IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Политиката влијае на бизнисот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Политиката влијае на бизнисот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Политиката влијае на бизнисот?
    Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:26
Што мислите за оваа тема...

ДАли Република Македонија е сеуште заложник на политичките влијанија во бизнис секторот, дали поради тоа ние сме сеуште со најниска плата во светот и со најголема невработеност. ..

Дали  случаите со Хотелот до Рамстор, случајот со Милајков и тргување на акциите, дали случаите на давање на градежно земјиште на луѓе блиски до власта и добивање на тендери на поличари кои имаат свои фирми се причина што нема странски инвестиции и нови вработувања, бидејќи лошо влијаат на странскитеи нвеститори...

Никој не сака да вложува во држава во која без амин на актуелните политички гарнитури не може да заврши работа
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:29
Па самото партиско определување е стартна линија на влијанието на бизнисот...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:49
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Па самото партиско определување е стартна линија на влијанието на бизнисот...


а што мислиш дека ако си партиски неопределен - може ли да се заврши бизнисот...малку и од лично искуство - мислам дека кога се започнува со бизнис мора да се заштитиш од политичките влијанија кои можат да ти го уништат...не само психички туку и материјално со рекетирања и притисоци...тоа многу лошо изгледа во очите на инвеститорите...ме прашуваат зашто мора јас да се видам со премиерот за да инвестирам...изненадување
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:53
не бе срц...коа ке видиш некој за ВМРО и ти ке си за нив и наопаку...голема%20насмевка и да вииш бизнисот како ке ти оди голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:22
абе најубаво е така ...газето под кирија и прави профит...а кога ќе дојдат избори подобро прогласи се за луд и резервирај си во некоја светска психијатрија отколку да бидеш тука и да играш со нашиве моќници...поздравсреќасреќанамигнување
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:29
пссссс видиш како знаеш....намигнувањеголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:37
cccccccc..... najgolema politika se parite .... a para busi 'de burgija nece ... spored toa , nekogas nema vrska ni partiskata pripadnost .... ponekoi partiski aktivisti sluzat samo za ednokratna upotreba na 4 godini .... lepenje plakati .... potoa vo sostojba na miruvanje ..... badijala muabeti .... za tie nesrecnici nema pomos ni partiskata kniska ...
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:45
срцка не смее да се игра со политика кога се пари во прашање...јавната подршка која ја добиваат политичарите не смее да се користи за правење пари затоа што, така се компромитира членството...ако членството ти одбори..... -  “ДА! ние те подржуваме во личното богатење со нашите пари“, тогаш може, вака не ...сршено%20срцељубов 
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:50
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

срцка не смее да се игра со политика кога се пари во прашање...јавната подршка која ја добиваат политичарите не смее да се користи за правење пари затоа што, така се компромитира членството...ако членството ти одбори..... -  “ДА! ние те подржуваме во личното богатење со нашите пари“, тогаш може, вака не ...сршено%20срцељубов 
срцка политиката навлезе и во Црквите...како очекуваш да ја нема на други места??? среќаголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:52
a koga toa nemalo politika vo crkvite? ..... so poddrska na crkvata , stanuvale kralevi no za vozvrat se znae ..... ni denes ne e nisto poinaku ....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:54
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a koga toa nemalo politika vo crkvite? ..... so poddrska na crkvata , stanuvale kralevi no za vozvrat se znae ..... ni denes ne e nisto poinaku ....
има има и такви верувај..среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2008 во 13:26
deficitot na Rm e nad 650 milioni evra...najgolem dosega...ovaa godina po site pretprostavki ke bide edna od najlozite vo poslednive 18...inflacijata gi izede platite koi vladata im gi zgolemi....od supljo vo prazno 
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:04
Ja sm biznuis  svi politici ne mogu ss men
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 06:24
Политиката и бизнисот секогаш одат заедно. Еден без друг не можат.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.