IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали БОГ знае се’?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали БОГ знае се’?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:59
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Hehe Messenger. Fala ti za ubavite zborovi.Veruj mi jas te pocituvamuste poveke nego ti mene. Iako mislam deka ke bide podobro namestoSto znae Bog ,da go promenis naslovot vo  Dali Bog znae se?Veke ednas ti spomnav deka citam sekakva literatura.Ucen bev da ne go pravam toa,no sepak jas kako ljubitel na vistinata ne gi poslusav.Osetev  deka stravot  da  se cue  nesto sprotivno od ona sto go veruvam e  vsusnost znak  na slabo veruvanje,i toa fala mu na Svevisniot go prebrodev.Gledam umre vremeto koga vazese argumentot "zimi majka",deneska lugeto baraat mnogu poseriozni argumenti za  sve.I ne se  sekiraj temava moze da  ide dalje. Barem jas so svoeto skromnoznaenje ke se potrudam da ti odgovoram na ona sto ke prasuvas.Ako neznam ili mojot odgovor zvuci neubedlivo veruvam Allah nema dame kazni radi toa sto sum se obidel. големо%20гушкање



Da ne e ova premnogu preterano od tvoja strana brate?
Ajde podobro i ti vrati se od pocetokot i procitaj ubavo,koj sto napisal,pa posle razmenuvaj komplimenti so Messenger.
Vaka mi deluvas premnogu samouvereno,kako da si edinstven musliman ovde!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:03
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Veke ednas ti spomnav deka citam sekakva literatura.Ucen bev da ne go pravam toa,no sepak jas kako ljubitel na vistinata ne gi poslusav.Osetev  deka stravot  da  se cue  nesto sprotivno od ona sto go veruvam e  vsusnost znak  na slabo veruvanje,i toa fala mu na Svevisniot go prebrodev.Gledam umre vremeto koga vazese argumentot "zimi majka",deneska lugeto baraat mnogu poseriozni argumenti za  sve.големо%20гушкање


Tvoive zborovi se mudri. Jas chesto velam "somnenieto e majka na soznanieto". Ne se plashi da se somnevash i sekogash prashuvaj gi avtoritetite, pa bilo koi da se tie. Nikogash ne zemaj nishto zdravo za gotovo, bidejki taka ne se nauchuva, tuku se zabluduva.

Ne postoi apsurdno ili glupavo prashanje, postoi samo apsurden i glupav odgovor.

Prashuvanjeto ne e pokazatel na neznaenje i prostotilok, tuku zhelba i tezhnenie neshto da se nauchi.

Ako nekoj te tera da nes e interesirash za drugi raboti, toj toa go pavi za da te kontrolira i da ne ti dade da si gi otvorish ochite. Toa go pravi bidejki toj samiot neznae i se plashi deka ti ke go nadminesh i ke mu dokazhesh deka ne e vo pravo.

Samo prodolzhi taka prijatele i pokazhi im go praviot pat na ostanatite.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:03
znaes
efendijo
ova mi licit- ako nemas kolektivna svest- ne si musiman????????????????

mislis muslimani se BORGOVI?


Изменето од anakin - 29.Јануари.2008 во 00:04
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:04
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Hehe Messenger. Fala ti za ubavite zborovi.Veruj mi jas te pocituvamuste poveke nego ti mene. Iako mislam deka ke bide podobro namestoSto znae Bog ,da go promenis naslovot vo  Dali Bog znae se?Veke ednas ti spomnav deka citam sekakva literatura.Ucen bev da ne go pravam toa,no sepak jas kako ljubitel na vistinata ne gi poslusav.Osetev  deka stravot  da  se cue  nesto sprotivno od ona sto go veruvam e  vsusnost znak  na slabo veruvanje,i toa fala mu na Svevisniot go prebrodev.Gledam umre vremeto koga vazese argumentot "zimi majka",deneska lugeto baraat mnogu poseriozni argumenti za  sve.I ne se  sekiraj temava moze da  ide dalje. Barem jas so svoeto skromnoznaenje ke se potrudam da ti odgovoram na ona sto ke prasuvas.Ako neznam ili mojot odgovor zvuci neubedlivo veruvam Allah nema dame kazni radi toa sto sum se obidel. големо%20гушкање



Da ne e ova premnogu preterano od tvoja strana brate?
Ajde podobro i ti vrati se od pocetokot i procitaj ubavo,koj sto napisal,pa posle razmenuvaj komplimenti so Messenger.
Vaka mi deluvas premnogu samouvereno,kako da si edinstven musliman ovde!



Eve najubava ilustracija za onoa sto go kazhav vo predhodniot komentar.

Изменето од Messenger - 29.Јануари.2008 во 00:04
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:05
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Veke ednas ti spomnav deka citam sekakva literatura.Ucen bev da ne go pravam toa,no sepak jas kako ljubitel na vistinata ne gi poslusav.Osetev  deka stravot  da  se cue  nesto sprotivno od ona sto go veruvam e  vsusnost znak  na slabo veruvanje,i toa fala mu na Svevisniot go prebrodev.Gledam umre vremeto koga vazese argumentot "zimi majka",deneska lugeto baraat mnogu poseriozni argumenti za  sve.големо%20гушкање


Tvoive zborovi se mudri. Jas chesto velam "somnenieto e majka na soznanieto". Ne se plashi da se somnevash i sekogash prashuvaj gi avtoritetite, pa bilo koi da se tie. Nikogash ne zemaj nishto zdravo za gotovo, bidejki taka ne se nauchuva, tuku se zabluduva.

