IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кога изгледот е пренападен?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога изгледот е пренападен?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 10:02
ПРЕНАПАДНОТО ОБЛЕКУВАЊЕ И НЕ Е ТОЛКУ СТРАШНО, КОЛКУ ШТО МОЖЕ ДА БИДЕ ПРАНАПАДНОТО ОДНЕСУВАЊЕ.
ЧУВАЈ СЕ ОД ЛИЦА КОИ ПРЕНАПАДНО СЕ ОДНЕСУВААТ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 10:13
 
 
 
 
    да да...збунетостзбунетост  и овде сум приметила достанамигнување...мислам на форумов
    имаш право...задоволствозадоволство
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 10:35
Originally posted by sensei sensei напиша:Тетоважата не е ништо освен "fashion statement". Некој ќе рече дека е стил на живеење, но пак се сведува на претходното.

За мене е многу површно и вулгарно.


Зошто површно?
Тоа е нешто што опстојува од памтивек, раширено низ култури и милениуми. Од времето на племенските заедници, Индијанците се боеле со воени бои на пример, се цртале за да се изразат; тоа е симбол на идентитет и/или припадност...во арапската култура е исто присутно како калиграфија и цртање на телото, на дланките пример. Прашање е на уметнички израз, како и шминката, или лакот за нокти.

А јас лично не сакам да се цртам- го доживувам како обележување
(ко во наци Германија што ги обележувале во концентрационите, или кравите со муротголема%20насмевка), плус не сакам да се боцкам со игли по телотага

Инаку он топиксреќа, понекогаш сум имала и имам излети, моменти на екстравагантност, потреба за креативност; но никогаш кич, дрско и наметливо- најважно е што ми стоело и ми стои.Изменето од Kali - 10.Февруари.2008 во 12:44
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 10:37
СО ПРЕНАПАДНО ОБЛЕКУВАЊЕ СЕ ДАВА АКЦЕНТ НА СОПСТВЕНОТО ПРИСУСТВО,
СО ПРЕНАПАДНО ОДНЕСУВАЊЕ СЕ НЕГИРА ТУЃОТО ПРИСУСТВО
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 12:58
Prenapadnosta e nevkus.Prenapadni se iskompleksivani osobi,neizziveani i se vo disharmonija so samite sebe.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 14:16
Originally posted by Kali Kali напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:Тетоважата не е ништо освен "fashion statement". Некој ќе рече дека е стил на живеење, но пак се сведува на претходното.

За мене е многу површно и вулгарно.


Зошто површно?
Тоа е нешто што опстојува од памтивек, раширено низ култури и милениуми. Од времето на племенските заедници, Индијанците се боеле со воени бои на пример, се цртале за да се изразат; тоа е симбол на идентитет и/или припадност...во арапската култура е исто присутно како калиграфија и цртање на телото, на дланките пример. Прашање е на уметнички израз, како и шминката, или лакот за нокти.

А јас лично не сакам да се цртам- го доживувам како обележување
(ко во наци Германија што ги обележувале во концентрационите, или кравите со муротголема%20насмевка), плус не сакам да се боцкам со игли по телотагаЗначи не зборуваме за индјанците, туку за западната цивилизација намигнување Денеска младите се тетовираат од погрешните причини.

Би разбрал некој да се маркира со некој знак кој навистина му го определил животот, и тоа да представува зрела постапка, а се друго е деградација и чекор назад во личниот развој.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:15
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

i tetovaza изненадување


што тетоважа????трепкањетрепкање

тетоважата ако ја сметаш за моден детаљ .... си грешка друженамигнувањеТетоважата не е ништо освен "fashion statement". Некој ќе рече дека е стил на живеење, но пак се сведува на претходното.

За мене е многу површно и вулгарно.


Супер намигнување но само кога гледаш по случајност на гугл или на тв некој со тетоважа ке имаш вакво мислењенамигнување

Поздрав!

онт.

дечки водете се кон темата ок?

Премногу ми е кога девојчиња не разликуваат дневно и вечерно излегување па денски се облекуваат ко за на свадба. Среќа имам што стално се носам ко клошарка па тој проблем мене не ме засега

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:45
Нападно и вулгарно ми е кога ќе видам некоја жена со кафеав кармин, па и темен скоро црн оцртувач болен
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:58
нападни се бугаркине на пајнер голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка бљак ми е од нив ништо природно изненадување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 17:36
трепкање мене се што излегува од сензуалноста а преминува во вулгарност ми е премногу!!

На пример мн ми се допаѓаат жени, девојки кои имаат добро деколте но истото знаат како да го носат , односно со каква комбинација на останатото од облеката....

Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 17:40
Originally posted by sensei sensei напиша:


Значи не зборуваме за индјанците, туку за западната цивилизација намигнување Денеска младите се тетовираат од погрешните причини.

Би разбрал некој да се маркира со некој знак кој навистина му го определил животот, и тоа да представува зрела постапка, а се друго е деградација и чекор назад во личниот развој.


Како не, па тоа е најважно, тоа е суштината штом опстојува низ векови и хоризонти.среќа
Кои се погрешните причини? Бунтовништвото е израз на секој млад, потрага по себе, менување, иницирање во светот на возрасните, итн.среќа
Можеби само начинот или претераноста да се проблем.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 17:45
Кога ке се помешаат денот и ноќта,работата и вежбалната,накитот и кичот,имитирањето и оригиналноста.тага
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:01
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

нападни се бугаркине на пајнер голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка бљак ми е од нив ништо природно изненадувањекога сме веќе кај бугарките.... голема%20насмевка сте приметиле ли дека сите се исто нашминкани ?? изгледа имаат ист моден советник голема%20насмевкаголема%20насмевка

нивното е веќе претеризам..... а не дека и србинкине се поарни..... голема%20насмевка
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:41
Se stvori nekoj sablon look ,stereotipen sega veke i dosaden.Sakam da vidam nesto novo ponormalno i poprirodno.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,157 секунди.