IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се смирам со...!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се смирам со...!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да се смирам со...!?
    Испратена: 05.Јули.2007 во 00:57
ТЕМАВА НЕКА Е НАМЕНЕТА И ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО И ЗА ВРСКИ/БРАКОВИ...НЕМА ПОТРЕБА ОД ДУПЛО “СМИРУВАЊЕ“ голема%20насмевка



СО ДРУГАРКА МИ СМЕ СКАРАНИ ВЕЌЕ НЕКОЛКУ ГОДИНИ САКАМ ДА СЕ СМИРАМ И ДА ОДАМ НА КАФЕ АМА НЕЗНАМ КАКО ДА ГО СТОРАМ ТОА...МИСЛИШ ДЕКА ОНА КЕ МИ СЕ СМИРИ....МЕ САКА ЛИ?ПОМАГАЈ?


Изменето од blueprayer - 01.Февруари.2008 во 16:06
Кон врв
bros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 01:02
zavisi kolku si go svaril gravotSmile.........
ako si go prevril..teshkoConfused
P.S.I AM HERE
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 01:06
ama mnogu mu e zal so ne mi zbori
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 02:28
epa...ako si i zgresil neso...probaj da go ispravis toa...javi i se i kazi i da se vidite da napraite muabet...da i objasnis so si naprail...zaso si go naprail toa...deka si zgresil i deka sea zalis sto si go storil toa...od kaj da znam sto si i storilSmilekazi sto se sluciloSmile
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 13:12
nekolku godini ne e mal period
probaj izvinise za toa sto bilo
no ne navleguvaj mnogu da objasnuvas i delis pravda kako bilo
ako i znacelo nesto tvoeto prijatelstvo(kako sto ti znaci tebe)
ke ti prosti
 
 
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 13:21

Кажи и дека си отворил тема на форумов специјално за неа и ќе те ислуша Wink

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 13:39
abe ona izgleda ima pogolemi cuvstva kon tebe i moze i epten mnogu da is i zgresil a moze i ljubomorna bila....
ama neka go procita forumov sigurno ke razmisli,koga kje doznae deka si i go posvetil na nea!
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 16:23
Originally posted by shedow shedow напиша:

СО ДРУГАРКА МИ СМЕ СКАРАНИ ВЕЌЕ НЕКОЛКУ ГОДИНИ САКАМ ДА СЕ СМИРАМ И ДА ОДАМ НА КАФЕ АМА НЕЗНАМ КАКО ДА ГО СТОРАМ ТОА...МИСЛИШ ДЕКА ОНА КЕ МИ СЕ СМИРИ....МЕ САКА ЛИ?ПОМАГАЈ?

И јас имав ваква ситуација...но зависи за ШТО сте се скарале, нашата караница беше ептен голема, и иако јас и простив, неа се уште не и е пријатно да се дружиме, понекогаш си викаме здраво од култура.
кога некој ке ти ја изневери довербата, и знае дека е виновен колку и да му простиш, може едноставно му е веќе срам да се дружи со тебе

а башка незнам дали ти си машко кое се скарало со другарка, или женско кое се скарало со другарка ConfusedQuestion


Изменето од ACELERA - 05.Јули.2007 во 16:24
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 16:50
јас бев скаран со една моја другарка 2 години, и еднаш дојде она кај мене со мајка и, бидејќи се пријатели со моите, и едноставно си кажавме кај си ма? еве бе? почнавме заебанции и уопште не ни спомнавме тоа што бевме скарани... Пробај и ти така WinkWinkWinkWink
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 16:55
ako ne ste otrpnale,...najdobro se smiruva ,...so valium,......aiii,da ne promashiv?Big%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 00:03
Abe ne ja sakas ti nea ko drugarka ne lazi sakas da ja legnes... zatoa nema ni da ti se smiri oti si neiskren

aj sea priznaj zasto sakas da ti se smiri posteno
Кон врв
Xicor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Xicor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 18:12
Здраво на сите,ми треба еден добар совет.

Имам премногу добра другарка али исто така премногу ја сакам и сакам да ми биде се разбира женска,проблемот е што пред некое време раскина со еден и сеа може и е тешко,се договоривме да излеземе арно ама јас качив температура.Сакам помош од вас да ми кажете било каков совет како да и признаам дека ја сакам,сум се обидел многу пати да и признаам ама неможам се кочам целиот и мењам тема.Другарите ми викаа дека не е за мене,ама знам во себе дека имам некоја шанси да бидеме заедно,некој викаат не и кажувај туку покажи и.Што да правам
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 18:18

e pa vaka sega

ako mislis deka ima nadez za vas dvajca vredi da se proba ,,,,,,znaci naj iskreno ke i prijdes i ke i kazes deka ti se sviga i deka ti znaci nesto????ti najdobro znaes kako da i prijdes???zatoa sto ste bile drugari neli......znaes sto i smeta a sto ne????

a kako da i pokazes ,,,,,,jas mislam nikako zasto ako pocnes da i glumis tuka nesto kao cveke pa pokloni i drn-drn nisto nema da napravis.......moze samo da ja izgubis i kako drugarka??????a za izleguvanjeto i ne e tolku bitno.............. na kraj kraeva vikni ja doma kaj tebe neka dojde pa prajte si muabet onaka naj iskren

pozdrav od bibiголемо%20гушкање

Кон врв
Xicor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Xicor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 18:31
Ne mi e do davanje na podaroci taka moze imas pravo da ja zagubam kako drugarka,ali ne veruvam deka ke ja zagubam posto se skaravme ednas,i posle edna nedela dojde da mi se smiri poso znae deka mi znaci.Bibi fintata e sto nemozam da i kazam,bukvalno se kocam, i toa so pokazuvanjeto ne mislev na podaroci mislev da ja baknam se trgne se trgne.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.