IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Милан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Милан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 27>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 14:26
So MILAN nikogas ne e dosadnoголема%20насмевка
do poslednata minuta se tresis kako ke zavrsi rezultatot...i posle slatkite pobedi na d Roma vo domasnoto i nad Real vo LS, posle drama uste edna pobeda na gosti vo domasnoto prvenstvo...среќаMilan gubese od 7 minuta, no vo poslednite 10 minuti od natprevarot se vrati i so malku sreka uspea da si zeme 3 bodaголема%20насмевка Heroj na natprevarot ( osven Dida koj i samiot ne znaese sto odbrani vo nekolku navrati) , bese Aleksandro NESTA koj uspea da gi postigne dvata gola za MILAN i da mu ja donese pobedata na svojot timголемо%20гушкањеголемо%20гушкање krajno, Kievo: Milan 1:2.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 20:09
Кој е светски шампион ?! - Милан , Милан !!!   
Бреј чоек да не можи да верува на свои очи а камоли на гласини.За лошиот старт демек играчите не го сакале Леонардо па не играле за да си оди ... пффффф ... а кој може (освен нормално "мој" ЈУВЕНТУС) да игра утакмица со даден гол предност на противник ? Милан
Ме радуваат овие победи на Милан секако значајни за нив. (ак можи уш бар една така да направат сеа со Наполи да се изигра на спортска па после како сакет нек победујет )
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2009 во 16:30
Forza Juventus, no bravo i za Milan staiv singl so kievo 5.000 den forza nestaaaaaa

Изменето од aLbaneso - 27.Октомври.2009 во 16:31
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 13:36
Милан побара размена Хунтелар - Муту

Екипата на Милан е подготвена во јануарскиот преоден рок да и го понуди на Фиорентина, Клас-Јан Хунтелар, а за возврат да го добие романскиот напаѓач Адриан Муту, пишуваат италијанските весници. Управата и тренерот на "Росонерите", Леонардо, се разочарани од изданието на холандскиот репрезентативец кој летоска пристигна од Реал Мадрид за 15 милиони евра, но досега не постигна ниту еден погодок по десет одиграни кола во Серија "А".

Фиорентина не изрази желба да го продаде Муту, но сигурно ќе ја разгледа понудата на Милан, пред се поради фактот дека Стеван Јоветиќ игра во одлична форма и добива предност во однос на 30-годишниот романски фудбалер.

Се шпекулира дека покрај Хунтелар Милан ќе и понуди и дополнителни пет милиони евра за Муту, чиј договор со "виолетовите" е со важност до јуни 2012 година. Муту во Фиренца пристигна во 2006 година од Јувентус, а за клубот од Артемио Франки одигра 78 натпревари во Серија "А" и постигна 47 голови. За разлика од него Хунтелар важеше за вистинска ѕвезда во Ајакс пред да замине во Реал во јануари оваа година за 20 милиони евра. Поради вишокот на напаѓачи кај "Кралевите" беше продаден на Милан.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 01:40

Адриано Галијани зборуваше за тоа како со Берлускони го изградиле денешниот Милан...

Адриано Галијани гледа на последните 30 години како десна рака на Силвио Берлускони, од купувањето на Милан до Џовани Трапатони, Ариго Саки и Фабио Капело. На 1ви ноември 1979, Галијани почна да работи со Берлускони, кој сега е претседател на Милан, како и премиер на Италија.

"Берлускони ми го промени животот пред 30 години", изјави Галијани за Gazzetta dello Sport.

"Се сеќавам кога го купивме Милан, бидејќи го предупредив за цената. Ја донесе одлуката за време на летот од Saint Moritz. Во моментот кога слетавме, тој ми ја даде задачата да се грижам за новиот Милан."

Клубот беше во лоша финансиска состојба кога Берлускони го купи на 20ти февруари 1986, но веднаш започна со негово заживување.

"Откако Нилс Лиедхолм беше отпуштен, најпрвин сакавме да го ангажираме Трапатони, но тој веќе се имаше договорено со Интер. Свен Горан Ериксон беше следниот на листата, но Берлускони повлече генијален потег. За време на пријателскиот натпревар со Парма, се воодушевивме на интересниот фудбал на тимот на Саки."

