IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - The Oprah Winfrey Show
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

The Oprah Winfrey Show

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: The Oprah Winfrey Show
    Испратена: 23.Јули.2010 во 11:53
сега ја гледам... епизодава ја имам гледано барем три пати... ме нервира што ги репризираат истите епизоди... мислев дека се подобри хрвативе,... ама очигледно дека балканското нешто останува засекогаш
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 14:09
гледам Опра, само од време на време кога ќе ја фатам, и тоа на ХТВ.не и е лоша емисијата, иако некогаш и се повторуваат темите, на пример, има две, или повеќе епизоди, за луѓе кои биле дебели па ослабеле, и сл.
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:35
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Кај Опра гледаме: промоција на книги, хуманост на дело, корисни совети за преуредување на домовите, совети од стручни медицински лица за болести, интервјуа со продуховени и инспиративни личности, препораки за нови филмови и промоции на најнови синглови на разни пејачи...


Ето.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:23
ambiciite da ,...ama, nema vrska toa deka,bash  poradi toa shto se nafatila so neshto drugo...morala i da go prekine shouto,..

...ednostavno,..osetila deka e vreme  da go prekine,..pred da mu padne popularnosta..zatoa shto toa e amerika,,...i nema sigurno samo taa svoe lichno shou,..pa, podobro e da se prekine neshto koga e na vrvot,..otkolku koga vekje pochnalo da ...pagja!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 18:59
Да,нејзиното богатство е толкаво така што успеа да се смести на листата на милијардерите,но очигледно нејзините амбиции немаат крај.....
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 18:24
изненадување

.збунетост..zarem nejze i treba prichina ,..za da ne napravi neshto  ili pak ...da napravi?изненадување

...sigurno ima stotici milioni $ kjareno,..i ne gledam neshto da pravi ,..a, neshto da ne pravo ,...bash, poradi toa !да


Изменето од zamislena - 17.Јули.2010 во 00:20
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 18:10
И нема рамен да!

Но,за жал нејзиното шоу ќе престане со емитување во септември 2011 после 25 сезони во етерот.

Некаде прочитав дека дека причината била основањето на сопствена кабелска телевизија.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 18:25
И мене ми се допаѓаат емисиите на Опра, ми се допаѓа што секогаш се однесува со почит кон гостите, а особено кон публиката. Едноставно мислам дека и нема рамен.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 14:15
ако на опра и ги изброиш емисиите за дебелина и црнци, ќе видиш дека тие опфаќаат повеќе од пола од севкупниот број на емисии плазење

Изменето од zabegan - 17.Јануари.2009 во 14:17
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 12:17
Кај нас Опра шоу го даваат на Скај Нет секој работен ден од 20:00.
Ја гледам кога ќе ја фатам.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 18:47
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Денешната епизода беше многу јака, за глобалната криза. Гостинка и беше Сузан Ормар, некој познат економист, и таа даде убава слика дека американците живееле во илузија, државата им овозможувала да живеат над своите можности залажувајќи се со кредити, картици и хипотеки...Многу квалитетна емисија, ако има реприза-погледајте ја.



Ја гледав, многу беше добра емисијата... жената многу убаво објасни некои работи...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 18:01
Ne ja gledam redovno ama mi se dopadnale dosta emisii do sega..zavisi sto e temata..ama e super u sekoj slucaj..ne za dzabe e dosta gledana
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 15:42
Денешната епизода беше многу јака, за глобалната криза. Гостинка и беше Сузан Ормар, некој познат економист, и таа даде убава слика дека американците живееле во илузија, државата им овозможувала да живеат над своите можности залажувајќи се со кредити, картици и хипотеки...Многу квалитетна емисија, ако има реприза-погледајте ја.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 15:14
Neverojatno harizmatichna lichnost,obozavam da ja gledam nea i nejzinite emisii...pokraj harizmata me plenuva i nejzinata nesebichna humanost.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.