IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кога изгледот е пренападен?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога изгледот е пренападен?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кога изгледот е пренападен?
    Испратена: 06.Февруари.2008 во 19:37
Кога се поминува границата од убаво искомбинирана облека, значи пренападно , лошо , грозно , до некаде и смешно....

Мене ми сметаат девојкиве што носат шорц и хулахопки со штикли и одозгора некое си јакниче..

Нензнам дали шорц ми е за на плажа или искључиво за на лето... но страшно ме нервираат  лутина


Баби во црвено и пренападна шминка, црно, црно, пурпурно ...

некои фризури во локни и црвени кармини па сатенски сукњи и чизми лаковани, нормално во некои пренападни бои,

еве не ми се допаѓаат ни оние јакни у џиш боја онака низ цел мамурлак на зимава ти си избацен голема%20насмевка голема%20насмевка
голема%20насмевка
Значи што вас ви смета од стилов што се тера кај нас???


Изменето од Tattoo Beauty - 07.Февруари.2008 во 16:07
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 19:56
изненадувањелутинаизненадувањеми смета се што е ископирано и под етиката“мора да се има и да се облече”-макар и под цена воопшто да не одговара на личноста што го носи. Се што е модерно,не значи дека секој мора да го облече...
А сопствен стил и кога човек навистина се облекува онака како што се чувствува свој и удобно-поштувам
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 20:37
Da i odgovara na lichnosta shto go nosi i spored godinite i spored stasot ne mora da e bash po najnova moda, da si ima izgradeno sopstven stil, mozhe i posmeli kombinacii, ama se razbira seto toa da e so vkus! 
always look on the bright side of the life!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 20:40
ako toa sto go nosis ti odgovara tebe,sto ti e gajle za drugite?
da,jas cesto dobivam komentari deka mi e izgledot prenapaden spored mene bez pricina-poradi toa sto sekogas nosam dekolte ili nesto kratko-takov mi e stilot i mene toa mi odgovara....
potoa isto taka na fax-poradi visokite potpetici i pretesnite farmerki-mislam toa se gluposti.....
 
napaden stil e samo ako nekoj e oblecen nevkusno i mesa boi,a se dr.....
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 10:50
koga ne e soodveten za prilikata!!!голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:05
Кога дојде време да се прашуваме што воопшто значи нападно, значи веќе не постои таков поим - нападен изглед.
И чачкалица во гс проаѓа,... само да е боја што одговара на очите и приликата голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:11
KOGA DOTICNATA OSOBA NA -20 STEPENI IZGLEDA KAKO DA SE SIMNALA OD PINK
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:37
кога не е соодветен за приликата,.... не можам јас на школо да одам на минич,... а сигурно не можам да отидам но во трењерки .... или кога изгледот не е соодветен на возраста,... не знам како на некои мои врснички,... им се носат уште од сега бунди,... штикли од 10цм,... не им личи едноставно,....

а за мејкапот,.... па кој има што не се шминка.... барем малце.... голема%20насмевкатрепкањетрепкање секако се треба да е во граници на умерено,... и по можност да не се мешаат илјада бои на лицето.... трепкање
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 20:50
мене ме нервираат мажи во панталони и бели чорапи газење%20од%20смеење
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:11
кога ќе проба да те нападне и да ти извади очи голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:16
nejkum mazhi so zlato ( osven venchalen prsten, ako sakaat da nosat)

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:46
Originally posted by IQ IQ напиша:

nejkum mazhi so zlato ( osven venchalen prsten, ako sakaat da nosat)


А со златни заби?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:48
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

nejkum mazhi so zlato ( osven venchalen prsten, ako sakaat da nosat)


А со златни заби?

haha NE

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 13:23
Прекратка сукња во комбинација со некое таканаречено блузе кое има преголемо деколте и кратко е, а на сето тоа шминка еден тон и тоа во некој нападен стил .. црна сенка со еден тон туш и креон и римел .. со два тона пудра и еден тон руж .. и на сето тоа црвен сјај за усни ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 2,938 секунди.