"Од таму дојде идејата тренерското место да му го препуштиме на, условно кажано, дебитант. Ангажирањето на Капело исто така беше интуиција на Берлускони."

Росонерите имаа големи успеси под водството на Ариго Саки од 1987 до 1991, со што станаа, според многумина, најдобриот клуб на сите времиња. Саки го освои Скудетото, два пати Европскиот Куп (Лига на Шампиони), два Европски Супер Купа, два интернационални купа и италијанскиот супер куп. Него го наследи Капело, кој во тоа време беше директор на Милан и, слично како Леонардо денес, е поставен од Берлускони. Сегашниот селектор на Англија го продолжи големиот успех на Саки, освојувајќи четири Скудета, Лига на Шампиони во 1994 година, а имаше и уште две финалиња во Лига на Шампионите - 1993 и 1995.

Powered by: 24 FUDBAL.com.mk

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 01:41
Odlicna igra denes...
 
pobeda za Milan nad Parma 2:0среќа
nemase mesto za iznenaduvanje kako nekni so Napoli, zosto denes kontrolata nad igrata bese na dosta visoko nivo..
samo taka, napred...vo vtornik go cekame Real i mu pokazuvame kako se igra domaсреќасреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2009 во 12:35
Кака се враќа на Сан Сиро

Кога на 3 јуни бразилскиот волшебник Кака замина во Мадрид и му се приклучи на славниот Реал за 67 милиони евра, ни самиот не веруваше дека по само пет месеци повторно ќе се врати на Сан Сиро. Најдобриот играч на светот за 2007 година според ФИФА и Франс фудбал мина шест сезони во црвено-црниот дрес и остави длабока трага во екипата од Сан Сиро, како и во срцата на голем број фанови на "Росонерите".

Токму целото внимание ќе биде свртено кон Бразилецот, кој сигурно со големи емоции ќе го одигра овој натпревар со Милан и сигурно ќе има можност достојно да се поздрави со своите верни навивачи кои му даваа целосна поддршка додека престојуваше во Милано.

Од друга страна Кака ќе треба и целосно да го преземе средниот ред на "Кралевите" поради отсуството на Кристијано Роналдо и Гарај поради повреди, како и Гути поради жестоката караница со тренерот Мануел Пелегрини. Со ова големиот фудбалски мајстор ќе мора да истрпи притисок од двете страни.

Пред две недели во еден куп натпревар Реал загуби со 3:2, иако водеше на полувремето со погодокот на Раул. Милан се надмина себеси и преку Пирло и Пато (два гола) ја однесоа победата, а истовремено го "спуштија на земја" мадридскиот клуб давајќи му до знаење дека огромните суми пари потрошени за засилувања не го прават еден тим шампион.

По тој натпревар Реал одигра слабо и разочарувачки на следните два. Следеше реми без голови кај Спортинг Хихон, а капак на се беше мизеријата кај Алкоркон во Купот. Овој викенд го победија Гетафе за "мир во куќа".

Милан, пак, пополека влегува во вистинската форма. Екипата на Леонардо веќе пет натпревари во сите конк*ренции нема пораз, а нападот предводен од Пато, Роналдињо и Бориело ги оправдува очекувањата.

Гостите од Шпанија ќе се борат и против една незгодна традиција кога станува збор за гостувањата на Сан Сиро. Имено, "Кралевите" ги имаат загубено сите пет досегашни гостувања против Милан и притоа имаат постигнато само еден гол. Последниот меч против "црвено-црните" одигран во ноември 2002 година, Кралскиот клуб го загуби со 1:0.

Меѓу другото, ова е дуел на најтрофејните екипи во Лигата на шампионите. Реал Мадрид и Милан заедно имаат 16 титули во ова натпреварување, а само во последните 11 години освоија вкупно пет.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 14:02
Sinoka, Milan: Real 1:1...iako bese ponisten regularniot gol na Pato...taka da zasluzeno Milan trebase da pobedi, ali site se zadovolni so remi...
 
