IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Милан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Милан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 27>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 06:40
 ИзображениеИзображение 
 
AC Milan - Palermo , Sunday December 13, 2009 ,15:00
Stadio Giuseppe Meazza



Изменето од емил - 13.Декември.2009 во 06:40
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 21:39

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2009 во 01:44
Originally posted by renatax renatax напиша:


 
 
me tooголема%20насмевкаголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 17:06
Бекам пристигна во Милано

Англиската супер-ѕвезда Дејвид Бекам вчера околу пладне пристигна во базата на Милан, Миланело каде ќе ги одработи потребните тренинзи со екипата за да биде подготвен за престојните натпревари во Серија "А". Играчот на ЛА Галакси ги мина првите месеци од оваа година кај "росонерите" како позајмен фудбалер, па потоа се врати во Калифорнија за да го однесе тимот до финалниот натпревар за титулата во МЛС Лигата.

Бекам беше пречекан од голем број новинари на миланскиот аеродром и мораше со помош на обезбедување да замине до клупската болница каде му беа извршени медицински прегледи и му беше прегледан скочниот зглоб кој го мачеше изминатиот месец. Лекарскиот тим даде зелено светло и поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид замина да се поздрави со клупските колеги. Според Газета дело Спорт, Андреа Пирло, Марек Јанкуловски и Џузепе Фавали биле првите кој му посакаа добредојде на англискиот репрезентативец, а по ручекот Англичанецот се сретна и со тренерот на екипата Леонардо.

Според информациите Бекам уште синоќа одработил еден полесен тренинг, а денеска стартува со полна пареа. Доколку се оди според планираното Бекс ќе се најде во првиот тим за дуелот со Џенова на 6. јануари во рамките од 18. коло во Серија "А". Како што е познато Бекс повторно ќе игра како позајмен фудбалер до крајот на сезоната, а потоа повторно се враќа во САД.

34-годишниот фудбалер се покажа како одлично засилување на Милан минатата полусезона. Одигра 18. натпревари и постигна два гола. Оваа сезона ќе биде далеку повозбудлива за него, бидејќи освен атакот на шампионската титула во Италија, во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе им се спротивстави на своите поранешни колеги од Манчестер Јунајтед.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 02:47
beckham vo Milan leleleleel kolku ste sega silni hahahahahahaahha ♫ Forza juventus ♫
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 09:51
Ne samo silni i razubaveniголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 19:18
Originally posted by renatax renatax напиша:

Ne samo silni i razubaveniголема%20насмевка

da da ren♥ta♥x razubaveni
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 20:16
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by renatax renatax напиша:

Ne samo silni i razubaveniголема%20насмевка

da da ren♥ta♥x razubaveni


Eve ti mi go razubavi nickotголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 16:00
Juventus vs Ac Milan ███ 20-45 10.01.2010
Forza Juventus konecen rezultat 3-1
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 16:28
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Juventus vs Ac Milan ███ 20-45 10.01.2010
Forza Juventus konecen rezultat 3-1


Chista sluchajnostплазење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 12:06
Originally posted by renatax renatax напиша:


Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Juventus vs Ac Milan ███ 20-45 10.01.2010
Forza Juventus konecen rezultat 3-1
Chista sluchajnostплазење

Aj ke vidime------
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 13:09
Bravo deckiсреќа
Go pregazivte Juventus... 0:3...neznam sto treba povekeголема%20насмевка
samo napred!!!
 
 
FORZA MILANNNNNNNNNNNNN
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 13:27
Роналдињо и Неста го декласираа Јувентус

Фудбалерите на Милан, резултатски го декласираа тимот на Јувентус со 3:0 во дербито на 19 коло од италијанската Серија А.

Иако можеби според играта на теренот не беше толку доминантен, сепак Милан со 3:0 го декласираше тимот на Јувентус во Торино.

„Росонерите“ до предноста дојдоа во 29 минута, кога Андреа Пиро упати ниска топка од корнер, која што Алесандро Неста ја смести во мрежата на Manninger.

Од нешто слична ситуација, во 72 минута, Роналдињо и го зголеми резултатот на 2:0 по асистенција од корнер на Прило.

Конечните 3:0 ги постави повторно Роналдињо, но овој пат по асистенција на Дејвид Бекам, исто така од корнер.

Иако Јувентус имаше повеќе удари кон голот на Милан, сепак гостите од Милано беа поубедливи во своите напади.

Ова беше трет пораз за Јувентс во последните четири натпревари и седма победа за Милан во последните осум.

На првата позиција во Серија А останува Интер со 45 поени, осум повеќе од Милан, додека на третата и четвртата позиција се наоѓаат Јувентус и Наполи со по 33 поени.


Изменето од blackeye - 11.Јануари.2010 во 13:28
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 13:34
Јувентус - МИЛАН 0 : 3  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

 газење%20од%20смеење
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење НАПРЕД РОСОЊЕРИголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.