IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Староста или смртта?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Староста или смртта?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Прашање: od sto poveke se plash*te i zoshto?
Одговор Гласови Статистика
10 [55,56%]
8 [44,44%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Староста или смртта?!
    Испратена: 04.Февруари.2008 во 08:58

Od sto poveke se plash*te i zoshto?



Изменето од ZeZnAtA - 04.Февруари.2008 во 08:59
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 15:00
starost...oti pochuva da ne te biva za nishto...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 16:03
Од ништо.Сите процеси во животот ги сфаќам како неминовност. Животот е минлива категорија.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 17:06
Pa od smrtta ne se plasam zatoa sto koga nea ja ima nas ne nema,a koga nas ne ima nea ja nema..a mozebi se plasam a receme od starosta zatoa sto stvarno ne ne biva veke za nisto..
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 18:19
Originally posted by Eli Eli напиша:

Pa od smrtta ne se plasam zatoa sto koga nea ja ima nas ne nema,a koga nas ne ima nea ja nema..a mozebi se plasam a receme od starosta zatoa sto stvarno ne ne biva veke za nisto..


Секое животно доба си има свои убавини и недостатоци: малдоста е полетна - староста е мудра, младоста е брзоплета - староста промислена, во младоста не знаеме да го цениме животот - во староста му се радуваме на секој нов ден, во младоста сме богати со убавина - во староста со пород...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:00
Од  смртта ,   има  моменти  кога  целосно  треперам кога ми  текне на  смрт тага



Јбг   старост,  пак  ке има интернет , ке  се  зезам и ке  читам смешни постови,   а  ако умрам  шипак
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:55
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Од  смртта ,   има  моменти  кога  целосно  треперам кога ми  текне на  смрт тага



Јбг   старост,  пак  ке има интернет , ке  се  зезам и ке  читам смешни постови,   а  ако умрам  шипак


А од каде знаеш дека и горе нема интернет? Не се секирај ти за тоа...без постовите на збунет никој нема да мрдне од земјаванамигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 00:49
НИ од еднато ни од другото и двете се нешто нормално
јас се плашам од болести
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 19:27
се плашам од заборавот поле смртта...како воопшто да не си постоел...
од староста не се плашам...дај боже да доживеам длабока старост, смртта тогаш ќе ја пречекам со насмевка....
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 19:45
os starost i resiv ako ziveam povekje od 50 god,da se samoubijamголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка zatoa sto nikogas ne sakam da ostaram
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 19:57
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

os starost i resiv ako ziveam povekje od 50 god,da se samoubijamголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка zatoa sto nikogas ne sakam da ostaram

збунетостоти бе моме...се си има убавина....
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 20:51
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

os starost i resiv ako ziveam povekje od 50 god,da se samoubijamголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка zatoa sto nikogas ne sakam da ostaram

збунетостоти бе моме...се си има убавина....
 
 
se osven starosta
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 21:35
ЛОШО Е КОГА ДУШАТА ЌЕ ОСТАРИ. НА МНОГУМИНА ТОА ИМ СЕ СЛУЧУВА МНОГУ РАНО. ТЕЛОТО МОРА ДА ОСТАРИ, НО ДУШАТА...ТАА ТРЕБА СЕКОГАШ ДА БИДЕ ВЕДРА, ПОЛНА СО СОНЦЕ И МИРИЗЛИВА КАКО МАЈСКИ ВЕТАР. СЕ ДОДЕКА ЈА ЧУВСТВУВАМЕ ТАКВА, НИЕ СМЕ МЛАДИ.
ИСТО Е КАКО И СО ИЗГЛЕДОТ - ШТО МИ Е ГАЈЛЕ ШТО МИСЛАТ ДРУГИТЕ АКО ЈАС СЕ ЧУВСТВУВАМ УБАВО ВО ТАКВАТА ГАРДЕРОБА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 21:36
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

os starost i resiv ako ziveam povekje od 50 god,da se samoubijamголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка zatoa sto nikogas ne sakam da ostaram

збунетостоти бе моме...се си има убавина....
 
 
se osven starosta
I jas vo posledno vreme sfakjam deka starosta e grda iako se veli sekoe zhivotno doba si ima svoi ubavini, ama i maani ima i toa golemi!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.