IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се смирам со...!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се смирам со...!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:08
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

DETETO NI PUSTI TEMA I GO SNEMA
GO IMA KRKANO IZGLEDA
 
 
E BAS BI SAKALA DA E TAKA,PA DA MU DOJDE UMOT
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:09
ha ... da imal takvo nesto nemalo da go stori toa sto sega go maci pa sega od seirdzii bara sovet смеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:11
SEA DA NE SE LUTI,AMA E MN.GLUPAV................NE BIL SIGUREN DALI GO SAKAгазење%20од%20смеење
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:19
смеењесмеењесмеење pa mozel da prasa смеење .... a i taa drugarka mu e " biser " смеењесмеењесмеење.... dobro e sto ne i go kaza imeto i tel . broj ... ce mozevme da i se javuvame za da i kazeme da ne se vrzuva za debilni sustestva смеење
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:22
не вреѓај бе бисери,....... газење%20од%20смеење а типов што направи ??? мислам дека темава треба да се затвори,..... сите сеир почнавме да гледаме...... голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:23
a zamisli ti se molam , voj debil zavrsuva nekoja golema skulija , vleguva vo partija , taa partija dobiva izbori i toj stanuva premier смеењесмеење .... horor ... strava i uzas плачењеплачењесмеењеплачење ... TRAGIKOMEDIJAплачењесмеење
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:24
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

смеењесмеењесмеење pa mozel da prasa смеење .... a i taa drugarka mu e " biser " смеењесмеењесмеење.... dobro e sto ne i go kaza imeto i tel . broj ... ce mozevme da i se javuvame za da i kazeme da ne se vrzuva za debilni sustestva смеење
 
 
ama i taa debilka bila znaci moze da teraat so glavata u dzid
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:24
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

не вреѓај бе бисери,....... газење%20од%20смеење а типов што направи ??? мислам дека темава треба да се затвори,..... сите сеир почнавме да гледаме...... голема%20насмевкаголема%20насмевка
 
vo pravo si ... 100% .... a inaku , nie Makedoncite ne sme voopsto seirdziiсмеење ... no sto si vo pravo toa e vistina ...
Кон врв
Сандански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 343
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Сандански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:26
Ај олабавете малку тука сме да му помогнеме на човеков а не да го омаловажуваме и да докажуваме дали бил глуп вака така. Од   мој агол Пријателе, извини и се од се срце, кажи дека си згрешил, и дека нема да се пофтори тоа. ,Направи нешо шо ке ја импресионира во името на љубовта ,поздрав од мене брат и немој да очајуваш брат.Па на крај на краевите ни прва ни последна
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:35
побара помош и го снема........ знае дека ако дојде ќе почнеме ние женскиот дел да му СОЛИМЕ ПАМЕТ....... трепкањетрепкање голема%20насмевка
па не сум му јас крива кога не ја мисли пред време,.... трет њутнов..... за секоја акција има и реакција.......... трепкањеголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 23:45
Originally posted by legijate legijate напиша:

Zdravo na site..28.01.2008 (23:23)
Imam eden problem,koj e mnogu prisuten kaj mojte vrsnici...TOA E LJUBOVTA...Odam so edna prekrasna devojka od Gostivar,premnogu ja sakam,ama nikako ne mozam da veruvam vo nea,se mislam deka me vara..ili deka pravi nesto sto ne bi mi se dopadnalo...Denes napraviv nova glupost...So nejzinata drugarka se dogovorivme da ja povredime,za jas da svatam dali taa me saka....NAPRAVIVME VAKA...POCNAVME DA I PISUVAME SMS DEKA SME SPIELE ZAEDNO U STAN,I DEKA JAS JA VARAM...a nikogas ne bi ja povredil....premnogu ja sakam...ama sea svativ za greskata...i za moznite posledici...NASKORO MI SE BLIZI RODENDEN (13.O2)...IMAV TOLKU PLANOVI ZA MOJOT RODENDEN...NO KAKO STO GLEDAM NISTO NEMA DA MI SE ISPOLNI...VE MOLAM ZA POMOS...ZA NEKOJ DOBAR SOVET....


Само едно прашање, каква требаше да и биде реакцијата во случај вистински да те сака? Да ви долета во прегратки на тебе и на другарка и?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 23:56
A da poseti postar cicko so bel mantil ?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 01:07
До каде е работава, три дни и три ноќи чинам минаа...
Се извлече ли, редно е сега да ни кажешсреќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 01:47
Originally posted by legijate legijate напиша:

Zdravo na site..28.01.2008 (23:23)
Imam eden problem,koj e mnogu prisuten kaj mojte vrsnici...TOA E LJUBOVTA. (да не сакаше да кажеш ЉУБОМОРАТА?)..Odam so edna prekrasna devojka od Gostivar,premnogu ja sakam,ama nikako ne mozam da veruvam vo nea (довербата е клучен фактор и еден од основните темели на една врска),se mislam deka me vara..ili deka pravi nesto sto ne bi mi se dopadnalo...Denes napraviv nova glupost...So nejzinata drugarka se dogovorivme da ja povredime,za jas da svatam dali taa me saka....NAPRAVIVME VAKA...POCNAVME DA I PISUVAME SMS DEKA SME SPIELE ZAEDNO U STAN,I DEKA JAS JA VARAM...a nikogas ne bi ja povredil (па ти веќе си ја повредил)....premnogu ja sakam...ama sea svativ za greskata...i za moznite posledici...NASKORO MI SE BLIZI RODENDEN (13.O2)...IMAV TOLKU PLANOVI ZA MOJOT RODENDEN...NO KAKO STO GLEDAM NISTO NEMA DA MI SE ISPOLNI...VE MOLAM ZA POMOS...ZA NEKOJ DOBAR SOVET....
 
 
Најдобар совет ти е да и ја кажеш вистината, дека не си и верувал, дека си бил неосновано љубоморен и дека кога си љубоморен, без разлика дали е тоа основано или не, ти веднаш правиш некакви филмови за да видиш како она ќе реагира итн итн. Па ако те прифати таков добро, а ако не, ќе си бараш некоја шо ќе те толерира среќа
Или пак промени се, друго чаре нема намигнување
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.