IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ГРУЕВСКИ СЕ ПЛАШИ ОД ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ГРУЕВСКИ СЕ ПЛАШИ ОД ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ГРУЕВСКИ СЕ ПЛАШИ ОД ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ
    Испратена: 23.Април.2008 во 12:04
...pa nie pak sme vo ednoumie sega i ovde. Sekoj koj misli podrugacie od G'ujota e etiketiran kako opozicioner, udbas, nedoveten, slep, glup, ispran t.e. antidrzaven element kako sto bilo moderno pred 1990 godina...ona so setanjeto po kukji i stanovi za "opipuvanje na pulsot na narodot" stoe ako ne pritisok vrz obicniot covek. Bea i kaj mene, ama mene mozat za k*r da mi se fata, ama sto ke kaze nekoe prostodusno covece sto edvaj prezivuva...

p.s. ti izgleda ja promasuvas poentata na sekoj komentar od drugite ili taka ti odgovara, pa komentiras ponesen od filmot vo koj si vlezen
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 09:34
Originally posted by MLEKCE MLEKCE напиша:

Ни груевски ни било кој од политичарите немаат гајле од предвремени избори. Тие си се обезбедени. Гајлето ќе му се зголеми на народот. На големи маки ќе го донесат народот со предвремените избори. Ќе го задолжат уште повеќе.


uf tuf, bre bre bre... ajde da ukineme izbori togas i da se vratime vo idilata na ednopartiskiot sistem...

sto ne ke cues denes.
Кон врв
MLEKCE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MLEKCE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 09:18
Ни груевски ни било кој од политичарите немаат гајле од предвремени избори. Тие си се обезбедени. Гајлето ќе му се зголеми на народот. На големи маки ќе го донесат народот со предвремените избори. Ќе го задолжат уште повеќе.
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 21:36
Hehe dobra ti e ovaa! Samo mislam deka Rada poprvo bi ke se flrila u Vardar otkolku so Grujeta da se "spoi" ama "nikad se nezna"....komunjarite otsekogas bile profitiracka "nacija", pa i gazot go davaat samo da se ima korist...se e mozno! Iako nebi me iznenadil i takov cekor1
Кон врв
kaplar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kaplar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 20:28
Originally posted by majstorce62

Овие НЕОКОМУЊАРИТЕ со предзнак ДПМНЕ се ттолку самобендисани што неможат да видат колку народот тоне во калта на материјалната беда. Убави им се фотелјите што лидерчето со диктаторски амбиции им ги даде по кнацелариите
Ако, треба да си ги вратат парите што ги дадоа за купување дипломи за ССС.
Еве доказ дека дипломата го прави човекот интелектуалец.Тоа што црпката ниту кал не им држи кого го интересира? Важно е да си купиш диплома и да си влезеш в канцеларија од каде ќе ги малтретираш вистинските интелектуалци.
Грујо не е никаков реформатор. Вакви реформи се веќевидоно од страна на неговиот претходник и учетел, Љубче.А љубче ги учеше од Комуњарите од 45 та , кога шнајдери, ковачи, сарачи стануваа видни функционери. Ама тие барем имаа некакви заслуги како борци против фашизмот. А овие како лепачи на плакати и растурачи н апропаганден материјал.
Епа драги НЕОКОМУЊАРИ уживаајте уште малку во меките фотелјички. Ви се ближи крајот. Народот почна да гледа, а тоа навистина ме радува.


