа до нови три бодови. Сега разликата меѓу нив е само еден бод, во корист на Интер.

Ова коло беше едно од најефикасните во италијанскиот шампионат со постигнати 39 голови.

На другите натпревари постигнати се следниве резултати: Лацио – Бари 0:2, Парма – Аталанта 1:0, Болоња – Сампдорија 1:1, Ливорно – Рома 3:3, Џенова – Каљари 5:3, Удинезе – Палермо 3:2, Јувентус – Сиена 3:3, Катанија – Интер 3:1 и Наполи – Фиорентина 1:3.

Табела: Интер 59 бодови, Милан 58, Рома 53, Палермо 46, Јувентус 45,...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 17:12
ako milan denes pobedat kje bidat pred Inter... FORZA MILANNN !!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.