IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се смирам со...!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се смирам со...!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:11
?

Изменето од Anthony - 19.Февруари.2008 во 16:56
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:12

 
 
Eeeejjjjjj poleka, dobro si se razocaral, ...si padnal....dobro aj si tresnal ubavo.....ama kaj ti e silata da stanes posle padot i da prodolzis ponatamu. Kako mozes da se otkazes koga imas uste tolku mnogu pred tebe,....mislis deka ti si edinstven na svetot so takov problem?!?!?!? Zivotot prodolzuva ponatamu .......treba da naucis da i poglednes na vistinata vo oci, da se soocis so nea i da ja prifatis realnosta ma kolku i da e bolna.... Posle dozdot sekogas doagja sonce samo treba da izlezes i da go vidis svetloto na noviot den... Zosto ne veruvas i nemas zelba da zapoznaes nekoj drug, na 37 godini nesmees da izgubis hrabrost,...kolku sto procitav od tvoite postovi ti si napravil greska i sega skapo ja plakas...Nauci da zivees so toa......prodolzi ponatamu i ke vidis deka ima idnina i za tebe tamu nadvor nekade te ceka,.....големо%20гушкање


Изменето од blueprayer - 01.Февруари.2008 во 16:44
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:28

Ti ne si svesen kolku ribi ima vo moreto :)
Ne se davaj, sredi se, bidi fit, zaniumavaj se so nesto, i ke vidis kolku ima dobro raspolozeni dadicki vo docni dvaeseti, i 30+ godini, raspolozeni za zabava i se ostanato.

Apsolutno ne si vo pravo so stavovite. Samo digni se i ke vidis. намигнување


Изменето од blueprayer - 01.Февруари.2008 во 16:44
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 20:44
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Moze li nekoj da mi kaze kako covek na svoi 37 godini da izleze od sostojbata na melanholija i pomiruvanjeto so faktot deka ke ostanam sam do kraj?
Niti imam zelba da zapoznaam nekoja sto ke mu dade smisol na mojot zivot,niti pak postojat realni pricini da prodolzam so bitkata...
HEEEEEEEEEEEEEEELPPPPPPPPPPP>>>>>>тага


НЕ СИ ЕДИНСТВЕН ШТО ПОБАРАЛ ПОМОШ ТУКА,НО ВЕДНАШ ДА ТИ КАЖАМ ДЕКА ,БРАТ СИ ЈА УТНАЛ ВРАТАТА...!!!ОВДЕ САМО МОЖЕШ УШТЕ ПОВЕЌЕ ДА ПРОПАДНЕШ!!!ИМА ФИЛОЗОФИ,СТРУЧЊАЦИ И ОВДЕ...ЕВЕ ВЕЌЕ ЧИТАШ...АМА ОД КАДЕ ТИЕ ДА ЗНААТ ШТО ТИ СЕ СЛУЧИЛО НАВИСТИНА...ПА ДА ТИ ПОМОГНАТ!!!ПА ДУРИ И ,,ТИПКИ" ИМА,КОЈ УШТЕ ПОВЕЌЕ ЌЕ ТИ ЈА ВЛОШАТ....И ТАКА ЛОШАТА СИТУАЦИЈА...!!!МОЈ СОВЕТ,АКО НЕ САКАШ ДА ШЕТАШ МНОГУ,ТОГАШ ИМАШ ДВА ИЗБОРА...АКО ТИ Е ПРВ ПАТ,ГЛАВАТА ГОРЕ...И ЌЕ ТЕ БИДЕ!!!А,АКО ТОА ТИ СЕ ПОВТОРУВА...ТОГАШ ПОУБАВО БИДИ СИ КАДЕ ШТО СИ ,ЌЕ СИ СЕ НАВИКНЕШ НА ТАКОВ ЖИВОТ И НЕМА БОЛКИ ПОВЕЌЕ...ЗОШТО АКО ТИ СЕ ПОВТОРИ ПАК ПАТОСИРАЊЕ ,ТОА ВЕЌЕ НОСИ ПОСЛЕДИЦИ....
    