sakam  da  napisam  edna  vest  taze.....inaku  izjavata  e  taa...sdsm  ima  ideja  kako  da  se  spoi  so  programata  na  ..nikola  gruevski...bidejki  im  se  dopaga  ,,,i  po  sekoja  ucena    se  molat  kako  da  se  pridruzat   vo  koalicija  so  gruevski  ......a  vo  idnina  opcekuvajte  ,,sdsm  ..da  tropa  na  vrata  na  gruevski  i  da  se  molat  za  greskite  i  grevovite  koi  gi  imaat  napraveno  ,,,,,,,za  niv  i  za   graganite  na  makedonija..        cao        ..se  citame....лутина
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:37
Нема гајле ни груевски ни црвенквски. Ич уво не ги боли.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 21:56
НЕ Е ПРОБЛЕМ ОПОЗИЦИЈАТА.НАРОДОТ Е ЗАЕБАН. ОД ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ МУ ДОАЃА УМОТ.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 21:19
E bash se plashi.So vakva jaka opozicija i jas bi se plashelгазење%20од%20смеење
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 20:15
NE SUM SIGUREN KOJ TOA SE PLASI OD PREVREMENI IZBORI.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 16:16
се мислам дека на Јапонија баш и не и е многу важно Косово,а за регионалната стабилност на Балканот па многу и ги заболе.Само многу повеке ке ги боли од Русија пошто и така со нив си имаат проблем за некои териториии или беа островиголема%20насмевка
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 14:50
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЗА РАЗЛИКА ОД ТЕБЕ НЕ СУМ НИТУ КОМУЊАР НИТУ НЕОКОМУЊАР СО ПРЕДЗНАК ДПМНЕ. ДА, СИ ИМАМ ДОМА ЕДНА ФОТЕЛЈА И НИШТО ЧУДНО ДА ДОЈДАТ НЕКОИ ОД ТВОИТЕ НЕПИСМЕНИ НЕОКОМУЊАРИ СО СИЛА ДА МИ ЈА ЗЕМАТ. АМА НЕМА ДА МИ БИДЕ ЖАЛ, И БЕЗ ТОА МИ ПРЕЧИ ПА САКАМ ДА ЈА ПОДАРАМ НА ЦИГАНИТЕ. АКО САКАШ ЌЕ ТИ ЈА ДАДЕМ ТЕБЕ.
 
Да не си бе ти некој си БАЦИ овде...препечен разбира се..а?.
Или си од РОМОВИТЕ..а?
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 12:41

дека ќе сме излегле од кризава со: ... гордост и патриотизам ... и дека тој имал капацитети... и дека се занимавал со државнички работи и не коментирал, а Владата му паѓа и се отвора сериозна криза пред нашиот влез во НАТО! За да го покаже капацитетот, премиерот засадил дрвце, на денот на дрвото, не согледувајќи дека ние со него сме во „епохата на дрвата во политиката"!............“

Читајки ја колумната на г-динот со „липицанери“ пробав да сватам кај е паралелета помеѓу патриотизам, не политизирање на денот на дрвото-Зелена Македонија, влезот во НАТО, „епохата на политички дрва“, презафатеност со државнички работи и малтретирањето на ДПМНЕ-овските активисти во деноноќни сондажи на граѓаните за моменталниот рејтинг на самобендисаниот лидер и ДПМНЕ.....

Дојдов до заклучок дека некој пак сака да ги искористи несебичните емоции на македонските граѓани и иднината на Македонија како скриен адут во изнудените ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ......

Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 09:40
Ај не срами се, знам дека имаш многу мерак на форелја! Како и секое НЕОКОМУЊАРЧЕ,впрочем.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 08:33
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЗА РАЗЛИКА ОД ТЕБЕ НЕ СУМ НИТУ КОМУЊАР НИТУ НЕОКОМУЊАР СО ПРЕДЗНАК ДПМНЕ. ДА, СИ ИМАМ ДОМА ЕДНА ФОТЕЛЈА И НИШТО ЧУДНО ДА ДОЈДАТ НЕКОИ ОД ТВОИТЕ НЕПИСМЕНИ НЕОКОМУЊАРИ СО СИЛА ДА МИ ЈА ЗЕМАТ. АМА НЕМА ДА МИ БИДЕ ЖАЛ, И БЕЗ ТОА МИ ПРЕЧИ ПА САКАМ ДА ЈА ПОДАРАМ НА ЦИГАНИТЕ. АКО САКАШ ЌЕ ТИ ЈА ДАДЕМ ТЕБЕ.


nix verstehen??? POLITICKI INDEPENDENT=politicki neopredelen, keine kniska politike...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.