 
Faktot sto pokazuva deka ne samo sto e golem timot, tuku se golemi i navivacite na Milan e precekot na Kaka...Retko koj moze da se pofali deka taka precekale bivs igrac..ali sekoja cest i za Kaka, sto sekogas odrzuva prijatelski odnos kon Milan i negovite navivaci...
 
sekoja cest ...navivacite mu zablagodarija, a tuka se vklucuvam i jas ...
Fala Kakaголемо%20гушкање
 
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 02:11
Na posledniot natprevar od minatoto kolo vo Seria A, Milan gi obezbedi svoite 3 boda na gosti kaj Catanija, bukvalno vo prodolzenieto!! Toa i nalikuva na Milan( da te drzat vo nezivesnost do poslednata minutaголема%20насмевкаплазење) no ovoj natprevar bese poseben od nekolku pricini...Konecno se razbudi nasata golema investicija Jan Klas Huntelar, konecno prorabotija site dodavanja, gradenje sansi, a najinteresnoto od se sto 3 boda na Milan mu gi donese bas Huntelar ne so 1 tuku so 2 gola i toa dvata vo prodolzenieto...93 i 94 minuta...vtoriot gol na Huntelar navistina e majstorija i barem malku go otslikuva negoviot talent....mozebi se razbudi "zverot" vo nego i ke raspali kako vo Ajaks!! ostanuva da vidime, vazno so tie 3 boda, Milan se iskaci na 2 mesto, bod pred Juventus, a 7 pomalku od Interголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
FORZA MILANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 23:05
Сите фанови на AC MILAN нека пишат како и што мислат за клубот, што му треба и слично, и слично. Иако ова неможе да има влијание на клубот би сакал да слушнам што мислите.



Прво јас, мислам дека му треба реконструкција, односно старите да се заменат со стари... продолжете вие
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 23:19

    


Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 21:42
Odlicni denes protiv Sampdoria
 
 
3komada забаваstrelci: Borielo za 1:0, Sidorf za 2:0 i za 3:0 Pato...
ali Ronaldinjo kakvi asistencii napravi za prvite 2 gola....alal da mu e!!!
zad Inter sme na + 4 poeni!!!среќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 16:45
КАКО И СЕКОГАШ, БЕВ ВО ПРАВО

Премиерот на Италија и претседател на Милан, Берлускони веднаш по победата на Сампдорија изјави дека бил во право со доведувањето на Роналдињо, и потсети на неоправданите критики кој ги доби за време на летниот преоден рок и продажбата на Кака.

Берлускони секогаш последен се смее. Беше на трибините на "Сан Сиро" во победата над Сампдорија и веднаш по мечот даде иритирачка изјава кон новинарите. "Гледате, како и обично, бев во право. Ме критикувавте поради Роналдињо, но сега сигурно ви е јасно дека повторно се роди. Одличен е и Сидорф, а Пато ќе биде феномен" изјави италијанскиот премиер.

Тој не сакаше да коментира за трката за титулата со Интер, но истакна дека сите во клубот веруваат дека Милан има квалитет за кој сите ривали сонуваат. Што се однесува до Џенаро Гатузо, беше јасен. "Правиме се за да го задржиме. Милан е неговиот дом и нема потреба да оди во друг клуб" додаде Берлускони.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 13:24

Тренерот на Милан, Леонардо, жали за изгубените бодови со Цирих, но на првиот дуел, затоа што на овој и да победеле секако немало да бидат првопласирани во групата.

“Воопшто не ми се допадна како одигравме во првиот дел. Имамвме потешкотии пред натпреварот, неколку фудаблери се пожалија на повреди. Мислам на Тјаго Силва, Роналдињо и Амброзини.“

“Исто игравме и против екипа која немаше што да загуби, а таквиот пристип ни направи проблеми и на Сан Сиро. Беше многу тешко да се игра затоа што тие влегоа смирено и многу отворено.“

И да победевме ќе завршевме втори во групата. Единствениот кикс ни беше тој пораз од Цирих дома и тоа не чинеше прво место.“

Сега можно е да ни се паднат и Челзи и Анчелоти, но кој и да биде најважно ќе биде да имаме пристап натпревар по натпревар.“ - заврши Леонардо.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.