IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Discovery Channel
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Discovery Channel

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Прашање: Омилено шоу на овој канал ви е...
Одговор Гласови Статистика
46 [27,38%]
52 [30,95%]
5 [2,98%]
19 [11,31%]
30 [17,86%]
2 [1,19%]
8 [4,76%]
6 [3,57%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 11:38
во темата за jaдене бев ставил неколку рецепти од сарваjвариштетоголема%20насмевка
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2010 во 11:28
Originally posted by brza brza напиша:

ajde be?изненадување...a , shto ne si zemesh BOOM tv...pa, ke imash i toa so prevod ,..i dicovery.,..i geography...foxlife...foxcrime...i ushte eden kup drugi,...site so titlovi na makedonski,...a, mozesh i da birash   i srpski...ili albanski !


Sakav da zemam.....ama koga go vidov izborot na kanali bev . Ako e na angliski nemam nikakov problem. Samo da ja IMA prgoramata, bidejki na obicna kabelska isklucija Discovery. Ostanaa Viasat Explorer i History(bez titl) i National Geographic.
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2010 во 11:30
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Меѓу најдобрите канали.Највише гледам Ultimate Survival иако понекад ми е гадно, од сите тие црви, гасеници што ги јаде тој...забораи како се викаше.Еднаш јадеше штотуку отсечени јајца од јарец.голема%20насмевка


!PAZI!

Gledaj go ova. Samo pazi. Se zgroziv i koga go vidov videoto za prvpat i koga ja vidov epizodata na TV. Jas ne se zgrozuvam taka lesno...
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2010 во 12:05
Кој ѓавол ме тераше да кликнам на видеото....ми преседна кафетоизненадување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2010 во 14:41
Originally posted by renatax renatax напиша:

Кој ѓавол ме тераше да кликнам на видеото....ми преседна кафетоизненадување


Veli linkot ubavo da pazis!
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2010 во 15:10
Mislam ako si kako mene se da sakas da vidis, slobodno kliknuvaj si
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 14:24
Originally posted by 10101 10101 напиша:

Mislam ako si kako mene se da sakas da vidis, slobodno kliknuvaj si
Си кликнувам јас и покрај предупредувањето од твоја страна,еве кликни и типлазење
 
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 14:29
som baba Ratka gleda i jas kje ponam da gledam zimi seголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 14:30
Тууу бре Анакин....баба ти гледа ,а ти не?изненадување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 15:07
Jas gledamголема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 14:58
Originally posted by 10101 10101 напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

ajde be?изненадување...a , shto ne si zemesh BOOM tv...pa, ke imash i toa so prevod ,..i dicovery.,..i geography...foxlife...foxcrime...i ushte eden kup drugi,...site so titlovi na makedonski,...a, mozesh i da birash   i srpski...ili albanski !


Sakav da zemam.....ama koga go vidov izborot na kanali bev . Ako e na angliski nemam nikakov problem. Samo da ja IMA prgoramata, bidejki na obicna kabelska isklucija Discovery. Ostanaa Viasat Explorer i History(bez titl) i National Geographic.
  a koj  ti fali ne?збунетост...mozebi изненадување...planeta...ili nekoi drugi bugarski...ili satelitksa crna gora  ili srbija?...site gi imash shto se  "gledaat"...i toa so prevod,..ako nema makedonski,..imash srpski sigurno...pa , shto ti "dusha" saka...biraj !задоволство

edino shto  nemash  teletext ,da chitash,..toa mu e edina mana na boom-ot!тага

збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,515 секунди.