Ne postoi apsurdno ili glupavo prashanje, postoi samo apsurden i glupav odgovor.

Prashuvanjeto ne e pokazatel na neznaenje i prostotilok, tuku zhelba i tezhnenie neshto da se nauchi.

Ako nekoj te tera da nes e interesirash za drugi raboti, toj toa go pavi za da te kontrolira i da ne ti dade da si gi otvorish ochite. Toa go pravi bidejki toj samiot neznae i se plashi deka ti ke go nadminesh i ke mu dokazhesh deka ne e vo pravo.

Samo prodolzhi taka prijatele i pokazhi im go praviot pat na ostanatite.



KAD GOVORI BUDIZAM!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:06
Originally posted by anakin anakin напиша:


znaesefendijoova mi licit- ako nemas kolektivna svest- ne si musiman????????????????mislis muslimani se BORGOVI?




psssssssst....tebe nikoj ne te prasa za mislenje!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:06
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Veke ednas ti spomnav deka citam sekakva literatura.Ucen bev da ne go pravam toa,no sepak jas kako ljubitel na vistinata ne gi poslusav.Osetev  deka stravot  da  se cue  nesto sprotivno od ona sto go veruvam e  vsusnost znak  na slabo veruvanje,i toa fala mu na Svevisniot go prebrodev.Gledam umre vremeto koga vazese argumentot "zimi majka",deneska lugeto baraat mnogu poseriozni argumenti za  sve.големо%20гушкање


Tvoive zborovi se mudri. Jas chesto velam "somnenieto e majka na soznanieto". Ne se plashi da se somnevash i sekogash prashuvaj gi avtoritetite, pa bilo koi da se tie. Nikogash ne zemaj nishto zdravo za gotovo, bidejki taka ne se nauchuva, tuku se zabluduva.

Ne postoi apsurdno ili glupavo prashanje, postoi samo apsurden i glupav odgovor.

Prashuvanjeto ne e pokazatel na neznaenje i prostotilok, tuku zhelba i tezhnenie neshto da se nauchi.

Ako nekoj te tera da nes e interesirash za drugi raboti, toj toa go pavi za da te kontrolira i da ne ti dade da si gi otvorish ochite. Toa go pravi bidejki toj samiot neznae i se plashi deka ti ke go nadminesh i ke mu dokazhesh deka ne e vo pravo.

Samo prodolzhi taka prijatele i pokazhi im go praviot pat na ostanatite.



KAD GOVORI BUDIZAM!


Ne se slozhuvash so kazhanoto efendija?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:11
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


znaesefendijoova mi licit- ako nemas kolektivna svest- ne si musiman????????????????mislis muslimani se BORGOVI?




psssssssst....tebe nikoj ne te prasa za mislenje!


znam
pogotovo ne ti
a znaes zasto??????????????
zatoa sto ne bi go razbral odgovorot= mnogu si ogranicen
toa e toa
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:12
Brate  efendija.Kolku te sakam i pocituvam samo jedini Allah znae.
Sepak toa neznaci deka moram da se slozuvam sotebe.
Tvojot brat  te  zamoluva  da  mu oprostes ako si se navredel od negoviot komentar големо%20гушкање

Jas se kolnam vo Svevisniot deka nemav takva namera. Sepak dolzen
si pred Allah da mi kazes kade  sum zgresil. Toa go baram odtebe i zatoa izjasni se! среќа
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:14
Ne se slozhuvash so kazhanoto efendija?

kako da se slozi??? koga niso ne razbralсмеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:19
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Brate  efendija.Kolku te sakam i pocituvam samo jedini Allah znae.
Sepak toa neznaci deka moram da se slozuvam sotebe.
Tvojot brat  te  zamoluva  da  mu oprostes ako si se navredel od negoviot komentar големо%20гушкање

Jas se kolnam vo Svevisniot deka nemav takva namera. Sepak dolzen
si pred Allah da mi kazes kade  sum zgresil. Toa go baram odtebe i zatoa izjasni se! среќа


jas kje ti kazam so e
ne si go podrzal vo mislenjeto
makar i da e gresno
zatoa so e od musliman
jbg toa e toa
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:27
Anakine ne preteruvaj,i ne teraj me vtor pat da te predizvikam na dvoboj!

A,ti brate Khaleefah,nema za sto da baras halalok od mene,respekt imas i od moja strana,halaleno tie,no,samo sakam pred da napises nesto prvo dobro da procitas,koj sto napisal prethodno.

Moderatore: Te citam ko bukvar!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:35
Originally posted by efendija efendija напиша:

Anakine ne preteruvaj,i ne teraj me vtor pat da te predizvikam na dvoboj!

A,ti brate Khaleefah,nema za sto da baras halalok od mene,respekt imas i od moja strana,halaleno tie,no,samo sakam pred da napises nesto prvo dobro da procitas,koj sto napisal prethodno.

Moderatore: Te citam ko bukvar!


E ajde, kazhi sto si prochital, a sto jas do sega ne sum kazhal ?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:38
Dali sum jas ovde na MILIONER,a ti si Trendo,pa samo ce prasuvas,a jas ce ti odgovaram?
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.