IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Fotografii od skopje i makedonija
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Fotografii od skopje i makedonija

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Fotografii od skopje i makedonija
    Испратена: 31.Јануари.2008 во 12:46
Hito mi trebaat luge shto imaat fotografii od Skopje i makedonija
pishete mi na skype

AMA HITNO
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 13:21

Сигурно има многу кои имаат такви фотографии. Ќе падне некоја паричка или.....? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 14:44
ako pobrza nekoj ke pade ako ne nema ni da se strkala
pred da pochenete da razmisluvate
Minimum A4 printable rezolucija da bide
So ok Idea
OK Kompozicija

so eden zbor stock fotka za makedonija
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 16:11
Druze nemam kontakt od tebe na skype, ako vidish eve ti go mojot:

martin_dimitrievski

bi trebalo da ima nesto interesno


Изменето од hypertech - 31.Јануари.2008 во 16:12
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 16:31
Немам такви. Моите се се` некои градски мотиви и не се претерано убави. А и ретко која е за А4 и погоре. Обично до кај 20-22 цм по долгата страна (and that is on a good day).
Погледни портфолио http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=6831

Шарај по портфолијата, ваљда ќе најдеш нешто. Има репрезентативни фотки од Македонија.

Поздрав
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 17:32
vo red e ako baras nesto da prosledis celosna informacija
koj bara ?
shto bara ?
kako bara ?
zostho bara?
pod koi uslovi?
 ajde
naucete se
poz
sasho
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 17:34
po konkretno sto i kako od skopje i makedonija,sakas digitalen,35 mm 6x6 negativ ili slajd
otidi  kaj m3ene na web sitot i odi na makedonija linkot pa vidi od prilika dali ti odgovaraa tie ako se ok kontaktirajme imam iljadnici fotografii od Makedonija











http://www.blissvp.com


www.blissvp.com
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 17:52
Originally posted by сашо сашо напиша:

vo red e ako baras nesto da prosledis celosna informacija
koj bara ?
shto bara ?
kako bara ?
zostho bara?
pod koi uslovi?
 ajde
naucete se
poz
sasho


Јас се извинувам што вака апансас побарав нешто ама сепак така и ми кажаа. Се надевам дека нема погрешно да ме разбереш!
Значи се работи за државна институција која што прави некаква презентација на македонија пред ЕУ, работата е што им фалат уште неколку фотографии од македонија и пробуваат да дособерат. Ме замолија да најдам фотографии до вечер за preview за да одберат. Ако некоја фотографија им се допадне ќе преговараат за да ја купат. Ова е се што можам да ти кажам затоа што ни јас незнам повеќе :(
Со повеќе информации во следните вести во 7:30 ЛОЛ
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 18:04
Od kozjak panoramata sto e na foto.idividi mozam da ti ja pratam, ama e 17MB. Ako treba, kazi
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 18:17
Of lele... ke ne pretstavuvaat pred EU, na posleden moment spremaat prezentacija, gledaat deka nemaat dovolno sliki, baraat sliki ama ne znaat kakvi baraat (pejsazhi, arhitektura, istorijski spomenici, lugje, arheoloshki iskopini, zemjodelie, indistrija...), vo posleden moment trchaj po prijateli koi ke trchaat po nivni prijateli, drzh ne daj...

Izvinete, znam deka nishto ne pomagam so ovoj komentar, ama ne mozhev da izdrzham, a da ne zaklucham deka, od koga ja napushtiv republikata, nekoi raboti apsolutno ne se smenile nitu za eden stepen. Belkim EU toa nema da go doznae.
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 19:46
голема%20насмевка I couldnt help noticing... ama na
http://www.blissvp.com
Zatko imas bug na sajtot, imeno otkako prelistuvas fotki i kliknes na "select album" i te vrati na menito kaj shto se biraat fotki "Poznati faci" "Macedonia" ili "Svadbi" ne mozes da kliknes na kategorijata od koja shto si doshol, na primer gledav fotki od makedonija i se vrativ nazad za da izberam druga tema, ama uz pat mi tekna deka sakam da vidam edna povtorno i ne mozev da se vratam голема%20насмевка


Изменето од hypertech - 31.Јануари.2008 во 19:47
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
Samoil Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Samoil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:48
Jas imam ubaj od Ohrid-vecerni sho ne mi se postiraat.Eve ti meil celeskis@gmeil.com Osven ako ne ti e kasno sega, ama jas sega vidov.Poz.
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 07:59
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Of lele... ke ne pretstavuvaat pred EU, na posleden moment spremaat prezentacija, gledaat deka nemaat dovolno sliki, baraat sliki ama ne znaat kakvi baraat (pejsazhi, arhitektura, istorijski spomenici, lugje, arheoloshki iskopini, zemjodelie, indistrija...), vo posleden moment trchaj po prijateli koi ke trchaat po nivni prijateli, drzh ne daj...

Izvinete, znam deka nishto ne pomagam so ovoj komentar, ama ne mozhev da izdrzham, a da ne zaklucham deka, od koga ja napushtiv republikata, nekoi raboti apsolutno ne se smenile nitu za eden stepen. Belkim EU toa nema da go doznae.



Belkim nema! Ama koga ke go doznae da ne im e Kasno :)
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
vrzalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vrzalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 10:42
Mojte fotki se vo glavno pejsazi od ubavinite na Makedonija, e sea kolku mozat da ja pretstavat vo pravilno svetlo vidi sam.

http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=5086

Pa ako ti se dopadne nesto, kazuvaj!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.