IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - МОЛИТВА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МОЛИТВА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: МОЛИТВА
    Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:21
БОГОРОДИЦЕ ДЕВО,
БЛАГОСЛОВЕНА СИ ТИ МЕЃУ ЖЕНИТЕ
ГОСПОД Е СО ТЕБЕ,
БЛАГОСЛОВЕНА Е ТВОЈАТА УТРОБА,
ЗОШТО ГО РОДИ СПАСИТЕЛОТ ИСУС,
СПСИТЕЛОТ НА НАСИТЕ ДУШИ
АМИН

Изменето од *moon* - 28.Јануари.2008 во 00:30
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:27
 

1. Al-Fatiha (Pristup)


U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

 

1. Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo,

2. Milostivog, Samilosnog,

3. Vladara Dana sudnjeg,

4. Tebi se klanjamo i od Tebe pomoć tražimo!

5. Uputi nas na Pravi put,

6. na Put onih kojima si milost Svoju darovao,

7. a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali, niti onih koji su zalutali!

NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:41
I DESETTE "BOZJI ZAPOVEDI"-PRED SE
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:42
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

I DESETTE "BOZJI ZAPOVEDI"-PRED SE
 
Каква врска имаат тие со темава?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:44
MOLITVA I DA SE PRIDRZUVAME SEKOGAS KON NIV...KAPISHH
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:44
ваква тема има.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:46
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

БОГОРОДИЦЕ ДЕВО,
БЛАГОСЛОВЕНА СИ ТИ МЕЃУ ЖЕНИТЕ
ГОСПОД Е СО ТЕБЕ,
БЛАГОСЛОВЕНА Е ТВОЈАТА УТРОБА,
ЗОШТО ГО РОДИ СПАСИТЕЛОТ ИСУС,
СПСИТЕЛОТ НА НАСИТЕ ДУШИ
АМИН
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:46
Господи, Те молам зачувај го форумов ВЕРОИСПОВЕД...нека биде место за убави дискусии и заедништво, каде сите ќе можеме да најдеме заеднички јазик со кој ќе Те прославуваме.
Отстрани од нас секаква омраза, гнев и навреди....
АМИН

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:49
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

MOLITVA I DA SE PRIDRZUVAME SEKOGAS KON NIV...KAPISHH
Ок молитва, но каква врска имаат 10-те Божји заповеди со темава, не те сфаќам која ти е поентата што ги ставаш и нив тука?
Што сакаш да докажеш, дека со молитва и со придржување кон 10-те Божји заповеди ќе се спасиме или?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:51
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

БОГОРОДИЦЕ ДЕВО,
БЛАГОСЛОВЕНА СИ ТИ МЕЃУ ЖЕНИТЕ
ГОСПОД Е СО ТЕБЕ,
БЛАГОСЛОВЕНА Е ТВОЈАТА УТРОБА,
ЗОШТО ГО РОДИ СПАСИТЕЛОТ ИСУС,
СПСИТЕЛОТ НА НАСИТЕ ДУШИ
АМИН
 
Па зарем една од 10-те Божји заповеди не беше да немаме други богови и да НЕ ИМ СЕ ПОКЛОНУВАМЕ! голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:52
DA AKO VERUVAS VO NEA I MOKTA NA GOSPOD DA
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:52
збунетост
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:54
Originally posted by Pustinski-Lav Pustinski-Lav напиша:

збунетост
,A STO TE
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:55
 K o n t r a d i k t o r n o s t!!!!среќа
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.