IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Милан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Милан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 27>
Автор
Порака
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 17:59
Cestitki za pobedata
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 18:01

Благодарам среќа

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 15:43
Милан покажа како се игра фудбал

По извонредната победа од 3:0 над ривалот во првенството Јувентус среде Торино екипата на Милан се уште не може да ги скрие емоциите и задоволството од големиот успех. Ова беше 202. официјална пресметка со "Старата дама", 149 во Серија "А", а Милан стигна до 62. победа во меѓусебните дуели, односно 45. во најсилната италијанска лига. Последен пат Милан извојувал победа во Торино во сезоната 2003/04 со 3:1.

Тренерот Леонардо истакна дека успехот е резултат на интелигентната игра на неговиот тим.

"Воопшто не беше лесно, иако резултатот го кажува спротивното. Имавме тотална контрола врз топката и бевме многу подобри на теренот. Јувентус се обиде да притисне, а во неколку моменти успеваше, а моите фудбалери одлично се спротивставија. Одигравме интелигентно и знаевме што бараме, а тоа е главната причина за победата", изјави Леонардо.

За тактиката и начинот на игра Леонардо доби пофални зборови од потпретседателот Адријано Галијани.

"Леонардо постави одлична тактика и ги смести фудбалерите на точните позиции. Неста потврди дека се работи за вонсериски дефанзивец, а среќен сум што успешно се врати по тешката повреда на грбот која го мачеше долго време. Се уште е рано да се прогнозира шампионот, но со ваква игра Милан има реални шанси да го симне Интер од врвот", рече Галијани.

Плејмејкерот во тимот, Андреа Пирло посочи дека фудбалерите се наоѓаат во фантастична форма и многу лесно ќе го стигнат лидерот ако продолжат со ваква игра.

"Сега титулата е достижна. Покажавме дека сме подобри од Јувентус и заслужено победивме. Сега се подготвуваме за дербито со Интер следната недела кое верувам дека ќе го добиеме", додаде Пирло.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 16:53
Milan - Siena
  4: 0
 
Het trik na Ronaldinjo i eden prekrasen gol na Borielo!!!
 
 
 
FORZAAAAAAAAAAAA MILANNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 16:57
дададададададада 
 
 
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 02:59
ali posledniot  3tiot gol na Ronaldinjo, toj za 4:0...pa mislam deka e vonseriski....дадада
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 01:27
Cestitki Milan..............Vo Nedela derbi milan-inter jas navivam za milan
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 01:28
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Cestitki Milan..............Vo Nedela derbi milan-inter jas ke navivam za milan

JUVENTUS VO SRCETO.........FORZA Bianconero
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 14:50
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Cestitki Milan..............Vo Nedela derbi milan-inter jas navivam za milan
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеда Forza MILAN!!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 19:48
Уф како ќе ги делнеме во Недела Интер,пердуви ќе летаат од нивѓавол
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2010 во 08:24
Originally posted by fiks fiks напиша:

Уф како ќе ги делнеме во Недела Интер,пердуви ќе летаат од нивѓавол
yeahhhhhhhhhhhh

Изменето од aLbaneso - 20.Јануари.2010 во 08:24
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2010 во 19:36
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2010 во 22:48
Inter 2 - 0 AC Milan
24.01.2010 20:45
Kraj
Statistike
33%
Posjed lopte
67%
10
Napadi na gol
11
9
Šutevi na gol
4
1
Šutevi pored gola
7
23
Slobodni udarci
18
2
Korneri
10
4
Ofsajdi
0
16
Ubacivanja
12
5
Spasavanja vratara
5
11
Gol-auti
2
14
Prekršaji
23
2
Crveni kartoni
0
3
Žuti kartoni
3


Изменето од blackeye - 24.Јануари.2010 во 22:49
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2010 во 21:08
Ubavo ve suredija ovie.Mnogu mi e milo sto ete najposle Pandev ima moznosti da dokaze kolku vredi.Ama moram da naglasam kolku sudiite im se nakloneti na Inter skoro na site utakmici.Duri pred cetiri godini gi iskaznija site pojaki klubovi samo za da mozat Inter da zemat nekoja titula oti Morati sekoja godina frlase eden kup pari a nemase nikakvi rezultati.Na krajot morase da se napravi edinstvenoto scenario za da im trgne,da se potplatat tie sto treba.Inaku ke bea zakopani na tie sesnaeset tituli sto gi osvoija pred sto godini.Sramota.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.