IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Изградба на црква на плоштад Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изградба на црква на плоштад Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 114>
Прашање: Дали сте за нова црква со работен наслов “Св. Никола“ на плоштадот?
Одговор Гласови Статистика
49 [25,79%]
140 [73,68%]
1 [0,53%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 15:20
ova pojke mi de dopagja
moit kje go smenat planot
The%20image%20“http://photos1.blogger.com/blogger/1177/1741/400/Sv-Konst-I-elena%20-%20podobra.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 15:35
Originally posted by Isidora Isidora напиша:

Суди ме колку сакаш,воопшто не ми пречи,ниту пак се грижам што ти или било кој ќе каже...

Е, токму тука е разликата меѓу тебе и мене. Јас се грижам кој што ќе рече, посебно ако некој ме осуди за нешто што сум рекол (или сторил) со што на некој начин сум го навредил.
А ете ти самата кажуваш дека тебе баш ти е гајле кој шти ќе рече, па макар со тоа и си го навредила.
Алал нека ти е! Со ова само се потврдува мојата претпоставка од претходниот мој пост.
Originally posted by Isidora Isidora напиша:

... Ти знаеш ли што е: НИШТО СВОЕ?????

Што сакаше писателот да каже?не%20знам
Originally posted by Isidora Isidora напиша:

... Кога велам МАКЕДОНЕЦ,мислам на оние кои се Македонци по потекло (мајка,татко,дедо),далечен предок.А кога е предок,нормално дека е православен,ако е чист Македонец,бидејќи во тоа време не било проширено муслиманството или другите вери.
МАКЕДОНЕЦ КОЈ НЕ Е ПРАВОСЛАВЕН-тоа е некој кој се родил во нашата земја,добил државјанство,се води како Македонски државјанин,но по потекло сигурно не е Македонец,без разлика на која вера и припаѓа.А што се однесува до оние кои се Македонци по потекло,но се со муслиманска вероисповед,тие веќе и не се Македонци во права смисла на зборот.Тоа би било исто како во некоја друга држава,која била само со една вера,заради х-причини,да прифати друга вера.И тогаш,по силата на законот,тој не е автохтон потомок.

Незнам што да речам. Се бисер до бисер. Очигледно тебе, во напливот на безграничната љубов и толеранција, (но очигледно и на некаков си твој, квази патриотизам), ти се измешани лончињата, па не правиш разлика меѓу вера и националност. А кога тоа не го знаеш, илузорно е сега јас да ти објаснувам што е што.
Originally posted by Isidora Isidora напиша:

... Сега разбираш што зборувам?

Колку повеќе пишуваш, се повеќе ми станува јасно! Затоа би те замолил, чисто човечки, не пишувај повеќе. Или барем прво научи нешто, па потоа пишувај. Не за друго (никој нема да се навреди од тебе и твоите пишувања, затоа што „незнаеш што правиш“), туку за да не ти се смеат луѓево!хи,%20хи...

Или, баш ти е гајле што ќе ти се смеат, а?

Р.Ѕ. Се извинувам, знам дека забегав од темата, но сакавав да ја оправдам Исидора пред другите, за да не и’ замерат, а сметав дека со ова и таа самата ќе ја воочи својата грешка и малку ќе се подзамисли.



Изменето од Zlatnik - 04.Април.2009 во 15:54
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 15:45
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

еве ја старата (која ако ми дадат да бирам би ја избрал наместо другото чудовиште) многу е помала и повеќе пасува на просторот


локацијата која е waaaaaaaay off


и новото чудовиште







Браво Забеган што ја пастираше сликата со локацијата и изгледот на страта црква. И мене како на атеист, навистина ми се допаѓа старата црквичка. А оваа новава!? Ако на врвот од куполите не е хеистијанското обележје - крстот, би помислил дека се работи за џамија. Нај искрено! Фали само уште едно минаре на столбот (камбанаријата) и - права џамија!збунетост
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:36
aj sega ne go preteruj DZAMIJA, kako da neголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:39
evropska e ....zatoa taka izgleda....
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:50
....go gledam latas preeska- zdruzenie na gragjani kje ja gradi crkvata, ne drzavata..?? koe Zdrzuzenie na gragjani???
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:05
Не заборавајте дека до утре вечер важи предизборниот молк... а и не се знае веќе за што се делат казниголема%20насмевка
Ќе се стрпиме сите до утре вечер, ок?големо%20гушкање
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:07
dokolku crkvata ne e od  politicki  motivi , togas taa ne spadja vo politickiot predizboren molk ......... голема%20насмевка .......... no dokolku e , togas kje molcime kako sto vprocem i treba ako ne sakame da bideme sankcionirani i PREMLATENI смеење 
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:10
како и обично ме насмеа маршале

Инаку што се однесува до црквава, кај на глупо место ќе ја градат, па што била грда бре...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:12
po kolku pati treba da poftoram ? ............ ŠTO EDEN BUDALA KJE RASIPE , NI 1000 UMNI NE MOZAT DA GO ISPRAVAT голема%20насмевка
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:27
Originally posted by Kali Kali напиша:

....go gledam latas preeska- zdruzenie na gragjani kje ja gradi crkvata, ne drzavata..?? koe Zdrzuzenie na gragjani???

и мене тоа ме заголицка...Здружение на граѓани???...од буџет???
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:30

Па Груки виде дека има голем бран на негативни реакции во врска со градењето на црквата, а пред избори не му треба негативен публицитет, па послушните „новинари“ мора да известуваат тоа што ќе им нарача газда Груки
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 20:25
Originally posted by OUST OUST напиша:

како и обично ме насмеа маршале

Инаку што се однесува до црквава, кај на глупо место ќе ја градат, па што била грда бре...
еден од аргументите на Архи-бригадата голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 20:30
ma se sto smislil si napravil
taka i crkvata
ono toa SDSM bile , se sto rekoa porekoa
ne e od nivna sorta
taka da crkva kje stoi na plostadot плазењеголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 114>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.