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 01:01
До Xicor

Не знам дали нешто си направил до сега, ама еве совет и од мене. Разбирливо е што ти е тешко да и пристапиш, но верувам дека ти е уште потешко да ја гледаш секој ден, да бидеш блиску до неа а да не можеш вистински да и пристапиш, сигурно се трудиш секој коментар во однос на неа да изгледа пријателски за да не се сомнева и такви работи. Можеби девојчето е ОК и заслужува добар третман, ама размисли зарем не заслужуваш и ти? Немој да си го правиш ова на сам себе, затоа што како што се третираме сами себе така ќе се однесуваат и другите кон нас. Јас ти препорачувам да тргнеш со мали чекори, така полесно ќе стекнеш и ти самодоверба. Почни со подолги прегратки, потаинствени SMS види како таа ќе возврати на сето тоа. Потоа можеш ако не ти е проблем, да и направиш некој подарок, важно е да биде во нејзината омилена боја или да има сликичка од нејзиното омилено животинче, и секако да има нешто романтично во него. Добра идеја за вакво поклонче може да биде новогодишна честитка, внимавај на деталите девојката сигурно ќе ги забележи и ќе прочита некаква порака во нив. Ако ова не сакаш да го направиш, задевај ја. Единствено тоа ми текнува што може да започне пријателски а да заврши со страсна прегратка(само внимавај да не бидеш премногу груб). Ако се ова ти се чини премногу лигаво, имаш шанса на новогодишната ноќ, кога ќе и чеституваш бакни ја во уста( атмосферата сигурно ќе биде во твоја полза).
Биди храбар во овој дел од годината се случуваат најубавите нешта, а ако не успее 2008 ќе ја почнеш со свеж почеток и ќе знаеш на што си... Толку од мене се надевам ти помогнав...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 13:50
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Moze li nekoj da mi kaze kako covek na svoi 37 godini Godinite ne se pokazatel na zrelosta tuku postapkite. da izleze od sostojbata na melanholija i pomiruvanjeto so faktot deka ke ostanam sam do kraj? Izborot si go pravime samite, znaci melanholijata i pomiruvanjeto so toa deka ke ostanes sam e rezultat na tvoite dela.
Niti imam zelba da zapoznaam nekoja sto ke mu dade smisol na mojot zivot Da ti dade smisol ili inspiracija za erotski prikazni i falbi pred drugarite?,niti pak postojat realni pricini da prodolzam so bitkata...Bitkata treba da ja vodis samiot so sebe, zosto tuka i lezi problemot a ne vo drugite kako sto sakas da si se ubedis sebesi.
HEEEEEEEEEEEEEEELPPPPPPPPPPPPomogni si na samiot sebe,  zosto nikoj ne saka manipulanti, lazovi i lugje koi patat od sopstvenata glupost.>>>>>>тага

Mozes da se lutis kolku sto sakas, ne si dobil nisto poveke od ona sto ne si go zasluzil. Ne veruvam vo izrekata koga ke ti udri nekoj samar, zavrti go i drugiot obraz. Samarot ke bide vraten, porano ili podocna..

Кон врв
Vicko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vicko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:35
Човече батали ги сите. Знаес ти најдобро како треба и што треба. Тебе ти е другарка и ти ја знаес најдобро. Не ти требаат овие комплицирање. Најдобри работи се оние наједноставните...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 16:31
ej nema da znas dodeka ne probas
i ubavo ti vika vicko batali gi site, bas dobro e sto ja poznavas

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
legijate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај legijate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:32
Zdravo na site..28.01.2008 (23:23)
Imam eden problem,koj e mnogu prisuten kaj mojte vrsnici...TOA E LJUBOVTA...Odam so edna prekrasna devojka od Gostivar,premnogu ja sakam,ama nikako ne mozam da veruvam vo nea,se mislam deka me vara..ili deka pravi nesto sto ne bi mi se dopadnalo...Denes napraviv nova glupost...So nejzinata drugarka se dogovorivme da ja povredime,za jas da svatam dali taa me saka....NAPRAVIVME VAKA...POCNAVME DA I PISUVAME SMS DEKA SME SPIELE ZAEDNO U STAN,I DEKA JAS JA VARAM...a nikogas ne bi ja povredil....premnogu ja sakam...ama sea svativ za greskata...i za moznite posledici...NASKORO MI SE BLIZI RODENDEN (13.O2)...IMAV TOLKU PLANOVI ZA MOJOT RODENDEN...NO KAKO STO GLEDAM NISTO NEMA DA MI SE ISPOLNI...VE MOLAM ZA POMOS...ZA NEKOJ DOBAR SOVET....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:35
ама си зафркнал !!!!!!!! изненадувањеизненадувањеизненадување 
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:37
porasni

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:40
Originally posted by IQ IQ напиша:

porasni



чекај де,...... одма караш,...... трепкањеголема%20насмевка чииил аут......голема%20насмевка

дечко,... да ти каже бисерна..... од љубомора никој арно не видел.... затоа не си играј играчки да изведуваш тестови врз некој,.... па уште викаш ја сакам..... ако ја сакаш ќе и веруваш а нема да правиш глупости и да си ја тестираш љубовта,.... среќа е сега,.... најдобро ти е да бидеш искрен,...... да и признаеш зошто си го направил тоа,...... и да се надеваш на најдобро..........трепкањетрепкање
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:42
a, ako ne ti veruva reci i neka stane clen tuka, pa neka procita sto i pisa biserna
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:42
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

a, ako ne ti veruva reci i neka stane clen tuka, pa neka procita sto i pisa biserna



бисерна растура..... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.